foto

Shirley Eaton

  • nar. 12.1.1937 (83 let)
    Edgeware, Middlesex, Anglie, Velká Británie

Biografie

Shirley Jean Eaton je anglická herečka, která se narodila 12. ledna 1937. Shirley začala s divadlem již jako dívka, prvně vystoupila na prknech znamenající svět, když ji bylo 12 let. Shirley se pravidelně objevovala v britských filmech z padesátých a šedesátých let a vrcholu herecké kariéry dosáhla rolí v Bondovce GOLDFINGER z roku 1964. Jelikož se však chtěla plně věnovat rodině, skončila s herectvím v roce 1969, kdy natočila poslední film.

Shirley vyrůstala v Londýně a byla přijata na Aida Foster school, dramatickou školu, kde studovala do šestnácti let. To debutovala ve svém prvním filmu, který se natočil v roce 1953. Během své kariéry se objevila v řadě britských komedií a dramat, kde hrála po boku britských mužských hvězd, například Petera Sellerse a Dirka Bogarda. Hrála například ve filmu TŘI MUŽI VE ČLUNU (1956) a V DESETI MALÝCH ČERNOUŠCÍCH (1965). Největší slávu ji ale přinesla role v bondovce GOLDFINGER (1964).

Shirley dosáhla nejvíce uznání za výkon Jill Masterson ve filmu GOLDFINGER, kdy získala větší uznání než herečka Honor Blackman, která hrála v tomto filmu vedoucí Bond girl Pussy Galore. Díky tomu se dostala na obálku časopisu Life. Po bondovce natočila již jen několik filmů a herectví pověsila na hřebík.

Ačkoliv nebyla známá jako zpěvačka, v roce 1957 se zúčastnila britského kola Eurovision Song Contest. Shirley byla od roku 1957 vdaná za Colina Rowe-Lentona a to až do jeho smrti (1994). Shirley má dva syny. Shirley vydala roku 2000 svou autobiografii s názvem Golden Girl. V současnosti ji lze občas vidět na některém z filmových festivalů.

Vysirka

Host

TV pořady

2003 Bořiči mýtů (TV pořad)
1955 Great Scott, It's Maynard (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky