Můj život jako pes

My Life as a Dog

Drama / Komedie

Švédsko, 1985, 101 min

Jörgen Persson

Hallström vždycky dramata ze života uměl. Dokázal zaujmout vypracovaností svých postav i skvělou atmosférou. To vše je i zde avšak celkově mi příběh přišel hrozně obyčejný. Rozhodně však stojí za vidění.(10.2.2009)

Místy až hrabalovský film očima malého rošťáka (na prahu dospívání ) situovaný do Švédska někdy před 50 lety. Kluk vyrůstá v neúplné rodině jen s maminkou (která ač smrtelně nemocná je téměř neustále duchem někde uprostřed svých románů), starším bratrem a milovaným psem. Prožíváme s ním kus jeho smutně-veselého mládí. Opravdu zážitek!(23.8.2008)

Ačkoliv mám většinu Hallströmových hollywoodských filmů moc rád, tak považuji za jeho nejlepší tenhle, natočený ještě v rodném Švédsku. Takhle působivý, silnými emocemi "nacpaný" snímek se mu za Velkou louží jednoduše (ještě) natočit nepodařilo.(23.12.2002)

Perfektni a misty dojemny drama o detech a dospivani, ktery ma fakt paradni a takovou pohodovou atmosferu, prijemnou hudbu a hlavne skvely deti, protoze se fakt chovaj jako deti a nejsou to zadny machrici a opravdu tu asi neni ani jedno dite, ktery by nejak rusilo. Jedinej problem filmu je, ze jde tak trochu od nikud nikam, nic moc se tu vlastne nedeje, deti jen tak blbnou a neni tu ani zadnej poradnej konec. Ale tak nak to ani moc nevadi, obcas je film vtipnej, obcas dojemnej a tech 90 minut pohodove utece.(22.3.2009)

Příjemný filmík o dětském světě naplněném o poznání větším trápením, než bývá normální. Nějak mne pocitově zasáhl méně, než to u podobných filmů bývá, ale nevím, co bych mu vytkl.(28.3.2009)