Malcolm se opatrně protlouká životem v drsné losangeleské čtvrti, přičemž posílá přihlášky na univerzity a absolvuje přijímací pohovory. Nečekané pozvání na oslavu drogového dealera ho vrhne do podivného dobrodružství, které mu změní život.

Malcolm je geniální podivín, který je posedlý hip-hopovou kulturou devadesátých let minulého století. Společně se svými dvěma nejlepšími přáteli hrají v punkové kapele a pro svůj zpátečnický styl se na střední škole stávají terčem posměchu. Když Malcolmovi někdo v undergroundovém tanečním klubu schová do batohu zakázané látky, jeho život se zkomplikuje. Malcolm se ze všech sil snaží dosáhnout svých snů - dostat se na Harvard, sblížit se se svou vysněnou dívkou Nakiou a nechat si proplatit své jmění v bitcoinech. Snímek Matroš od producenta Foresta Whitakera, okořeněný vynikajícím výběrem retro hitů ve stylu funky, je svěžím, vtipným a energickým dílem, které si získalo nadšené ohlasy publika na filmových festivalech v Sundance a Cannes. (Cinemax)

BisiJoker

Přemejšlel jsem mezi 4 a 5 hvězdama a na těch 5 to v pohodě je, sympatická hlavní trojka a prakticky non-stop se něco děje a to něco je doplněný o skvělou hudbu. Tenhle film má i svý nedostatky ale pořád je to svižná jízda takže to uteče prakticky hned. ()

Cerebrum

Prvoplánově vyštýlované, ale o to suverénnějším a zábavnějším dojmem to celé působí. Herci jsou patřičně sympatičtí, myšlenky jsou správně načasovány. Dojem trochu sráží dolů slabší třetí akt, který je až příliš bezproblémový. Závěr ve stylu Breakfast Clubu není špatný, ovšem snad až příliš učebnicový. ()

krt7236826

odmietam spojitosť s pulp je to urážlivé. na dementnú partiu opíc s ešte horšími menami sa ale pozeralo celkom obstojne, bolo to totiž vtipnejšie ako macík a iné píč...ny ktoré ťažia len z podporovania homosexuálov a iných fekálií. dobrá kamera hudba originálne stvárnenie zápletky skrátka dalo sa to pozerať ()

mr.twizta

Bylo by to za pet, kdybychom tak rychle neopustili premisu a nepustili se do toho twistu ve druhem aktu, ktery je pravda castecne ospravedlneny v tom tretim, ale furt zanechava pachut vychtenosti. Fakt desna skoda posunu tonu, mohlo se to vybalancovat svezeji. Ale i tak paradni prace, zejmena co se mladych hercu tyce. ()

JenomDominik

Úžasnej film, skvěle promyšlenej, skvělej soundtrack, co se daného téma týče z toho tenhle film vytěžil maximum. A jelikož jsem od toho nečekal moc, tak to bylo super překvapení :) 5* (90%) ()

Sharlis

No wow, to bolo absolútne super, nechápem ako toto nie je červené. Perfektný scenár, perfektné zahrané (a výborne obsadené), perfektná hudba. Príbeh je zaujímavý, vtipný i akčný. Dramatický ani nie, skôr to spolieha na dobré tempo a situácie. Absolútne odporúčam, je to jeden z filmov keď som to musel pauznúť, ísť na wc a pozerám, že je to ešte len v polovici - to ma veľmi potešilo. Zbytočne písať niečo viac. 5* ako vyšitých za mňa. ()

Fjera

Milá, zábavná a místy dramatická komedie o přátelství. Takovou partu bych chtěla mít! Plus skvělý soundtrack. ()

Raziel811

Přesně ten typ filmu, kdy nečekáte zhola nic a dostanete porci více než vrchovatou. Běžné téma zahrané bez sebemenší chybky a díky tomu i slabší finále film nepokazí. ()

cafe....

Poměrně nářez, rád jsem se znovu po filmu Straight Outta Compton podíval do oblasti kde se užívá ten niggas slag kterej miluju. #noracism Teď k filmu, bylo to svěží, bylo to jiný ale ke konci to ztrácelo grády. Hlavní představitelé jsou sympaťáci, netradiční zápletka, kterou oceňuju a ten střih! 420 DOPE NIGGAS.. ()

MichaelG

Těch 5 hvězd si to asi nezaslouží ale je to film který mě hodně bavil a je takových už hodně málo takže vzácná věc jak sůl tohle ()

Gmisiycs

Ne nebojte se, nebudu ten šmejd chválit. Je to stejnej šmejd, jako všechny ostatní "černošské filmy". Uvozovky jsou zcela na místě, neboť cokoliv žánrově pojaté jako 'černošské' je již z podstaty odpad.Tohle DOPE se mi prostě jen trefilo do nálady. Přestože jsem cca 50% filmu raději přetočil, ze zbytku jsem dokázal cosi zaregistrovat a extrahovat. Ty 4* jsou jen a pouze za scénu kluka stojícího uprostřed dálnice a povídajícího spoustu klišé. Dnes se tvůrci trefili. Opět jsem si důležitou věc uvědomil a děkuji za ni. PS: Stejně je to odpad, radši na to nekoukejte. ()

Krastom

Super odreagovací klidný film, na který se rád podívám znovu. Hlavní hrdina, jedničkář a outsider mezi ostatními vrstevníky se dostane na vysněnou školu díky neuvěřitelným okolnostem a štěstí. Je pozoruhodné sledovat, jaké jsou lidské kasty a rozdíly mezi lidmi odlišného etnika. Za mě 80%. ()

JerryPilsen

Pohodové,ale těžko uchopitelné.Nijak zvlášť mi nic nevadilo,ale dlouho mi trvalo než mě děj zaujal.Postavy jsou osobité,ale na hraně parodie,ikdyž se podle mě o komedii nejedná.Těch pár hlášek to nezachrání. ()

somme

Obrazove a hlave hudebne naprosto skvely (jeste aby ne kdyz na to dohlizel sam mistr Pharrell Williams). Taky se mi libilo obsazeni neznamejch hercu, krome asi Zoe, vzladli to fajn. Jen teda co me fakt sralo od zacatku az do konce tak to bylo samy "negro, negro,negro" a "minda". A prehajpovany drsnaci na kazdym zaberu. Ale jinak,kolem a kolem, melo to smrnc, melo to styl i flow. Zajimavej snimek. ()

Flash si shání kámošku

Flash si shání kámošku

11.07.2016

Březnová řežba Batman vs. Superman naplno rozjela filmový vesmír od DC Comics. Jeho stěžejní hráči se sejdou už v listopadu 2017 v týmovce Justice League, mimo ní ale dostaneme i kupu sólovek.… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)