Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

chucky

Naprosto báječný animák. Celý film jsem si připadal, že vidím úplně něco z jiného světa - fantazie. Ty nádherné animace, skvěle vykreslené postavičky a k tomu excelentní hudba - úplně jsem se u toho rozplýval. Charaktery postav se vám vryjou do paměti na dloho................ ()

beowulf

Skutečná cesta do fantazie, která nabízí cestu do míst, jež nám byla kdysi důvěrně známa, a kterým jsme už zdánlivě odrostli. Mě tohle Miyazakiho pohlazení přeneslo o několik let zpátky, kdy jsem ještě dobře rozuměl zaplavovaným kolejím a gargantuovským schodištím, a přijímal s naprostou samozřejmostí věci, kterým jiní nemohli rozumět. ()

Vosje

Viděla jsem to v původním znění s titulky, takže jenom k tomu, co už tady za mne řekli ostatní o půvabech Cesty do fantazie, dodám, že jsem také obdivovala výkony dětských herců při postsynchronech. ()

persefone

Na poprvé nic moc, ale když se mi to rozleželo v hlavě. Nádhera. Mám pocit, že to není ani tak film pro děti, jako spíš pro dospělé. Asi podobně jako u Shreka. Naprosto úžasné scenérie ( lze to vůbec říci u animovaného filmu? ). ()

DAI

Cesta do fantazie pro mě byla prvotina v oblasti anime, a řekl bych, že se jedná o dokonalý úvod a most do tohoto mnohdy až psychidelického světa. Tento film, přestože má příliš silný pohádkový odstín, přesto je brilantě vymyslen a nejedná se o slaboduchou pohádku, ale velmi vyvedené vyprávění, které kombinuje japonské mýty s Miyazakovými fantaziemi. Inteligentní a čarovná podívaná, doporučuju. ()

Sonick

Anime mám celkem rád, jenže tohle byl ten nejhorší, co jsem kdy viděl. Opěvovaný originální styl mě neskutečně nudil, nebral, iritoval, a tak jsem nemohl uvěřit, jak vysoko se tento film nachází. Já vydržel do půlky cesty než se moje fantasie zatoulala kamsi pryč. /Oprava: Viděl jsem to se školou, takže stahuju svoje hodnocení a přehodnotim až se na to podívam znovu (jestli teda). ()

AdamK.

Miyazakiho trochu plytší a přimočařejší film o dívce, která uvízne ve světě duchů a démonů. Nádherné scenérie s nádhernou hudbou střídá svižná akce a po tamnějších lázních se pohybují nejroztodivnější postavy. Cesta do fantazie mne uchvátila a připadla mi i o chloupek lepší než věhlasná Princezna Mononoke. ()

Dankaaa

To bolo proste nieco uzasne! Toto dielo dalo facku celej hollywoodskej produkcii. Film bol nepredvidatelny, uzasny, nenasilne vtipny a farebny, napriek tomu nie gycovy. Animacie mi chvilami vyrazali dych. Za kazdymi dverami sa skryvalo nieco nove, uzasne, co by mal nikdy nenapadlo tam dat. Aj charakter postav sa dal tazsie odhadnut, niekto vyzeral byt zly ci chamtivy a casom sa ukazalo, ze to nie je uplne pravda. Samozrejme to fungovalo aj naopak. Tento film urcite zaradujem medzi moje top 10. Niekomu sa moze zdat, ze prehanam, no tento film sa ma hlboko dotkol a som nim proste ocarena. ()

wray

naozaj perfektne (stale rozmyslam ci nedat az 5*). Ma to Oscara za najlepsi animovany film, a myslim ze tym chceli povedat nie ze animacia je nejaka vynimocna (i ked je stale dobra) ale to ze to je tak dobry animovany film, ze sa da porovnavat s "normalnymi" filmami. Ono vlastne myslim ze takyto pribeh by sa ani nedal spravit ako "normalny" film. No, trosku som sa zamotal, takze pekne poporiadku. Je to krasne japonske, a ak vacsinou japonske hodnotim ako "kultura vzdialena mojmu chapaniu = nezmysly", tak tu je to "ine" prave to super. Cely pribeh je surealna fantazia (nieco ako japonska Alenka v risi divov, ale viem ze to prirovnanie nemaju radi :) a napriek tomu ze je to fantazia divak nema pocit ze je to "japonsky nezmysel" - proste to krasne vtiahne do deja a celej fantazie... Ok tusim - ze to nedokazem spravne opisat, tak to zhrniem - rozhodne doporucujem! ()

Thanyss

Krásné, nádherné, okouzlující, to jsou asi ta nejvýstižnější slova, která mě k tomuto animáku napadají. Japonské anime se tak strašně liší od ostatních animovaných filmů jak je to jen možné a je to jedině dobře. Příběh mě tak unesl, že jsem na 2 hodiny opustila náš svět běžných starostí a vydala jsem se s Chihiro na dobrodružnou cestu za záchranu svých rodičů, kteří se proměnili ve vepře. Animace je kouzelná, ať už se jedná o Hakua proměněného v draka a nebo děsivě rostoucího a vše požírajícího Bezpáteřníka, který ve skutečnosti vlastně není tak zlý. Škoda, že není mnohem více takových neotřelých pohádek... ()

krt7236826

niet pochýb že to bola výprava do fantazijnej Miyazakiho mysle plnej čarov, kúziel a zázračných bytostí. ALE oproti jeho ostatnej tvorbe mi tu niečo chýbalo a to romantika a riadny príbeh zamotaný a zauzlený pri ktorom sa človek chce pridať na všetky strany ako k dobru tak ku zlu ale toto bolo miestami dosť nudné a kopec vecí bolo ... "odveci" teda chcem povedať že tam akoby ani nemali čo robiť 4* ()

benda02

Nevěřil bych, že mě film z japonské produkce tak překvapí. Krásné zpracování, chytlavý děj, občas i s ponaučením :) ()

Mesicni slecna

Chihiro se v podstatě stala další Alenkou v říši divů, ale i přes tolikrát ohrané téma, vznikl kouzelný snímek, na který se s radostí podívám znovu. Tvůrci si dali velmi záležet i na sebemenších detailech, každé stéblo trávy i jednotlivé kvítky jsou dokonale propracované. Můj první dojem z toho filmu nebyl zrovna ten nejlepší. Hlavní hrdinka Chihiro na mě několik prvních minut působila jako malé, uřvané, rozmazlené děcko, které by zasloužilo minimálně pětadvacet. Stará čarodějnice Yubaba mi mluvila z duše, když říkala: "Přestaň už konečně plácat nesmysly. Vždyť seš jen prachobyčejná padavka, nic víc." A zaškrtnutím její pusy mi udělala radost snad ještě větší. Ale úplně nejlepší byl moment, kdy se na ni rozkřičela "Zaaavři zobááááák!" a přitom vyletěla z křesla - opravdu pěkná scéna. Moc sympatická čarodějnice. Naštěstí po čase Chihiro kňourat přestala a hned se jevila mnohem lépe, ale do pozice oblíbené postavy z Cesty do fantazie se nedostala, tou až do konce zůstala čarodějnice spolu se svým děťátkem. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz