poster

Můj život jako pes

 • anglický

  My Life As a Dog

 • Švédsko

  Mitt liv som hund

 • slovenský

  Môj život ako pes

Drama / Komedie

Švédsko, 1985, 97 min

 • emma53
  ***

  Nedá se nic dělat, ale čekala jsem víc emocí od filmu, kde to klučina Ingemar neměl rozhodně jednoduché nejen vzhledem ke smrti jeho matky, ale i vstupem do trochu jiného života a poznání u svého strýce na venkově. Ve výsledku mě asi stejně nejvíc starostí dělal Sickman, chudák malej, kdo ví kde je mu konec. Lasse mě tentokrát tolik nenadchnul, takže zůstanu u průměru, ale on si to vybere určitě zase jindy.(1.6.2013)

 • Siegmund
  ***

  Je mi líto, ale přesto, že jsem docela milovníkem severských filmů, nemohu hodnotit lépe. Hned po prvních slovech českého dabingu jsem myslel, že vyletím z kůže. Vřele doporučuji sledovat film v původním znění a zapnout si k němu české titulky. Dále mi vadily historické nepřesnosti. Netuším, kde se vzala informace, že pes Lajka žil ve Sputniku 5 měsíců. Je sice pravda, že teprve na sklonu roku 2002 se svět dozvěděl, že Lajka v raketě zahynula již několik hodin po startu, ale v době, v které se film odehrává se šířily zvěsti o tom, že Lajka žila několik dní a zahynula v důsledku nedostatku vzduchu nebo že byla otrávena. Nikdy nikdo netvrdil, že by žila do doby, než jí došlo všechno žrádlo! Také se mi moc nechce věřit, že by někde mimo hlavní město bylo možno přijímat koncem 50. let na švédském venkově televizní signál na pokojovou anténu. Ale i když odhlédnu od nesnesitelného českého dabingu a od historických nesrovnalostí, film si u mě moc nepolepší. Postrádal jsem jistou dějovou kontinuitu. Film je slepen jen z útržkovitých dějů a než se divák stačí vžít do dané situace, je děj někde jinde. Nikdy se nejde do hloubky nastíněného děje, potažmo problému. Nepřesvědčily mne ani herecké výkony. A to jak dětí, tak ani dospělých. Přes všechny nedostatky, o kterých jsem se zde zmínil, je film koukatelný a podívat se na něj není ztrátou času. (Pondělí 29.03.2010)(29.3.2010)

 • anderson
  ***

  ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 1.7.1989, réžia českého znenia = (ČST Brno) (2.1.2012)(2.1.2012)

 • Chrustyn
  ***

  Hallström vždycky dramata ze života uměl. Dokázal zaujmout vypracovaností svých postav i skvělou atmosférou. To vše je i zde avšak celkově mi příběh přišel hrozně obyčejný. Rozhodně však stojí za vidění.(10.2.2009)

 • Aky
  ****

  Příjemný filmík o dětském světě naplněném o poznání větším trápením, než bývá normální. Nějak mne pocitově zasáhl méně, než to u podobných filmů bývá, ale nevím, co bych mu vytkl.(28.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace