Děti z Bullerbynu jsou jedním z nejoblíbenějších filmů, které byly natočeny na motivy knížky Astrid Lindgren. Příhody šesti kamarádů jsou vyprávěny z pohledu Lisy, která nás seznámí se svými sourozenci Lassem a Bossem a s kamarády Ollem, Annou a Brittou. Všichni jsou z malé švédské vesničky, kde stojí jen tři statky veselých dětí. (Levné knihy)

Myrddin89

Narozdíl od většiny zdejších uživatelů jsem tu knížku četl teprve loni!, takže nejsem tolik ovlivněný vzpomínkami na dětství :) Na film se ale moc pěkně kouká, herecké obsazení dětí je velmi sympatické, a ta švédština zní tak krásně... Bylo to příjemně strávené odpoledne, takže nakonec dávám 4 * a těším se na další díl. ()

Sefik odpad!

Knihu jsem nečetl, film jsem viděl na základě superkladného hodnocení. Chyba... Podstatou každého filmu je zápletka, která diváka uchvátí a ten poté čeká, jak se vše vyvine. Zde nebylo nic. A nic si bohužel nezaslouží žádné body. ()

Elessar.

Ja tie príbehíky žeru. Lasse, Bosse, Ole, Lisa, Britta a Anna, skupinka detí žijúca si svoj život v malej dedinôčke kde sú tri gazdovstvá, Južné, Stredné a Severné. A ošklbaná knižka v polici mi bude pripomínať, podobne ako Lasseho filmík stratený svet, obraz bezstarostného leta, nekonečných dní. Zákutia ktoré sa strácajú v zhone dnešných dní... ()

Ellmo

Ach, kde jsou ty časy? Kde je ten dávný život? Proč už to není, jak bývalo? Děti z Bullerbynu mi připomínají nezapomenutelnou dobu mého života - dětství. Díky Lassemu Hallstromovi jsem si zvovu vybavil ten krásný pocit, který mnou procházel při čtení knížky od Astrid Lindgrenové. Pět hvězdiček nejen z nostalgie, ale z dojmu perfektního převedení knihy na plátno. ()

imaginer21

Viděl jsem jako malý. A vždycky jsem se snažil si ty scény vybavovat, když jsmě to měli na základce jako povinnou četbu při češtině. Ve škole mě to předčítání nebavilo, ale filmové zpracování pro mě už jako špunta mělo co do sebe. ()

Taliga

Prečo mám film v top desiatke? Preto, lebo Astrid Lindgren a Lasse Hallström porozumeli deťom ako málokto. Keď som bol malý, tento film so miloval. Rovnako ako knižku. Spolu s Annou zo Zeleného domu absolútny vrchol tvorby o ďetoch pre deti. Z môjho pohľadu :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

MrKrahujec

No, velice dlouho jsem zamýšlel dát pouze 3 *, ale nakonec jsem usoudil, že většina záporů tohoto filmu asi spočívá v opravdu mizerném, utahaném a jakoby "neochotném" českém dabingu, silně připomínající svou školometskostí vánoční besídky. Občas jsem dokonce litoval, že knižní předlohu znám tak dokonale, že mi prostě většinu záběrů proměnila jen v jakési "pohyblivé ilustrace". To všechno ale není režisérova vina, takže ve výsledku přece jen ty čtyři. ()

FireFox

Knížka se drží na horních příčkách top 10 mého dětství. Takže jsem si nesla DVD domů se smíšenými pocity nadšení a strachu, jestli pro mě důležité dílo neutrpí filmovou porážku. Neutrpělo. Samozřejmě moje dětská fantazie viděla některé věci trochu jinak, ale důležité je, že film věrně kopíruje předlohu a tak máte pocit, že zase ležíte na břiše v posteli, je vám 10 a listujete svou oblíbenou knihou :-) ()

wyoming

Film jsem dokoukala hlavně z nostalgie, měl výbornou venkovskou a pohodovou atmosféru. Ale působil na mě, jakoby byl poslepovaný z několika jednotlivých výjevu a nepůsobil na mě jako celek s příběhem, což mi docela zkazilo dojem z filmu. ()

anicca

Pre mňa je tento film absolútnou špičkou a úplne mi vyhovuje. Vôbec nemáte pocit, že sledujete film, ale máte pocit že sedíte na trávniku a tie deti len pozorujete v ich prirodzenom prostredí. Vynikajúci malí herci, kniha sa takmer do bodky drží knižnej predlohy. Samozrejme niektoré state sú vynechané a niektoré dejové línie pospájané v jednu, ale je to veľmi obsažné a zasadené do nádherného prostredia. Zaslúžených, jednoznačných 5 hviezdičiek ()

Zlín opět ožije festivalem pro děti a mládež

Zlín opět ožije festivalem pro děti a mládež

06.05.2017

57. ročník Zlín Film Festivalu odstartuje již v pátek 26. května a potrvá do 3. června. Kromě bohatého filmového programu nabídne opět i celou řadu doprovodných aktivit. Dramaturgové programového… (více)