Můj život jako pes

• slovenský

Môj život ako pes

Drama / Komedie

Švédsko, 1985, 97 min

Hallström vždycky dramata ze života uměl. Dokázal zaujmout vypracovaností svých postav i skvělou atmosférou. To vše je i zde avšak celkově mi příběh přišel hrozně obyčejný. Rozhodně však stojí za vidění.(10.2.2009)

Perfektni a misty dojemny drama o detech a dospivani, ktery ma fakt paradni a takovou pohodovou atmosferu, prijemnou hudbu a hlavne skvely deti, protoze se fakt chovaj jako deti a nejsou to zadny machrici a opravdu tu asi neni ani jedno dite, ktery by nejak rusilo. Jedinej problem filmu je, ze jde tak trochu od nikud nikam, nic moc se tu vlastne nedeje, deti jen tak blbnou a neni tu ani zadnej poradnej konec. Ale tak nak to ani moc nevadi, obcas je film vtipnej, obcas dojemnej a tech 90 minut pohodove utece.(22.3.2009)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 2 = 1.7.1989, réžia českého znenia = (ČST Brno) (2.1.2012)(2.1.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,345,266Tržby Celosvetovo $9,700,000║ V scénach odvážne, prípadne detinsky hravé, natočené s citom, Lasse Hallstrom natočil nevídanú sondu do detskej duše a jej citových potrebách. /75%/(19.9.2009)

Lasse Hallström je dobrý režisér, ale umí natočit lepší filmy. Bohužel často inklinuje k patosu a příliš hraje na city, což je patrné i zde.(5.8.2016)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu švédského spisovatele Reidara Jönssona z roku 1983. (skudiblik)

• - 45. Zlatý Glóbus za rok 1987 - cena (1) - *Nejlepší cizojazyčný film - Švédsko (danecek24)

• - Dva bratři mají zcela odlišné akcenty. Ingemar hovoří švédsky s Göteborgským přízvukem, zatímco jeho bratr Erik mluví silným dialektem Stockholmu. (Nedhelborn)