Zhasni a zemřeš

• USA Lights Out (více)

Leobarka

Pojďme si říct.. Je to sračka, ale docela rychlá a bez projímadla. Jsem fanda hororů a lekačky mi nevadí, páč nejsem lekavá, takže když už se u něčeho cuknu, musím tomu dát aspoň pár hvězdiček. V poslední době se rozšířil trend qéčkových hororů s kozatýma blběnama, který utečou zmutovaným šmoulům v lese, i když jeden přežije do "dvojky" aby se neřeklo, a nebo je tam postiženej kretén máchající kolem sebe pařátkama, mačetama, pilama a nevim čím vším a nejděsivější na tom všem je, že se tomu přikleply prachy a někdo je tak zoufalej, že v tom i hraje. I když, hraje je silný slovo. Activity už taky zkákli jak mohli a stereorektilní duchařinky s mrtvýma dětičkama dokážou spíš uspat. Takže tenhle kousek se dal spolknout i bez kousání a ani se to netáhlo jako chrchel hospodskýho štramáka po ránu. Sice jsem nepochopila, proč má tak dlouhý drápy (jako kdyby vy jste umřeli a narostli Vám kly?), ale o berličce hnáty křivé, podivná to postava ušla - tedy až do doby než mi to zase celý posrali tím, že mi jí ukázali. Chudák babi s leprou a oni jí zabijou.. Takže za 3*. Mínus dávám za usmrkance, kterýho bych předhodila egyptským krokodýlům, a druhý, že mi ukázali babiznu, která vypadala, že se teprve rozkládá a ne že umřela někde vcuclá v křesle. Maucta. ()

Petr59

Příběh není extra originální, ale celkově se dá říct, že tento horor patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy v tomto žánru viděl. Co tady velmi dobře funguje, je rozhodně hororová atmosféra, napětí a tzv. lekačky. Opravdu jsem několikrát pocítit pocit strachu a uleknutí. Záporák je skutečně děsivý, jako jeho osud. Navíc je film napínavý, až do konce máte strach o osudy všech postav. A není vůbec předvídatelný, nebo alespoň pro mě ne. Závěr jsem třeba čekal úplně jiný. Film má hodně rychlý rozjezd, prakticky už od prvních minut se dějí zvláštní a hororové věci. Závěr je sice takový možná trochu slabší, ale neztratil atmosféru. Líbily se mi i herecké výkony, které bych zhodnotil jako nadprůměrné. Emoce byly cítit. Možná by si film zasloužil trochu delší stopáž, propracovanější závěr a hlubší příběh s poznáním více detailů. Ale v rámci hororového žánru si myslím, že si film zaslouží pět hvězdiček. Přesto měním hodnocení na čtyři, protože v porovnání s jinými filmy, kterým dávám 5 hvězdiček, jde přece jen o trochu slabší dílo. Silné čtyři hvězdičky. A rozhodně bych rád zašel i na dvojku, pokud se jí tvůrci rozhodnou natočit. ()

inuisibilis

Úderné a ohromující. Někde jsem četl že film je nejoriginálnějším filmem tohoto roku a možná i poslední dekády. Žádná jednohubka jak někteří tvrdí, ale jedno z nejlepších filmů ze žánru horor. Vzít strach ze tmy a udělat z něj mistrovské dílo po kterém jsem měl i já strach zhasnout světla bylo to nejlepší co je mohlo napadnout. Film viděn v kině i na internetu. A na rovinu říkám že i když jsem film zkoukával podruhé na malé obrazovce počítače ty nejchuťovější lekačky mi stále svíraly půlky. Za mě plný čistý počet. 100% 😘 PS: totální píče. Určitě každý tuší kdo je tímto myšlen !!!!! ()

mnx

Po vynikajícím začátku, kdy jsem se v kině málem pos**l strachy, následuje klasický horror s celkem předvítatelnýma lekačkama. Chyběl mi tam možná propracovanější děj, ale to se nedá asi od jednohubkového horroru moc čekat. Herecké výkony byly vynikající. Skvělý film pro ty, kteří se bojí v noci strašidel pod postelí :) ()

DonBraso

Polívka koupená ze sáčku a fláknutá jak pilot k nějakýmu seriálu.Tak nějak tento filmový škvarek vypadá.Jediná myšlenka je hozena do ringu a celé se to hloupě okolo toho točí,což je asi jasný,ale je to tak tuctově natočený,že si radši nechám odrovnat komplet jističe,než neustále tupě koukat na nápad,který přestane bavit po úvodní scéně.Ale proč nezačít i najakým tím jemným plusem.Diana je prostě holka duchovní a docela jí to sekne v tom baráku,lekaček je akorát a nejsou špatný,Terezka Palmerovic je pěkná,Maria Bello jako matka prášky není k zahození,ale ostatní je už casper k zasmátí.Atmosféra naprosto žádná,blikající orgie jsou přímo strašný,kdy to občas nedá ani hlubší význam.Místo duchů byl to nazval Diana upír,kterou nesmí zasáhnout světlo,ale jako takové světlo jí extra problém nedělá,protože jsou osvětlené jen některé části,což je další apetit do mozkové kůry jak se to tak krásně děje.Proč to musí být tak okatě podbízeno nechápu.Příběh je ukázkou stmelení pětiminutového šotka někde hluboko v hajzlu ponořenýho,který se drží v půlce filmu na maximu,aby vzápětí dorazil Signal Festival.Film nemá náboj na to jak trvá,tak je nudný snad ještě víc.Strach mám větší z řízení auta na našich silnicí,než jednoho bubáka a nepředvítalených epopejí z řad blbců v domě.Si jednou řekente,že jste tu kvůli synovi a né matce a za minutu se jdete zeptat mamky jak se má.Doprdele to je snad fór nebo jako co.Podprůměrný duchařský horůrek,který zhasne víceméně hned na začátku. ()

Facerr

Konečně zase horor, kterej mi po delší době obstaral pěknou cukatůru. Jo, o lekačky tady není nouze. Originálně je vypointovaný i "bubák". Jestli znáte nějaký filmy, co byly i díky stopáži tak trochu nastavovanou kaší, tak tohle byl přesnej opak. Rychle se jde na věc a když je najednou konec, člověk si řekne, že by ještě čekal něco. Jenže nic dalšího není, prostě dobrej horor, ve kterým se nic zbytečně nenatahuje. ()

Labrio

Za mě teda fakt ne... skoro nic pořádně nefungovalo. Příběh o duchovi, který nesmí na světlo už je celkem otřepaný. Navíc ve filmu byla spousta nesrovnalostí a zůstala mi po nich ještě větší spousta otázek. ()

eSakk

Pane bože jak tohle může mít míň procent jako Smrt ve tmě? Jako Tohle je taky docela shit, ale nemyslím si, že větší jak ta kravina ze slepím kriplem... ()

Plaque odpad!

Slováááá, dve obyčajnééé slovááááá.... CELÉÉÉÉ ZLE!!! Ak sa pri horore nemôžete prestať smiať, tak sa to inak nedá povedať. A teraz vážne. Dosť ma to nasralo, pretože potenciál tohto snímku je úplne inde. Celej partii tvorcov by som dal robiť hot dogy a nie točiť filmy. Rodinné mindráky Čudákovcov spôsobuje nejaká čierna krava, od ktorej vidíme raz ruku, potom nohu, inokedy podsvietené oči, ale aj keby sme zazreli jej... tak sa nezľaknem (teda v tomto jedinom prípade sa určite poseriem strachom). Prečo to v tej Amerike ešte nepochopili, že väčšinou sa bojíme toho, čo nevidíme a nie toho, čo sa nám pred obrazom preháňa celý čas. Najbizarnejšie sú tie scény, keď niektorá z postáv vzrušene pristupuje k tmavej skrini a čaká, že si tam nájde vianočné prekvapenie. Priehľadnejšie by to nebolo ani so šípkami po celom dome a nápisom nad skriňou, že DIANA - TU ↓ Jedno pozitívum to však má. U nás doma tento film zľudovel a Diana s nami odvtedy býva. Ak sa ma napríklad žena pýta, prečo som nevyložil umývačku, tak sa vyhovorím, že Diana sľúbila, že to spraví, kým sa vrátime. ()

Cechyno4

Silné zklamání a za mě hororové zklamání roku 2016. Tohle prostě neklapalo. Ano, pár lekaček tu bylo ale film jako celek na mě nepůsobí vůbec hororově. A na to jak je ve filmu opravdu málo zajímavých scén, má to až moc dlouhou délku. Možná se mi více bude líbit kraťas, uvidím... ()

lobo87

Tak toto mohla byť pecka. Scény s Dianou sú asi to najdesivejšie čo som za posledné roky videl. Fakt nepreháňam. Ale ten zvyšok sa nedokázal vymaniť zo zabehnutých žánrových klišé. Sandberg je však talent, je to mladý režisér a verím, že si nevystrieľal všetky tromfy hneď na začiatok kariéry... 65% ()

TinyMartina

Konečně horor, kde se postavy nechovají absurdně hloupě, jak to mají obvykle hororové postavy ve zvyku. Právě naopak, občas mají až přehnaně chytré nápady, což je u tohoto žánru opravdu příjemná změna. A jako bonus tu máme fakt strašidelného a nebezpečného ducha. Film na nic nečeká a straší hned o začátku. Já jsem se bála a to přece chcete, když jdete koukat na horor. Lights out je pro mě po dlouhé době povedený kousek. ()

Vasyl

I přes vcelku očekávaný "lekačky" a dost předvídatelnej konec mě to bavilo. Nástup té zlé krasavice hned v první minutě a pak to jede skoro furt, krása. Tmu jsem nikdy neměl rád a tadydleta teta Diana mě v tom jenom utvrdila. Dneska spím celej zakrytej, aji s hlavou, protože jak všichni víme, takový nerudný čůzy přes peřinu nemůžou. ()

Rock vs. Superman?

Rock vs. Superman?