Planeta Česko

• angličtina Planet Czechia (více)

Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky – stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka. Seznamte se s s tetřevem tokajícím za úsvitu, se vzácnými sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčkem prorážejícím při lovu střemhlav vodní hladinu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpátky nebo s užovkami v dramatickém zápase s rybí kořistí. Prožijte vzrušující výpravu za muflony, bobry, modrajícími žabáky a desítkami dalších hrdinů. Některé z nich možná ani neznáte – divočina přitom začíná hned za vašimi dveřmi! (Aerofilms)

Eliska.Vanko

Planeta Česko: Byla jsem dost naštvaná, když jsem se dozvěděla, že na tenhle film jdeme, ale nakonec mě hned v prvních dvou sekundách překvapil. Marián Polák odvedl skvělou práci. Ukázal nám Česko z bližšího pohledu, na který by se nikdo nekoukl předtím. Film disponoval skvělými záběry, které mě uchvátili. Je ale pravda, že já jako ne příliš velký fanoušek dokumentů, jsem měla problém vydržet u filmu tak dlouho a tak mě v zhruba v jedné hodině přestal bavit. Nakonec jsem se, ale přidala k mým spolužákům přidala také a nelituji toho, že jsem tento film viděla. 4/5* ()

Pepa.Pepina

Skvělý dokument a příležitost se dozvědět o bohatosti naší vlasti zase o něco více. Člověk by nevěřil, že ta úžasná divočina z Afriky, Asie a dalších destinací může být i u nás. Skvěle pojatý koncept podbarvený komentářem dotváří relaxační podívanou. 3,5 hvězdy. ()

Jirkacek

První celovečerní film o české přírodě s názvem Planeta Česko jsem na doporučení CommanderCZ zakoupil na blu-ray disku a rozhodně jsem nelitoval. Sledovat krásné záběry ve full HD kvalitě na naší TV obrazovce byl opravdu úžasný zážitek ! Oceňuji už samotný vznik filmu, protože tohle tady ještě nebylo, zatímco pořadů o africké či asijské přírodě jsem viděl už bezpočet. Obdivuji samotnou práci režiséra Mariána Poláka, který strávil ve stanu na jediném místě kvůli pořízení záběrů až 20 hodin a také mu děkuji za samotný vznik filmu, byť jistě není v některých ohledech dokonalým. Když však štáb v čele s režisérem najezdil desítky tisíc kilometrů autem, vlakem i na kole a použil celkem patnáct různých kamer a fotoaparátů, nemohl jsem dát málo hvězd. To by si autoři vůbec nezasloužili ! Nicméně mi bylo docela líto, že skoro celý děj byl hlavně o různých druzích ptáků, také ryby a hmyz získali dost okének, ale savci jaksi přišli zkrátka. Těch pár záběrů na divoké koně, pratury a zubry bylo žalostně málo. Přesto nám režisér nabídl neskutečné záběry a já jen s úžasem sledoval tu krásu české přírody. Zaujal mne příběh vlaštovek na nádraží v Suchdole, které se kvůli krmení mláďat uvnitř budovy musely naučit otevírat dveře na fotobuňku, aby nemusely čekat na cestující. Vcelku netradiční byl pro mne pohled na obrněná vozidla pěchoty či motorky, které rozrývaly půdu, díky čemuž se voda udržela v prohlubních, ve kterých pak vznikl nový život. A když si představím, že jsem byl v pražské ZOO u níž volně pobíhalo několik velkých užovek podplamatých, jímala mne hrůza, jelikož nesnáším všechny plazy ! Unikátní byly určitě záběry na velice plaché tetřevy a bobry. Hodně mne překvapilo, že si chocholoušek postavil hnízdo na kousku zeleně přímo na parkovišti naproti supermarketu. Zkrátka bylo to úžasné podívání a děkuji všem, co se na vzniku filmu podíleli a doufám, že někdy budou následovat podobné díla z české přírody. Sečteno podtrženo, Planeta Česko ode mne získala čtyři české hvězdičky ****. ()

lenoch

Vždycky se mi líbily rakouské a německé dokumenty o přírodě na Prima Zoom a tenhle film, přestože je asi víceméně dílem jednoho člověka, se jim podle mě vyrovná. ()

Hidoshito

Hodně povedené! Škoda toho "ukotvení" pro dcerušky a neustálých přechodů s filmařským náčiním, to šlo určitě odbýt jen komentářem nebo nějakým doplňkovým filmem o filmu, když už v tom chtěl autor být tak strašně viděn a stvrdit, že je to opravdu jeho dílo.:) Bez těchto rušivých prvků bych neváhal dát i pátou hvězdu, protože je to na naše poměry vskutku pěkné a zajímavé. ()

Kinepa

Pěkné, ale musím srovnávat. Jako motýlkář tam bylo jen něco o mravencích a motýlech, ale skákalo se jedno přes druhé. Nejvíce záběrů z umělé rezervace taky není moc o české přírodě., Ale celkově to hodnotím pozitivně. ()

tomikhorsky

Na české poměry velice poctivě natočený dokument o naší přírodě, který musel dát neskutečné práce a zabrat hodně času. Celkové zpracování, úžasné zpomalené záběry zvířat, komentář od Hádka a v příběhu objevujícího se kameramana, se mi moc líbilo, palec nahoru! ()

JanHavelka

Jediné co můžu vytknout je dodělávání zvuků v postprodukci. Myslím, že dokument by měl být stoprocentně autentický po všech stránkách. Na druhou stranu, je to dnes asi běžná praxe. Jinak super atmosférovka, žádné přehnaně vynucené zvířecí "příběhy", které se dnes snaží napasovat tvůrci téměř do každého pořadu o přírodě. ()

zajpton

Jasně, nejsme bbc ani tříáčková hollywoodská produkce, ale některé záběry z tohoto snímku jsou opravdu laciné a je to škoda. 3* za snahu, ale kromě pár pěkných shotů to divákovi nic nepřinese. ()

Konev

Skláním se před prací kameramana. Kolik času strávil tím, aby nás potěšil. Děkuji mu z celého srdce. ()

Flammarion

V říkadlu: „Na zahradě máme jámu. Tam táta jebe mámu a já stojím u rýče. Kurňa, to mám rodiče.“ Najdete víc poezie než v tomto vele ťoku. ()

Honjanmach

“Rozhlédněte se kolem sebe. Vidíte tu krásu a sílu přírody? Ne?! Musíte vidět, ne se jen koukat”. Od shlédnutí tohoto dokumentu jsem Chřástala na Šumavě dokázal již několikrát identifikovat. Krásný počin, skvěle sestříhané, výborný, jednoduchý a srozumitelný komentář. Škoda jen, že nezískal Českého lva! ()

Verbudrak odpad!

Je tam pár pěkných záběrů, ale to je na fotku, ne na film. Kdyby z toho autor udělal slideshow, vyšlo by to nastejno. Jako filmový dokument to však neobstojí. Však od toho postupně odešly všechny naše děti. :( Nedovedu si představit, že bych na to šel do kina se žáky, to by byl průšvih. Vypíchnu jen pár minel. Scény na sebe vůbec nenavazují, člověk vlastně permanentně nechápe. A co hůř, na začátku nové scény je dlouho ticho, my nevíme, na co se vlastně koukáme, kde to je, čím je to zajímavý... Scény jsou hrozně statické: vidím zvíře, po chvíli odejde z kamery, šup, vidím to stejné zvíře v jiné poloze, jak se nehýbe, šup, vidím deset sekund čumák jiného zvířete, šup úplně nová lokace a další zvíře... Jediný živočich, kterého sledujeme odněkud někam, je autor, který se kamsi prodírá postavit stativ. Tyto záběry jsou ale vesměs zcela zbytečné a nesnesitelně monotónní. Co dál... Autor má snad nějakou úchylku na kopulující zvířata, tolik sexu není ani Pornhubu! Já vím, že jinak mu nepostojí (krásný dvojsmysl) a že to vždy bude polovina jeho materiálu z terénu, ale kurňa si to aspoň uvědomím ve střižně, ne? Komentář je příšerný, do dokumentu se vůbec nehodí (kéž by jen tak šuměl na ambient jako tabulky v zoo, tady ale na sebe strhává pozornost, například planým filozofováním). Hádek má vadné sykavky, neustále mě to tahalo za uši. Takže výsledek? Šel bych na to možná jako na obrázky na výstavu (mnohem raději ale fakt na tu Amazonii, to se na mě nezlobte), ale na Netflixu nejen že si to už nikdy nepustím, já se stydím, že tam taková fušéřina vůbec je s názvem naší země v titulce. Snad to neběží na jiných jazykových mutacích (neběží, ještě aby). P. S. Schválně jsem to pustil ještě i manželce. Ta po prvních záběrech samozřejmě hned "To pustím dětem v prvouce! Dej mi login na Netflix!". Po deseti minutách: "Možná až budou starší". Po dvaceti minutách: "Asi jen půlku, to bude stačit." Po třiceti: "Ty, to heslo na Netflix asi nehledej." ()

Dr.Marek

Super nápad a super zpracování! Jsem rád, že někdo konečně prolomil tu typicky českou hlášku, že si nechává čechy až na důchod, a teď raději jede do Chorvatska 🤦 A hlavně je dokument optimistický - že to co považujeme za ničení na přírody ve skutečnosti jiným živočišným nebo rostlinným druhům prospívá. Jako opravdu optomistický! Jen mě mrzí výběr vypravěče, nemám ho rád, ale naštěstí to moc nezkazil. Hlásek libového floutka se k tomu ale fakt nehodí. To věřím by si tvůrce líp namluvil sám. Nevím proč se u nás pořád tolik dává na ty naše české celebritky. A ještě bych rád podotknul, že se to mohlo jmenovat Planeta Čechy a ne Česko. Jinak 100% ()

TylerD.

Krásné pohledy do naší přírody, překvapivá řešení, kterými se příroda vypořádává s lidskými nástrahami. Obvykle tyhle dokumenty nevyhledávám, asi proto, že koukat na to na displeji je divné. Ale tady je to jiné, protože tu přímo vyskakují tipy, kam se na tenhle psychický detox můžeme přijít podívat pač to máme vlastně za rohem. Vůbec jsem netušil, že můžu u nás potkat pratura, lososa, vidět jak se severočeské velkolomy vrací přirozeně přírodě nebo blbnout se syslama :D ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let