Velký útok zombies

• Itálie Incubo sulla città contaminata (více)

Z dílny otce kanibalského subžánru Umberta Lenziho pochází horor, nepřehlédnutelný pro své naturalistické pojetí a oživení legendy jménem zombie. Na letišti má přistát letadlo s Dr. Kramerem z jaderné elektrárny, kde došlo k nehodě. Letadlo však nekomunikuje s řídící věží a na plochu je přivolána plně vyzbrojená vojenská jednotka. Po přistání se na překvapené vojáky vyřítí z útrob letadla tlupa hladových zombie, které nelze ničím zastavit. A tak si tlupa nesmrtelných monster dát nejprve předkrm v podobě vojáků a potom se neohroženě vydá poobědvat do televizního studia a nemocnice. Cestou zabíjejí vše živé a geometrická řada zombíků se nezadržitelně rozrůstá. Dokáže tyto nechutné nemrtvé vůbec někdo zastavit? (Řitka video)

Quint

Tarantinův oblíbený zombie film, kde zombíci vlastně nejsou zombíci, ale ozáření lidé s blátem na obličeji, sekyrami a samopaly v ruce, jezdící v autech, přeřezávající telefonní kabely a strhávající trička z komparzistek. Údajně první zombie film, kde zombíci běhají a vykazují známky inteligence, což ovšem daleko vtipněji či chytřeji naťukly jiné, pozdější zombie filmy (Návrat oživlých mrtvol, 28 dní poté a Země mrtvých). Přesto se tu najde pár nezapomenutelných scén, jako je vpád zombíků do živého vysílání typického osmdesátkového tanečního pořadu nebo jejich návštěva chirurgického sálu. ()

Dexter1

Dobre, vynechajme Lenziho neschopnosť a neuveriteľnú túžbu vyrovnať sa Fulcimu a "skvelé" herecké výkony. Snaha vytvoriť silou-mocou a vtieravými kecami morálne posolstvo bolo vyložene zlé. O maskách sa ani nemusíme baviť, o tých sa tu už veľa popísalo. Ale treba si asi najviac uvedomiť, že toto sú tí nahlúpejší zombieci, akých mohli vypustiť do sveta. Utekajúci, vraždiaci nástrojmi a celkom inteligentní na to, aby sa dostali k potrave, zlyhávajú na tom, že keď sa pustia do hostiny, radšej sa dajú utekať za inou korisťou, ktorá sa práve na nich pozrela. A to mi prekážalo asi úplne najviac zo všetkého. Veľmi zlé, no na odpad to nie je. ()

radomiil

/zombíci s lahkým gulometem?-neotřelé, sice většinou již úsměvné s mizernějšími maskami,avšak pár dámských sekvencí stojí za shlédnutí ()

Morloth odpad!

Komentář by asi byl velmi podobný nedávno zhlédnutému snímku Hlasy ze záhrobí. Avšak zde se vyskytuje přeci jen několik nepatrných pozitiv. Děj již má trochu spád a zambie, které sají krev a dokáží létat v letadlech, řídit auta a mají na hlavách spoustu hovínek, prostě stojí za koukání. Komiku filmu navíc přidává ústřední dvojice, která má až neskutečně geniální filosofické řeči. Koho by napadlo, že je člověk zrozen k tomu, aby vytvořil zombie a ty jej pak vyhladily. Začíná mě bavit posedlost italských béčkových režisérů ňadry. Fantazie. Kdo neviděl neuvěří. ()

Martin741

No hororova katastrofa jaxa patri, presne to je film Incubo Sulla Citte Contaminata. V 80. rokoch vznikalo v Taliansku dostatok zombie filmov, ale tento je z nich asi najhorsi. Ponajprv film ma spatny scenar /zombiky vedia strielat a mysliet ..... LOL/. Reziser Umberto Lenzi /Dum duchu, Paura nel Buio, Sezrana zaziva/ sa asi nijak nehrnul do filmu, podla mna sa mu asi ani nechcelo - a to ma na konte kvalitku Milano Odia - La Polizia Non Puo Sparare. Tak otrasne kamerove triky sa len tak lahko nenajdu. Dalej masky boli priserne, herecke vykony katastrofalne, a logiku film nemal asi ziadnu - strielate do zombies, oni si dalej v pohode kracaju, no ked im nedajboze privriete palce do dveri, hukaju, ziapu a vrestia jak zmyslov zbaveni ....tu mozem napisat len dalsie velke LOL. O nejakej strasidelnej atmosfere pochopitelne moze divak len snivat. Katastrofa se vsim vsudy za 5 % ()

Gaskin odpad!

Ač jsem se snažil, jak jsem chtěl, tenhle film jsem vůbec nepochopil. Absolutně nesmyslná zápletka o nakažlivé radiaci, zombie se objevují v místech bez přístupových cest z čistého vzduchu, apod... Naprosto tupé dialogy typu "já sem generálova dcera a nebudu ho poslouchat, chci jet na chatu zombíci nezombíci" připomínají něco jako "já sem zabiják s velkym nožem a jdu rozkuchat tamtu krvavou bloncku, bacha na mě!".. a co mi vadí nejvíce - naprosto, naprosto špatně vytvořené zombie. Nejen, že běhají, ale jejich svalové koordinace je naprosto bezchybná a očividně mají jakési logicky nelogické myšlení - zombie například otevře výtah ze strojovny jakýmsi kolem, přestřihne telefonní kabel... používají palné zbraně a s bezchybnou nesmyslností uřezávají ženám bradavky a prakticky každé ženě nezapomenou rozepnout košili, než zaútočí. a tak dále a tak dále. ()

Rodriguez

Zajímavě vytvořený a zpatlaný zombie horor dohromady?! Těší mě, že na jednu stranu nejsou pomalí a na druhou stranu že umí přemýšlet. Ale zombie s kulometem? Proč ne, když jsou radioaktivně ozářeni a mají téměř nadlidskou sílu (pardon tedy nadmrtvou sílu)... Avšak pro teenegery klasických béčkových hororů 80.let je to výborná podívaná. ()

cariada

No těšil jsem na zombi ,ale to co jsem dostal bylo něco horzného? Zombi nejenom ,že jako zombi nevypadají ,ale jsou inteligentní umí lítat letadlem ,řídit auta ,používat převleky a hlavně zbraně jsou rychlý. A chovají se spíš jako upíři než zombi jelikož hlavně sajou krev (někdy poněkud špatně ,když ženě probodne hrudník několikrát a pak jí saje krev z krku kde není ani škrábnutí.) Příběh je poněkud absurdní a mnoho logiky nedává,lidi se chovají jako totální blbci. Ten závěr to trochu napravil ,ale stejně je to spíš slabší "béčko" ()

Jino

Vcelku nic moc zombie film. Masky jsou špatné, občas jsem si myslel, že se jim do záběru nasoukal Toxický mstitel... Navíc celková stereotypnost masek ve mě nechala ten pocit, že se maskéři mohli víc snažit, než jen opakovat asi 10 různých typů. Herci jsou neslaní nemastní a v hlavě mi zůstává snad jedině jejich přehrávání. Režisér a scénárista se snaží do filmu vnést nějakou hlubší filozofickou myšlenku spolu s kritikou společnosti, což díky přehrávajícím hercům bude spíš nudit než diváka nutit zaobírat se nějakou myšlenkou. Gore scény jsou v pár, ale opravdu pár případech koukatelné, jinak jsou tyto triky většinou mizerné, za což může i fakt, že zombie tady nezabijí jen hrstku lidí, ale své oběti berou po desítkách. Konečné rozuzlení filmu docela pobavilo a uznal jsem, že Lenzi mne teď docela dostal. Vyzdvihnu tady snad jen velkoplošné pojetí snímku, kdy se zombie nesoustředí, jen na nějakou oblast, ale likvidují zrovna celé město. Celkově tomu nedám víc než jednu hvězdu 20-30% ()

-Bomba-

Celkem netradiční zombiárna, hlavně na Itálii. Na rychlé zombíky jsme zvyklí především z novějších filmů a tím víc překvapí, když se objeví v nějakým starším horroru, jako je tenhle. Zombies tu totiž nejen vypadají jako škvarky, oni běhají, umějí používat sečné i střelné zbraně a dokonce přemýšlejí na takové úrovni, že dokáží záměrně otevřít výtah, aby se zmocnili lidí v něm. Snímek je to docela průměrný a je škoda, že zábavní park na konci nedostal více prostoru (narozdíl od Zombielandu). SPOILER: Úplný konec, kdy se dojde k tomu, že se to všechno jenom zdálo hlavnímu hrdinovi považuju za zbytečný, včetně definitního “Ona to byla pravda!”. ()

kosta73

Pamatuji si, jak jsme asi v páté, nebo šesté třídě s otevřenou pusou poslouchali vyprávění jednoho šťastlivce, jehož rodiče vlastnili video, o filmu, ve kterém na začátku vyskáče z vojenského letadla banda zombíků. Teď po dlouhé době jsem film konečně viděl. Musím říct, že mě rozhodně nezklamal, jak se mi to docela často v podobných případech stává. ()

3n3my

Dosť špatný horor, ktorý má aj jedno naj: zatiaľ NAJhorší zombie horor čo som videl! Lhurgoyf, keby som ťa nepoznal, tak by som si myslel, že berieš drogy, keď ťa dokáže pobaviť tento paškvil. Ja som to dopozeral len s námahou, a jedna hviezda je len za to, že si to viem predstaviť ešte horšie. Áno, mohlo byť aj horšie, aj keď už to má toľko chýb a nedostatkov, že viac by mohlo byť už zdraviu škodlivé. ()

Mol

Mno, to bylo dost špatný. Prostředí, způsob natáčení a efekty hodně amatérský. A jelikož se jedná o italskej film, tak samozřejmě nám režisér pořád ukazuje kozy. ()

Doudis19

Tak příšerné masky "zombies" jsem snad ještě neviděl. Jak potřít obličeje hovnama nebo blátem chcete-li. Jedna hvězda za mnoho obnažených hrudníků a ještě více prostřelených hlav, ale jinak slaboučké až běda. ()

drackula

Umberto Lenzi už od úvodu riadne šliape na pedál a prináša nám tak vcelku zbesilú víziu útoku krvilačných zombíkov. A najmä zombíci sú to, na čom film stojí a zároveň padá. Je totiž otázne komu sa budú páčiť vcelku vtipne nalíčené kreatúry, ktoré sú obdarené "inteligenciou", dokážu používať nástroje a taktiež nemajú problém s taktickým uvažovaním /zničenie elektrárne, prestrihnutie telefonických káblov/ To aký majú hlad po krvi, z nich robí iba vzdialených príbudných "pravých zombie" a skôr ich dáva do pozície zdegenerovaných upírov. Ak však zabudneme na príšerné herecké výkony, krivkajúcu logiku a necháme sa unášať atmosférou béčkovej zombie zábavy, môžeme tento film označiť za podarený. 55 % ()

Kosmik 1

Můj první hohor se zombíkama (pokud se ty kreatury takto dají nazvat). Hlavně proto dávám tak vysoké hodnocení. Tenkrát na VHSce to byl parádní zážitek, už jen proto, že to byla kazeta uložená pod kolonkou "zákaz" od rodičů. :-) Samozřejmě zákazy jsou od toho, aby se porušovaly, takže nenechavé dítko sáhlo po tom, co mu mělo být odepřeno. Tehdy to byl na mě docela silný šálek čaje, vzhledem (na tu dobu) k hustým gore efektům. Ale myslím, že to na mě žádné trvalé následky nezanechalo. :-) S nostalgií na to vzpomínám a i teď, když na začátku přiletí letadlo a vyskáčou z něj všechny ty kreatury, tak je to pro mě dost silný zážitek. Poté zombíci likvidují vše, co jim přijde pod nůž, sekeru, samopal (prostě co zrovna drží v ruce). Tyto kreatury dnes už vypadají bohužel příliš nevzhledně na to, aby se nezaujatý divák (což já nejsem) bál. Avšak je tu něco originálního oproti jiným zombie filmům. A to, že jsou opravdu dost chytří, rychlí a používají jakékoliv zbraně, které najdou. Také své oběti nežerou hned, ale nejprve si je "v klidu" zabijou a až pak jim z ran sají krev. Další plus je hudba. Na závěr jen řeknu, že když někdo v současné době může dát filmu, který už je přes třicet let starý, odpad!, tak nevidím důvod, proč bych já, na základě dřívějších vzpomínek, nemohl dát plný počet. Nostalgie je někým odsuzována, ale stejně tak i já odsuzuju odpadování filmů bez přihlédnutí k jejich stáří. 85% ()

sedm.1

Trapné masky,nablblý děj,minimum horrorových momentů,to jsou hlavní znaky této slátaniny.Bez atmosféry a napětí,bez krve a strachu.Zombií zde jsou k popoukání vtipné(samozřejmně to myslím ironicky),celé to mělo mít asi nějaké poselství,ale dost to nevyšlo.Totální béčko,jen navíc špatné a hloupé. ()

folklorman

Docela podivný film o rychlých monstrech stvořených z uniklé radiace. Za zvláštní považuji snad všechny složky filmu dohromady tvořící záležitost nepodobnou filmům se stejnou tématikou. Kamera, hudba, masky a hlavně herecké obsazení naprosto udivuje a pokládá otázku o zamýšlené vážnosti tvůrců. Karikaturní hlavní postava Hugo Stiglitz (MILLER) alias nemrkavý poker face neustále běhá, neprožívá žádné emoce a sype ze sebe jeden hlod za druhým. Podobnost s Chuckem Norrisem čistě náhodná. Zbytek herců za ním nijak nezaostává. Bránice určitě dostane zabrat právě, když několik postaviček (stačí dvě) spolu vedou dialog. Logických děr tu naleznete víc jak cikánů na sídlišti, takže nad nějakými souvislostmi nebo příčinou není třeba přemýšlet. Závěrem bych chtěl říct, že špatný sice tento film není, ale určitě hodně divný ano. ()

BlackTom

Zombíkov nemusím, ale títo, hoci s vizážou ako by im niekto osral hlavy, sa mi celkom páčili. Behali jak šialení, strieľali a dokonca sa mi zdá, že oproti americkým kolegovcom mali aj nejakú tú primitívnu inteligenciu. Lenže od skvelého úvodu sa to vlečie údesne pomaly, herci sú nesympatickí a vlastne - všetko je na hovno. A to som bol prvých desať minút milo prekvapený. No čo už, nie je všetko zlato, čo sa blyští... ()