Ingemar žije se starším bratrem a těžce nemocnou matkou. Přijímá kopance osudu bezmocně jako pes Lajka, který zemřel při cestě do vesmíru. Když se matčin stav zhorší natolik, že se nemůže o syny starat, Ingemar odjíždí na venkov. Poznává jiný život, opravdové kamarády, příbuzné, kterým na něm záleží. Navíc přichází doba chlapcova erotického procitání a o veselé zážitky není nouze. Díky tomu se mění Ingemarův pohled na svět a dřívější hluboká melancholie se nevrací, ani když jeho matka zemře. (oficiální text distributora)

Wolfvater

Film mého srdce. Tedy alespoň jeden z nich. Asi proto, že můj život byl občas taky jako pes. Ale krásný a milý pes, protože psí duše už je holt taková... "Myslím na toho kluka, co jsem o něm čet'. Jak to chtěl vzít zkratkou přes atletický stadion. Trefili ho oštěpem do prsou. Přímo do prsou... Musel bejt pěkně vykulenej." ()

gizi

Film, který je hodně přímý, upřímný, ze života, na nic si nehraje. Vše je skloubeno do naprosto přirozeného podání. 80%. ()

ledger

Ingemar je naivní kluk, který se musí vyrovnat s nemocí a posléze smrtí matky, s dospíváním, příchodem do své nové rodiny a městečka a také si najít svoje místo na světě. ()

Eterna

Trochu mě mrzí, že se nemůžu přenést v čase zpátky a prožít si tohle Švédsko před 50 lety na vlastní psí kůži. ()

DavidAAAA

Člověk se někdy cejtí jako pes, někdy to trvá i dýl, než jen v dětství. Ale tohle je o tom, že se nemá vzdát. Taky mi to připomnělo hodně dávný doby, kdy si děti ještě spolu hrály, kdy spolu mluvily a chodily ven. Kdy nebylo důležité, co máš, ale jaký jsi.. Hezký a citlivý film o malém klukovi bitém osudem. Hodně mi to připomnělo z doby,kdy mi bylo o dost míň. ()