Zhasni a zemřeš

• USA Lights Out (více)

LasT_Olt

Je to fajn nápaditý horor, nejvíc musím vyzdvihnout fakt, že mě dokázal zvednout ze židle. V jeden okamžik mě totiž film zaskočil off guard hrozně laciným jumpscarem, kdy jsem se lekl opravdu úžasným způsobem. Spadl jsem ze židle, přičemž jsem na sebe vylil ramen, který jsem večeřel. Při pádu dozadu jsem se navíc dost špatně jebnul hlavou přímo do mé knihovny. To, že na mě popadala dobrá třetina knih je už jen třešničkou na dortu. Když jsem se v bolestech zvedal a jednoduchým testem motoriky zkoušel zda moje páteř nedostala critical hit, vběhl do pokoje můj pes, který spal vedle a začal brutálně vyvádět, jakoby mi spílal tenhle neúmyslný a navíc neúspěšný pokus o sebezmrzačení. Moc ti děkuji Davide F. Sandbergu. LasT tenhle film doporučuje i přes fakt, že kvůli němu momentálně nemůže otočit hlavu doprava o více jak 30 stupňů. ()

URBAN

Tento horor dostal ze sebe co mohl a ještě vypustil duši. Je to přesně to co by měl člověk od hororu nového věku čekat. Zarputilý pocit strachu možná ve vás asi nevyvolá, ale rozhodně nebudete zklamaní. Ze začátku vyvolává mírné rozporuplné pocity, ale postupem času začne dávat to co chcete. To co mohlo skončit fijaskem skončilo překvapením. ( 22.7.16/Cinema City/Sčítání lidu:9 ) ( 19.3.18/TV ) ()

HorrFi

Upřímně nechápu, proč má tohle tak vysoký hodnocení.. byl jsem na to dost zvědavej, ale už ve třičtvrtě filmu jsem si uvědomil, že určitě nebudu odcházet spokojenej.. špatnej horor to určitě neni, ale nechalo mě to naprosto chladným.. většina lekaček na mě nefungovala a o nějakým dobrým příběhu bych taky nemluvil a atmosféra mi přišla tuctová a to by se u hororů, který jdou do kin nemělo stávat.. ()

vesper001

Dost dlouho po zhlédnutí jsem pro jistotu nechávala po zhasnutí alespoň puštěný notebook. Mých pětapadesát kilogramů ryzího srabství tohle rozbrnkalo do serenády. ()

Mol

KEEP THE LIGHTS OUT! Děsivé už od úplného začátku, i když potom co film prozradí, co na Dianu platí, tak se kouzlo trošku vytrácí, teda jen do doby, než Diana začne zhasínat světla. Konec v domě je injekce adrenalinu, píchnutá přímo do srdce. Dneska budu spát asi s rozsvíceným bytem a baterkou v ruce. ()

Sabrewulf odpad!

Takový trapásek. Všechny náboje jsou vystřílené v prvních pěti minutách a pak už to nekonečné zhasínaní a rozsvěcování leze krkem. Mělo zůstat jen u neškodného kraťasu, ale ne, oni na to museli nabalit normální filmovou stopáž. A je jasné, že když na ničem pevném nestojí kraťas, pak se musí vytáhnout klasická filmová brožura pro blbečky a z ní použít ta klišé, u kterých člověk neví, jestli se má smát nebo brečet. ()

Doudis19

Tak tohle se povedlo. Děsivé strašení vyplněné zajímavými konverzačkami postav, o které máte zájem a fandíte jim. Bez zaváhání do finále, které je na horor až překvapivě dramaticky silné. Kupa senzačních nápadů a střídmě počítačových efektů. Pátá hvězda visí ve vzduchu ... ()

chelseaman22

Myšlenka dobrá, provedení chatrné, ale to je vesměs problém všech filmů v daném žánru. Obrovským zklamáním je opět závěr, který je tak chatrný, že divák má chuť rozbít si půllitr s pivem o hlavu. 59% ()

David.Darco

Po veľmi dlhej dobe horor, pri ktorom mám nasrané, aj keď ho pozerám už druhý krát. A to ho ani nepozerám sám. Silná vec, naháňajúca hrôzu. Budete sa nejakú chvíľku pozerať na každé tmavšie miesto okolo ktorého pôjdete. Počas sledovania sme svedkami zaujímavej variácii postáv, ktoré sú charakteristické a interakcia medzi nimi je veľmi dobre zvládnutá. Film pôsobí ako mainstream, avšak svojím skvelým nápadom, prevedením a naozaj desivou Dianou dostane jednoducho každého. ()

Motinski

Príbeh občas predvidatelný a máme tu (ako už býva zvykom) aj klišé záležitosti. Postavy ale boli celkom uveriteľné, napínavé to bolo tiež dosť a pár scén je remeselne veľmi zručne natočených aj nasvietených. Záporáčka je citeľne inšpirovaná Samarou ale až tak mi to nevadilo. Koniec sa mi páčil ajked som ho odhadol o niečo skôr. Určite ale jeden z tých lepších hororov, je cítiť že Sandberg nie je obyčajný rutinér a má talent, no nejde o niečo prevratné alebo extra výnimočné. ()

ivan_drago

Film poměrně zdařile buduje atmosféru, aby jí v závěru zabil jednou oživlou figurínou a párem šátrajících rukou... Počet přeživších je také alarmující a příště bych poprosil, aby nastavená pravidla pohybu ve světle a stínu platila pro všechny neb pro ty ubohé policisty si v klidu šáhla do světla, zatímco hlavním hrdinům stačilo ubohé světýlko snad i od světlušek... Spíš to měli natočit z dob té mentální instituce... ()

filmmovier

Jednoznačně nejlepší horor (jakože fakt takovej ten čistokrevnej) roku 2016. Film s vynikajícím tempem, atmosférou, režií a hlavně, konečně, s pořádně originálním a skvěle zrealizovaným nápadem, ačkoliv s poměrně očekávatelnou (ale i tak nesmírně zajímavou a ne tak jasnou) pointou. Loňský rok obecně byl velmi bohatý na kvalitní horory, ale tenhle ve mně zanechal nejsilnější stopu, jelikož z něj dýchá poctivé řemeslo na všech frontách a jak je ještě ke všemu tak rychlý, komorní a perfketně napsaný, tak prostě nestačí nudit a místo toho příjemně mrazí (a to ještě v těch pro mě slabších momentech). Každopádně budu rád, když nebudou točit dvojku a zůstane jen u této nesmírně povedené jednohubce, od které jsem vůbec nic nečekal a pak z ní měl velkou radost. Horory nevymřely a tohle je horor přímo ukázkový. 100%. ()

Sfinkter

Sandbergův short film byl určitě údernější, celovečerní snímek jen zlehka využívá původní nápad a jinak jede na vlně osvědčených klišé. ()

Lachtaan

Z řemeslného hlediska je tvorba takovýchto druhů hororů zajímavá věc a režiséry, kteří to pro své příznivce umí naservírovat v dobré kvalitě, obdivuju. Jen jsem si až doposud nemyslel, že se dostanu i k okamžiku, kdy budu muset kritizovat scénář. A zrovna zde bohužel skutečně kulhal. Koneckonců nikdy nebudu fanouškem 'obyčejných' hororů, dostanu se k nim povětšinou skrze ty největší náhody. K mému štěstí se Lights Out chlubí velmi krátkou stopáží a vše tak rychle uteče ke konci, na který se člověk mých preferencí tolik těší. ()

LUKICKK

Lekačky jedny z nejlepších co jsem kdy viděl, celý film je hlavně o tom a jako během celého filmu jsem nebyl bez napětí a adrenalinu. ()

Pajkenzi

Film se viděla v kině opět odvaha jít na takový horor do kina.... Od samého začátku se pořád něco dělo nebyla tam ani minuta kdy by byl film nezajímavý opravdu obrovská poklona pro další top horor.. Hudba mě naháněla po celý film husí kůži a mráz po zádech. Doma sem se bála zhasnout tak mě ten film dostal. TOP. ()

uiu

Jupí, ještě se točí horory, co vás drží napnuté, mají dobré lekačky a dětský hrdina není otravný spratek. Vcelku originální nápad, co tu ještě nebyl, chtělo by to pokračování. ()

Rock vs. Superman?

Rock vs. Superman?