Nepraktický, roztržitý antropolog (Cary Grant), který má těsně před svatbou s dominantnější dívkou, shání peníze pro své muzeum, jehož budováním strávil posledních pět let. Do cesty se mu neustále plete živelná bohatá výstřednice s ochočeným mládětem leoparda Susan (Katharine Hepburnová), která sebe, Davida i své známé dostává do řetězce stále absurdnějších situací...Film, reprezentující vrchol bláznivých komedií třicátých let, stojí na výborných hereckých výkonech, vtipných dialozích a režijním umu Howarda Hawkse. (pm)

Bogrant

Dialógy, zbesilé dialógy - dôvod, prečo tento film tak šlape. Možno je to sem-tam hlučnejšie než by muselo, ale asi to tak malo byť pre daný účel, a síce pobaviť. Vyšlo to, hoci mestami to u mňa strácalo trošku pozornosť. Avšak dvojica Hepburn - Grant je tak odlišná, sarkastická, až je trefne presná a ohromná. Záverečná scéna na brontosaurovi, bezchybná. ()

Producer

Český název pro tenhle film je Leopardí žena. Je to výborná a inteligentní komedie, Hepburnová a Grant se špičkují spoustou vícesmyslných narážek, leccos z toho bych považoval i v dnešní době za docela odvážné a určitě velmi inteligentní. Nabízí se srovnání s českým filmem Eva tropí hlouposti (skoro stejný rok, stejný žánr crazy) a Eva je proti tomuhle nudná imbecilní slátanina s ochotnickými herci. Viděl jsem oba filmy na plátně, ve stejný den a vím o čem mluvím. ()

Ludva

2021-12-11*[2009-01-17] * Mladý doktor Huxley (Cary Grant) má před svatbou. Snaží se o náklonnost sponzora svého muzea, přičemž se seznámí s bláznivou Susan (Katharine Hepburnová), jejíž nešikovnost a někdy až hloupost a bezohlednost mu převrátí život naruby. Místo svatby se ocitne na venkově u Susaniny tetičky, loví jejího leoparda a téměř skončí ve vězení. * Bláznivá komedie, většinou až moc bláznivá. Mnoho kouzla možná polkl i dabing, protože dialogy nejsou tak vtipné, jak by třeba mohly. Ale scény s leopardem jsou natočeny úžasně. Rád bych věděl, jak přesvědčovali herce, aby se ho nebáli:) ()

annevelyn

Při prvním zhléhnutí snad trochu ztřeštěný děj, který vás nenechá ani na chvilku oddechnout. Nicméně právě neskutečně rychlý děl a smršť dialogů ( a samozřejmě nepřekonatelné herecké výkony) dělají z tohoto snímku geniální komedii, která se svým komediálním tématem vymyká běžnému snímku dané doby. Díky Bohu: to ho totiž činí skvěle nadčasovým ()

eexDon

Für mich - 90%, - /některé vtípky zestárly, ale zas tak moc jich není/, + /Cary + Katharine - to je 75% filmu, vtipy/gagy/zápletka/záměny/nedorozumění, natočeno tak čerstvě a mladistvě, že to ani po těch letech neztratilo šťávu, pozitivní a energií nabíjející film, tempo - člověk se fakt nenudí, oproti jiným komediím/, hodnocení - perfektní situační crazy komedie 30. let, stavící na vtipech, dialozích a záměnách a na ústřední dvojce, tenhle film mi vyhovuje, tenhle film se mi trefil do vkusu, poznámky - no jistě, všechno bude v pořádku, všechno bude, začínám ztrácet rozum, tak je to, potloukám se po Connecticutu bez oblečení, já se zblázním, jak se to může stát jedinému člověku??, AA- 5/5 ()

uruguay

Film jsem viděl naprosto bez jakéhokoliv očekávání, K. Hepburn jsem viděl do té doby pouze v jednom filmu. Film byl strašný, po deseti minutách mě z K. Hepburn třeštila hlava, zápletky byly triviální a trapné, jednu hvězdičku dávám za ochočené leopardy. Nechápu hodnocení 80% (19.4.2021). Někdo v komentářích srovnával film s českým snímkem Eva tropí hlouposti a má pravdu, filmy jsou si docela podobné, ale česká "verze" je decentnější a rozhodně vtipnější a hlavní protagonistka není úplně blbá. ()

Dedincan

Veľmi pekný kúsok klasickej kinematografie. Susan s jej unikátne roztomilou pribrzdenosťou musíte  buď nenávidieť alebo milovať. Je fajn, že zrejme prevláda ten druhý tábor. Situácie, herecké výkony a celkové spracovanie tvoria naozaj príjemný kompozit, pri ktorom dodatočne pridávam piatu hviezdu. Naskytlo sa aj slabšie miesto vo väzení, ale vzápätí jazda opäť pokračovala. ()