Bratři Marxové trhají Verdiho na cucky. Noc v opeře je dodnes považován za vrcholné dílo jejich tvorby (v roce 1993 byl zařazen do amerického Národního filmového registru). Bratři Marxové v něm devastují svět opery, obzvláště pak představení Verdiho Trubadúra. Scénář napsali zkušení autoři George S. Kaufman a Morrie Ryskind, kteří s Marxovými spolupracovali už dřív. Jeho části byly otestovány před živým publikem a dále vypilovány. Režie se ujal zkušený řemeslník Sam Wood (1883–1949), který je dnes víc připomínán pro své zuřivě antikomunistické postoje, než kvůli své tvorbě, ačkoliv má na svém kontě řadu nadprůměrných děl, z nichž (kromě dvou veseloher bratří Marxů) stojí za to připomenout např. filmovou verzi románu Jamese Hiltona Sbohem, pane profesore (1939), pozoruhodný přepis divadelní hry Thorntona Wildera Naše městečko (1940) či adaptaci Hemingwayova románu Komu zvoní hrana (1943). (Česká televize)

Mocoft

Uznávám, že ve své době to musela být bomba. Za vtípky bych dal i vyšší hodnocení, kdyby tam nebyly ty muzikálové vložky. Ale upozorňuji, že nemám rád staré filmy... ()

Kenneth

Ze začátku to vypadalo jako v české komedii třicátých let. Po chvíli jsem však zjistil, že mi tam něco chybí - zástup komiků. Komik tam byl jen jeden - Groucho. Ten mi připomínal Vlastu Buriana, byl však mnohem topornější. Jeho bratři se tam 'blýskli' spíše sporadicky. Všichni ostatní byli vlastně jen statisti. Co se týká humoru, někdy jsem se zasmál a někdy mi to zase připadlo i na tu dobu trapné. Některé scény byly vlastně groteskami a tak jsem měl z toho celého pocit, že sleduji film minimálně o deset let starší. ()

worm14

Když přeskočíte ty muzikálový čísla tak je to skvělá komedie. Pokaždé, když se v záběru objeví Groucho Marx, se mi chtělo brečet smíchy. Těch hlášek je tam naprosto neskutečný množství. Určitě se na to časem zase kouknu. ()

antober

(4.5 hviezdičky) Na rozdiel od rovnako obľúbenej, ale fraškovitejšej "Kačacej polievky" sa bratia Marxovci museli tentokrát so svojimi gagmi zmestiť do konvenčnejšieho celku. Ide v podstate o situačnú komédiu s romantickou zápletkou a dokonca aj milovníci opery či klasickej hudby sa môžu pri troche trpezlivosti dočkať kde-tu pohladenia na duši. Výsledkom je zvláštny mix, ktorý je v rámci svojho žánru ťažko prekonateľný, preto udeľujem až 9 bodov z 10. Nechýbajú slávne groteskné scény ako tá v lodnej kajute, so štyrmi posteľami a baseballovo-kulisové finále v opere počas Verdiho Trubadúra. ()