Reklama

Reklama

Krvežízniví milenci

  • Velká Británie The Vampire Lovers (více)
Trailer

Obsahy(1)

Horor volně podle klasické novely irského spisovatele Sheridana Le Fanu „Carmilla“. Příběh se odehrává ve Štýrsku začátkem 19. století. Generál Spielsdorf vezme v ochranu slečnu Marcillu a ta se spřátelí s jeho neteří Laurou. Laura začne trpět nočními můrami, trpí chudokrevností a nakonec zemře. Brzy nato se Mr. Morton se ujme slečny Carmilly a poskytne jí útočiště na svém zámku. Mezi Carmillou a jeho dcerou Emou vznikne intimní přátelství. Podivné je, že Carmille vadí kříž a nesnáší česnek... (Mariin)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (35)

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Dobře dávkované erotično. Vzrušující Carmilla. Nesmyslný český název (správně by se to mělo jmenovat spíš "Upírské milenky"). Zatím nejlepší film jaký jsem ze subžánru lesbian vampires viděl. Je mi jasné, že mnoho diváků tu bude zmíněné erotično hledat marně, stejně jako ho spousta lidí nenašla ani v literární předloze. I když v tomhle případě jde pravděpodobně o zatím nejlepší zpracování novely J. S. Le Fanu, na opravdu důstojnou adaptaci tenhle příběh pořád ještě čeká. Schválně, kolik lidí ví, že Carmilla tu byla mnohem dříve než její slavnější kolega, hrabě D? ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

70% Za horor bych to nepovažoval, spíš jen za příběh o upírce, která stále nemůže najít tu pravou společnici, ale při svém hledání za sebou nechává nejen zlomená, ale i zcela odkrvená srdce. Z Carmilly by docela dobře šla udělat postava, ke které by divák mohl chovat sympatie, pokud se o něco takového tvůrci snažili, zůstalo bohužel jen na půli cesty. ()

Reklama

Mariin 

všechny recenze uživatele

Řekněme tuctový hammerovský horor podle romantické předlohy Sheridana Le Fanu "Carmilla" z roku 1872, kterou tvůrci moc nepochopili. Chybí tu tajemno, napětí, gradace, fantaskní romantismus ½ 19. století. Dobový i topografický středoevropský kolorit je chabý. S kostýmy a vizáží ústředních dívčích postav si Roy Ward Baker asi ve své omezenosti nevěděl rady; až moc je na nich vidět prosakující vliv konce 60. let (ty ženské by spíš zapadly do Formanových Vlasů). Nejvíce je to patrné u německo-židovské herečky Ingrid Pittové, jež představuje hlavní postavu upírky Carmilly. Navíc odhalená ňadra se do tohoto puritánského období naprosto nehodí a je to v rozporu s literární předlohou. Takže podle mého názoru je Baker jako režisér dryáčník a břídil, který si chtěl zajistit laciný úspěch těmito scénami. Ale přesto tu něco trošičku zajímavého, díky dobré původní literární předloze, zůstalo. Ale je to hodně málo. Prostě: eroticko-krvavé béčko vhodné někam do zaplivané putyky, dnes zajímavé spíše tím, co bylo nechtěné, jako produkt určité doby...Zatím tento námět nejlépe zpracovali Janusz Kondratiuk (polský Tv film 1980) a Gabriela Beaumontová (1990)... ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Po všech stránkách velice příjemná hammerovská adaptace Le Fanuovi klasiky. Herecky kouzelné, výpravou přímočaré. Jemný lesbický nádech přechází místy do velice explicitního. Svérázné snoubení s původním textem je k nezaplacení. Ve výsledku je tedy možné akceptovat změnu místa i nedokonale aplikované historické líčení. Karnsteinovská trilogie začala tak slibně... Těžko si jen vybrat, jestli Ingrid Pittové sedla více Carmilla nebo Bathory. ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Asi prvni zpracovani Carmilly, ktere jsem videl je rozhodne zajimave. Jednak se v nem, na Hammer az prilis cesto, odhaluji cela nadra (tj. i vcetne spuntu) a dokonce i nejaky ten zadek. Navic je lesbicke eroticno nacrtnuto opravdu vkusne, takze je obcas skoro az erektivni, ale.....Ale ma to velky hacek a to je predstavitelka hlavni zaporne hrdinky. Bohuzel, je oskliva jak noc. A to zazitek trochu kazi. Homosexualove si alespon uziji vyhubleho Cushinga, ale co my ostatni? To se proste nedela..... ()

Galerie (42)

Zajímavosti (12)

  • Madeline Smith. ktorá mala 19 rokov, keď film nakrútila, povedala, že nikto nespomenul nahotu, keď bola na konkurze, a nenapadlo ju opýtať sa, ani keď si prečítala scenár, v ktorom sa „stýkala“ s Ingrid Pitt v spálni. Povedala, že po zistení tej podstaty bola veľmi nervózna. Súhlasila však s tým, že to urobí, lebo nechcela, aby ju vyhodili. A navyše dostala ubezpečenie: "Keď prišlo na natáčanie, producent ma len vzal na jednu stranu a povedal 'Neboj sa, toto je pre japonskú verziu, nikto ťa tu neuvidí.'" (Arsenal83)
  • Producent James Carreras odmietol návrh, aby hlavnú úlohu hrala Bond girl Shirley Eaton s odôvodnením, že je príliš stará. Nakoniec bola obsadená Ingrid Pitt, len o 10 mesiacov mladšia ako Eaton. (Arsenal83)

Reklama

Reklama