Suvenýry

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
USA, 1989, 4 min

Život na poličce může být pro sněhuláka uvězněného ve skleněné polokouli skličující, zvláště když je obklopen suvenýry ze slunných míst zeměkoule. Když se vyčerpaný sněhulák nakonec osvobodí ze svého “vězení,” jeho plány na dovolenou jsou zmařeny. (HBO Europe)

pravo

Tak toto sú počiatky jedného z najlepších tvorcov animákov poslednej doby Johna Lessetera (Toy Story- Boj hračiek, Život chrobáka, Toy story 2: Príbeh hračiek, Autá) a možno povedať, že ide o excelentný filmík. Aby som trocha načrtol o čo ide- postavička príbehu sa po krátkom flirtovaní so sexbombou rozhodla, že sa s ňou za každú cenu musí zoznámiť no v ceste mu stojí obrovská takmer neprekonateľná prekážka, ale hlavný hrdina sa riadi heslom, že láska prekoná všetko. Na zdolanie prekážky použije všetky dostupné i nedostupné pomôcky, ale či sa mu to podarí? Mne sa to bohovsky pozdáva a doporučujem každému ako liek na zlepšenie nálady. ()

Torgal

Prvý naozaj podarený kraťas od Pixaru. Výborný scenár, skvelá pohodová atmosféra a obstojná animácia. K dokonalosti ale stále niečo chýba. ()

Liduskaa

:D Supr podívaná o tom kolik dokáže malý sněhulák vykouzlit věcí uvnitř malého těžítka...jen když se chce:D ()

Stíba

No jo, v roce Sametové revoluce byla pc technika trochu jinde což je na první pohled poznat nicméně to tomuhle kraťasu rozhodně neubralo na kvalitě, možná že naopak. Krásný příběh nešťastníka sněhuláka. ()

VerteX

Perfektní :-) Animace je na rok 89 vážně super a hudba je šíleně návyková... A dalo by se říct, že to má myšlenku. ()

andosdre

Sněhulák je rozhodně jednou z nejlepších hvězd pixarovských krátkých filmů-jeho pokusy se dostat z koule jsou směšné pokaždé ¨,když filmeček vidím :-).. ()