Hybná síla

Když se Alex, ostřílené zlodějce s tajemnou minulostí, omylem podaří prozradit svou totožnost během původně plánované rutinní loupeže, záhy se ocitne zapletená ve vládním spiknutí a vtažená do smrtící hry na kočku a na myš s nebezpečným vrahem a jeho týmem zabijáků. Alex, vyzbrojená vlastním arzenálem smrtících schopností, je rozhodnutá pomstít své zavražděné přátele a odhalit přitom pravdu. Olga Kurylenko exceluje po boku Jamese Purefoye v hlavní roli akční hrdinky v tomto dynamickém thrilleru. (HBO Europe)

kombajn

Už od prvních dialogů bylo jasné, že scenáristi jeli na čtvrt plynu. Akce tam je, ale je to strašně blbě ukecané a v české verzi se navíc obsazení dabérky hlavní role totálně nevyvedlo. Jedna velká nuda korunovaná žvaněním u mučení. Zachraňuje to krapet finále na letišti. Olga už měla daleko lepší role.. ()

Hanys_ odpad!

Působilo to na mě jako pilot nějakého seriálu, který ale nikdy nebudu chtít vidět. Děj je jednoduchý a na první pohled všechno skvěle odsejpá, jenže akční scény jsou strašně špatně natočené, dialogy k smíchu a fakt, že se u toho všichni tváří tak strašně vážně, tu mizérii jenom podtrhuje. Navíc Purefoy je ještě otravnější než ve Following. ()

iXtr3m3

Úderný úvod žiaľ svojou kvalitou predbehol zbytok filmu. A otvorený koniec, ktorý mal lákať na novú sériu, ku ktorej žiaľ nedošlo, tomu tiež moc nepomohol. Nechápme sa zle. Je to slušné béčko, dosť akcie, pozerateľná choreografia súbojov, dobrý záporák a Oľga je fajn, ale nie je to nič, na čo by človek nemusel zabudnúť hneď po dopozeraní. To taký Hitman z 2007 rovnaké béčko, samozrejme s lepším obsadením bol niekde inde. Podobne nový Hitman a kopa iných filmov. Hitman ma napadol len a len kvôli Oľge, inak by som to zrovnával s inými kúskami. ()

Martrix

Šikovný režisér by dokázal i s takto tupým scénářem divy. A to i s méně známými herci. Jenže pro Stephena S. Campanelli bylo Momentum režijní prvotina a jde to znát. I tak mě ale překvapuje, že si jako zkušený kameraman nepohlídal vizuální stránku filmu, resp. ohavný střih. I díky tomu je Momentum druhojakostní akčňůvka, které nepomůže ani parta ostřílených herců. Zatímco Freemana a Purefoye nechápu, Oliny je mi líto. Je vcelku šikovná a asi by mohla prorazit v akčních filmech....ale bohužel často končí v těch, které jsou nevalné kvality. Jako TV produkce, nebo nízkorozpočtový film, Momentum ujde, ale pro fajnšmekry to není. ()

kenkaku

Všechny se tvářilo tak slibně a nakonec z toho vylezl jen průměr. Začátek dokonce naladil na úplně jinou notu než se vše později začalo ubírat. Za sebe oceňuji přítomnost více než malého množství "provařených tváří" nicméně - jak už jsme psal - z šedi průměru přítomnost žádného herce nezachránila. Ohledně akce snaha byla a není natočena úplně špatně. Dokonce i její dávkování mi přišlo v pořádku. Co se ale už hůře snášelo je ten zmíněný propad hned po úvodní scéně a přítomnost několika naivních kopanců a logických a přehmatů. ()

• Film se natáčel v Kapském městě (Jihoafrická republika) a Los Angeles (Kalifornie, USA). (GASTON73)
  • Během víkendu premiéry filmu ve Spojeném království se filmu podařilo vydělat pouze 46 liber (69 amerických dolarů) z 10 kin, ve kterých byl promítán. (GASTON73)
  • Film měl celosvětovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu Fantasia 2015 22. července 2015 v Montréalu (Québec, Kanada), rodném městě režiséra. (GASTON73)