Zhasni a zemřeš

• USA Lights Out (více)

MAAUZ

Je potřeba říct, že takhle posranej jsem už dlouho nebyl. Nejdřív mi zhaslo světlo na chodbě přesně ve chvíli, kdy jsem otevřel dveře od bytu. Pak se mi nechtělo PŘEKVAPIVĚ spát, tak jsem seděl ještě v 1:55 v obýváku na kanapi, a najednou něco lusklo v koupelně. Srdce se mi zastavilo, chlupy naježily. Všude po bytě jsem rozsvítil lampy a ráno při rozednívání je zas zhasl. Příště si rozmyslím, jestli se chci v kině bát... Dajána byla ultranechutná! Fakt mi bylo nepříjemně a vlastně po celou dobu filmu jsem měl naběhlou husinu. I když šlo o stejný princip lekání, napětí furt stoupalo a režisér tak dokázal nabídnout divákovi další způsoby, jak se hezky posrat strachy. Za ten držkopád přes zábradlí na konci strhávám hvězdu. Holka totiž spadne ze 3 metrů, chvíli na podlaze heká, pak se zvedne, stojí a rozeběhne k matce. Ve finále sedí v sanitce s trochu odřenym xichtem. Scéna s klíčema od auta byla taky pěkná chujovina. Nevim noo, víc okatý to být nemohlo. Chválím ale zvukaře i kameramana! ()

janak.t

No film nebyl špatnej ale opět jsem se přesvědčil o tom že všechny lekačky ve filmu jsou v traileru tak ze mě nic nevystrašilo škoda ()

Bezda22

Možná dobře, že stopáž je taková jaká je. Neztratilo to tím náboj. Má to dobrej nápad a občas fakt zamrazilo. Konec dost překvapivej. Slušnej horůrek. Trošku nadprůměr...70% ()

ANTYCHRYST

Rozhodně jeden z nejlepších kousků v poslední době. Jednoduchá myšlenka, ale dobře zfilmovaná :) Diana je kvalitní záporák. Párkrát jsem se docela slušně lekl, dobrá hudba, atmosféra a příjemná délka, která film zbytečně nenatahuje. 80% a jsem zvědav jestli se dočkáme pokračování, světla už začínají problikávat :) ()

MindTuber

Tisíckrát a jednou už viděné, takže nemá čím překvapit, natož vystrašit. Vím, že bych se u těchto filmů neměl pozastavovat nad chováním hlavních charakterů, ale někdy si prostě nedokážu pomoci. Jsme tři a musíme přespat v domě, kde řádí duch, který útočí ze stínů. Tak všude rozvítíme, zapálíme svíčky, připravíme baterky a pak pošleme malého kluka spát do horního patra do vlastního pokoje (Nakonec teda nezůstane sám, ale stejně se dotyční rozdělí.). Film alespoň rychle odsýpá a ničím nezdržuje, takže na to jedno shlédnutí je to v pohodě. Když už se nic neděje, tak se můžeme zadívat do kukadel Teresy Palmer. Závěr mohl trochu víc gradovat nebo bych ocenil nějaký větší zvrat. Takhle průměr, tři. ()

liberita

Originálny a pôsobivý horor, na ktorom je podpis skvelého Jamesa Wana jasný ako facka a ktorý mi vo viacerých ohľadoch pripomenul moju obľúbenú žánrovku Mama. Dej Lights Out so sebou prináša viaceré prekvapivé zvraty a navodzuje väčší strach a napätie priamo úmerne s tým ako sa začína objasňovať jeho príbeh. Herci sú presvedčiví a zaujala ma účasť sympatického Alexandra DiPersia, ktorého postava občas dovolí sa počas filmu aj usmiať (mobil, kľúče od auta etc.). Bezpochyby jeden z najlepších a najkreatívnejšie podaných hororov roku. ()

TSZ

Překvapivý adept na Horor roku. Strašidelné scény jsou natočené na jedničku a ačkoliv mezilidské vztahy všech postav jsou dost nezajímavé, díky krátké stopáži to zas tak moc nevadí. Plno super nápadů a málo laciných lekaček. .. palec nahoru a na další film budu od Sandberga hodně zvědavý. ()

Shitonit

Zásada je vůbec nelízt do tmy. Pak se to dá přežít. Asi nemám rád horory, nebo nemám rád věci ve tmě, nebo nemám rád když prostě nic nevidím. Tady jsem nic neviděl, a ještě mě to lekalo k smrti. Takže jsem celkově nasranej a už to nechci vidět. ()

beso74

Niekedy dokáže prvých 5 minút filmu človeka navnadiť natoľko, že si sadne do kresla ako prikovaný, zasvieti si pre istotu nejakú lampu a dychtí po poznaní, čo sa na platne v ďalších minútach odohrá. Aj tu to tak bolo, otec rodiny - workoholik vo veľkej opustenej budove, slabé vypádavajúce svetlo a niečo obľúbujúce tmu. S každým následujúcim výpadkom sa ich osudové stretnutie stáva viac a viac nevyhnutným. Bravúrne zvládnutý úvod, ktorý diváka nabudí a ten potom čaká ďalších 60 minút, že to ešte niečo prekoná alebo aspoň niečo podobné odohrá, žiaľ márne. Vykľuje sa z toho praobyčajné bezkrvné, našťastie krátke hororové torzo, ktorému ktosi ukradol hlavu i dušu. Divák nakoniec sklamane zhasí telku, bez nejakých veľkých obáv aj svetlo a ide do postele, bez toho aby pozrel do skrine či pod posteľ. ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Sice pointa "živomrtvé imaginární" kamarádky se mi nelíbila, ale jak málo stačí k velkému mrazení v zádech - tma + nehybná silueta. ()

darthhokro

další nezáživný rádoby horor, u kterého se můžou bát tak akorát retardovaný 12.letí fakani. Za Mařku a Terezku, dám z milosti jendu hvězdu. ()

tlesk

Dost možná se jedná o hororové překvapení roku a jde o pravou esenci toho, jak by měl vypadat mainstreamový „lekací“ horor, na který jdete zkrátka proto, aby vás vystavil prudkému adrenalinu a bez nějakých větších cirátů zkrátka a dobře děsil. Přesto není hloupý, ani on, ani jeho postavy, díky čemuž se nejedná o ploché panáky, jenž zkrátka zemřou a vy ani nemrknete. Zhasni a zemřeš je především nesmírně sympatickým, komorním hororem s jednoduchou, ale chytře napsanou zápletkou, který si na nic nehraje a prakticky od samého počátku vyloží karty v podobě nastínění příběhu, načež už dělá jen to, co má: straší. A straší dobře. K tomu všemu ještě potěší velmi sympatická a nepřepálená stopáž s komorním, ale stále svízelným, od samého počátku nevyhnutelným koncem. Více zde: http://nafilmu.cz/2016/07/recenze-zhasni-a-zemres-2016/ ()

Scraffy

Tak veľmi moc som sa na film tešil, keď som sa dozvedel, že 3-minútový kraťas Lights Out bude zfilmovaný na plátna kín.. A nakoniec z tak dobrého námetu urobia takúto smiešnu zlátaninu. Strašne nesympatické, otravné a debilné hlavné postavy aké som ešte nevidel! Filmu chýba moment prekvapenia a všetko je divákovi servírované tuctovo a predvídateľne! Ale aby som tu len nenadával, tak musím aj vypichnúť, že podobný námet tu ešte nebol a je originálny. Čo v podstate ako jediné filmu dvíha jeho hodnotenie. ()

ŠpetaMarek

Naposledy mě takhle uráželo sledování prvních 10 minut Transformerů 5. Víc jsem tehdy nedal, ale tady jsem přece jen doufal, že se to zlepší a dodíval se... nezlepšilo. ()

Rock vs. Superman?

Rock vs. Superman?