Trhák (1980)

Obávám se že hodnotit tento film jako hudební je mýlka. Osobně bych ho zařadil mezi parodie. Konkrétně je to velmi chytrá parodie na socialistický filmový průmysl. Aneb když filmaři nemohli točit to co chtěli a museli točit blbosti, tak o tom alespoň natočili film. Zkuste si představit že z toho sestřihnete jen ty písničkové scény které mají být v tom jejich trháku, pak by to tu asi nebylo tak vysoce hodnocené.

THX 1138 (1971)

Velice zvláštní film, v této chvíli asi málokdo čekal že jeho autor se později proslaví jako tvůrce Starwars. Přesto v této jeho "orwellovské" vizi budocnosti kde jediné na čem záleží je produkce a láska nemá místo, lze vytušit autorovu imaginaci k vytváření dokonalých nereálných filmových světů. Pár experimentů zde odzkoušených se využije později - viz. bílé a černé postavy na bílém pozadí - nepřipomínají ty barvy něco?Zajímává je také vzájemná citace, Lucas tu na několika místech cituje Spielbergovy filmy (zhasnutí světla po nehodě jako v Duelu) A Steven zas parkrat vzdal hold tomuto filmu v Minority report (jestli se nemýlim:-)).

Vražda v Orient expresu (1974)

Oceňuji vynikající řemeslnou filmařinu, tam snad není zbytečný záběr. Atmosféra vlaku je dokonalá, jakoby jste byli uvnitř a jeli v tom také.

Vyhnání z ráje (2001)

Nebyl bych tak kritický, schválně se na to zkusím podívat za pár let. Chytilka má úžasnou schopnost vidět problémy doby v momentě kdy se dějí. Takový Kurvahoši byly v době svého vzniku taky strašnou sračkou, pak pár led zdrojem bezva fórů a teď když jsem to viděl tak jsem zpětně jen zíral jak tu dobu vystihla. Takže kdo ví, na vyhnání se koukat dá, pár scén je vyloženě dokonalých - viz vynořování. Pokud někomu vadí nevzhledná nahota ať si koupí módní časopis, zajde do fitcentra, nakoupí v tescu, zapne Novu a na hlavu si dá nápis "vymyto"

Zoolander (2001)

Jeden z nejinteligentnějších fillmů co jsem viděl minulé léto. Na první pohled je to šíleně střeštěná komedie, ale když si zvyknete zjistíte, že tvůrce nad tím hondě přemýšlel. Taky je tam spousta odkazů a citací z jiných filmů. Plus nějaké ty hustě ironické obžaloby moderního světa, kultu krásy, mediálních korporací.......atd. A ta plejáda hvězd co se na tom podílely:-)

Vetřelci (1986)

Bezkonkurenčně nejhorší film z celé série. Kdyby někdo mezi tu horu vetřelců nacpal tři růžová prasata, nikdo by si jich nevšiml. Zastávám názor, že méně je více. Postrádám napětí a atmosféru jedničky. Vzpomenete jak jste čekali za každým rohem vetřelce a on tam nebyl, loď jentak zlověstně hučela a nervy byli napnuté k prasknutí. Tady jsou za každým rohem tři dospěláci+plato vajec a je to pěkná nuda:-)

Šestý smysl (1999)

S tou pointou to nebyl zas tak působivý trik, neznal jsem jí, ale od půlky vytušil (častokráte originálnější pointy tohoto druhu se objevují v seriálech jako startrek). Nevidím žádný důvod toto dílko zbožňovat, nebo se na to dívat podruhé.

Rambo III (1988)

No jsou dvě možnosti, buď se na to podíváte seriozně a je to totální odpad, nebo to pojmete perverzně jako oddychovou komedii a můžete tomu dát čtyři hvězdičky.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

S každým dalším shlédnutím je to sice víc kultovní a vypnout to jde stěží, ale taky je to větší nuda. Trik je v tom, že celý je to dobře natočená konverzace vo ničem, taková rozhlasová hra:-)

Purpurové řeky (2000)

Celkem šílená nuda, nesrozumitelná zápletka s řadou logický nesmyslů. Doporučuji jděte na to ve více lidech, ať si můžete zrekonstruovat jak to vlastně bylo (nebo spíš mělo bý?t). Na konci v rozuzlení se dočkáte opravdu ukázkové kraviny, aneb ani dvojčata nemají (ani jednovaječná) stejné otisky prstů. Klidně si to ověřte na kriminálce. Třeba Vám potvrdí i že ten film je s.....