Hlavní postavou příběhu je John Sedley, zlomyslně přezdívaný pro svůj znetvořený obličej Johnny Handsome, což znamená Fešák Johnny. Jeho jediný přítel Mikey jej přesvědčí, aby mu pomohl při loupeži v numismatickém obchodě, na níž se má podílet také prostitutka Sunny Boydová a její parťák Raf Garrett. Při přepadení začnou Sunny a Raf zbytečně zabíjet a obrátí zbraně také proti svým společníkům. Zavraždí Mikeyho a jeho šoféra, Johnnymu se podaří přežít, ale je zatčen policií a odsouzen na pět let vězení. Přestože je ve vězení pobodán zabijákem, kterého najal Garrett, odmítne proti němu a Sunny svědčit. Ve vězeňské nemocnici přistoupí Johnny na návrh doktora Reshera a podrobí se bolestivé plastické operaci, která mu zcela změní obličej. S novou identitou opouští na podmínku vězení, aby se pokusil začít nový život. Zatímco doktor Resher věří, že operace může změnit i Johnnyho psychiku, nedůvěřivý poručík Drones je přesvědčený, že zločinec zůstane zločincem. Johnny si najde práci v docích a brzy se seznámí se sympatickou sekretářkou Donnou McCartyovou. Byl by spokojený, kdyby jej neustále neobtěžoval detektiv Drones a vzpomínky na Mikeyho. Navštíví Garrettův noční podnik, kde nabídne Sunny zaručený tip na pět milionů, které jim může vynést loupež v účtárně doků. Rozejde se s Donnou a při přepadení oběma zločincům zmizí. Ti však podle fotografií pochopí, kdo byl jejich komplicem. Drones sice Johnnyho dopadne, ale dovolí mu, aby si vyřídil účty. Při schůzce na hřbitově se však ukáže, že Garrett a Sunny mají jako rukojmí Donnu... (oficiální text distributora)

Radiq

No tak Rourke tam namaskovanej vypadá skoro jak v teď už ve skutečnosti, chch. No samozřejmě z toho páchne zdechlina 80. let, ale kupodivu jenom trošku. Lance Henriksen je muj blíbenec blíbenej a proto palec nahoru (a teď nemyslim strčit do řiti). Ani ten Rourke nerourkuje špatně a Freeman taky nefrýmenuje nejhůř. Whitaker s býbrem jak sandokan a nepřijemná pichna Ellen Barkin je tam jenom na nervy. Dějově suché jak moje lupy a Head'n'Shoulders nepomáhá. Ale mohlo to být horší, třeba mi to mohlo urvat hlavu, že. Takže zas tak moc to hanět nebudu. ()

JohnSmith

Kdyby v tom hrál Mickey dnes, museli by ho namaskovat aby vypadal jako člověk. Slabá krimi, nezáživná a přitom pěkné obsazení. ()

Bohemák

Lucka Vondráčkové v dabingové roli prostitutky/vražedkyně byla tak nepřesvědčivá, že už to celé nešlo brát příliš vážně. Všichni herci, navlečeni do "stylového" oblečení 80. let, dělají co mohou. Docela zajímavý námět se ale nepodařilo příliš rozvinout - bylo to až komixově předvídatelné a kýčovité. Takže si to své fanoušky určitě najde... ()

dopita

Úvodní přepadení klenotnictví (nebo co to bylo, už si nevzpomínám a to jsem to viděl včera) docela ujde, ale pak nastane asi tak půl hodiny strašná nuda. Fešákoj s hnusným ksichtem tam Forest Whitaker onen ksicht předělává a film je v tu dobu totálně o ničem. Pak se to trochu zlepší, ale žádná sláva to není. Jestliže to měl bejt film o pomstě, tak ta pomsta je neslaná, nemastná. Mickey Rourke se filmem potácí jak smrad, charizma má nulový a herecký schopnosti taktéž. S ostatníma hercema je to už lepší, nejvíc mě asi zaujala Ellen Barkinová, která maniakální prostitutku Sunny vystřihla s grácií, ovšem nadabovat ji Lucií Vondráčkovou, to teda byl hodně blbej nápad. ()

Haymar

Značně nevyrovnaný děj a nepřesvědčivý Rourke. Ten přerod kriminálníka v "poctivého občana" nebyl příliš uvěřitelný, ale hlavně byl hrozně dlouhý a nudný (což sráželo film jako celek). Nejvýraznějším prvkem tak zůstává jen duo padouchů: Henriksen & Barkinová. Jeden z nejslabších kousků co Hill natočil ()

venom14

Ze zajímavého námětu se mohlo vytáhnout prostě víc,ně že by to dopadlo katastroficky,ale na tohle téma mohl vzniknout hodně pěkný film. ()

Yardie

No, koukal jsem na to jen kvůli Mickeymu (jako ohledně vždy). Film se mi celkem líbil, nebylo to špatné, ale něco extra také ne. MIckey opět nezklamal, za shlédnutí si myslím, že to stojí, takový normální průměrný filmík. Howgh! ()

Blazin

Skvělé herecké obsazení což je vše zajímavé na tomto filmu, čekal jsem mnohem mnohem víc, místy nudné až nezajímavé. Po úvodním přepadení zlatnictví jsem čekal kdy to tempo bude pokračovat, čekal jsem a čekal a najednou byl konec. ()

zahadum

Divný pokus o noir kriminálku ale neviem nejak som sa v tom strácal. Rourke bol príliš nevýrazný a tá druhá operácia bola až príliš úspešná na to,že to robili grátis trestancovi. Freeman nemal ani priestor na to aby odhalil čo presne ho vedie po stope Rourka....dojem je fakt nemastný neslaný....pozitívne vnímam atmosféru 80 rokov a rolu Lance Henriksena....fakt zloduch ako sa patrí ()

Hapretor

Konečně jsem narazil na film, kde byl M. Roura donucen hrát - opravdu hrát. Byl schopen vyjádřit různé emoce a postavu jsem mu uvěřil. Díky velmi dobrému dabingu (a výkonu M. Roury) jsem Fešákovi Johnymu fandil. L. Henriksen mě tady velmi překvapil. Pro něj velmi "netypická" role, ale zhostil se jí taky dobře. Takovýho krypla-hajzla s naušničkou bych si taky rád podal. Jen škoda toho konce. Zbytečně patetické. Spokojil bych se i se standardním - made in USA - "happyendem". Velice slušné krimi "béčko". ()

helloween93

Průměrná krimi z 80.let s dobrým obsazením, která ale nic nového do žánru nepřináší. Čekal jsem, že to bude trochu více akčně laděné, ale místo toho tu Hill kombinuje krimi s dramatem o začlenění zločince do společnosti. Lance Henriksen byl skvělej a jeho záporáky mám rád. ()

MickeyStuma

Dramatický příběh o zdánlivém napravení člověka s kriminální minulostí mající myšlenky na pomstu tlačí vše i přes občasnou akci spíše na poklidnou psychologickou linku. I když je podstata námětu vcelku dobrá, zdá se být snímek tak nějak bez patřičné šťávy. Mickey Rourke se sice snaží zvýraznit hlavní profil své postavy, ale kvůli občasné roztahanosti, několika hluchých míst a tím vzniklou nudnost padá jeho výkon naprosto vniveč. Noirové ladění snímku viditelně škodí, takže to takto pojmout nebyl zrovna dobrý nápad. I přes slibný rozjezd přišlo zklamání, které shodilo veškeré touhy po dobrém filmu. ()

josieaddms

Kterak se blbec nepoučil aneb příběh o pomstě. Úplně plytké a nudné, oslavující násilí, poněkud to taky ve špatném slova smyslu zahazuje tu dobrou stranu, a každého kdo je proti pomstychtivosti nebo zabíjení. Pořád jsem čekala v čem bude háček, kde bude zápletka, jenže film skončil a zápletka nikde. Jedna hvězdička, protože Barkinová byla dobrá mrcha a protože Rourke je vážně (nejen) fešák. ()

John80

Klasický krimi film z 80 rokov s dobrým hereckým obsadením o typkovis netvorenou tvarou, ktorý sa dostane po nevydarenej lúpeži do väzenia a prepustení s novou tvárou o jeho pomste tym , ktorý ho dostali do väzenia 3* ()

Blazkowicz

Nudné ani moc ne, ale hlavně nezáživné. Jako moc mě to nebavilo, ať už se tam zrovna dělo cokoliv. A že tam toho taky moc nebylo. 3-* ()

Weehaa

K filmu mě původně přilákalo pouze obsazení – film s Forrestem Whitakerem jsem si zkrátka nemohl nechat ujít. O ději jsem dopředu neměl ani páru (nevěděl jsem ani žánr, i když pravda, například komedii jsem od Whitakera nečekal), takže jsem sednul a koukal. Počáteční melodramatická zápletka filmu o ublíženém quasimodovi nastolila pomalé tempo, které si film udržel až do konce. Netvrdím ale, že je to tolik na škodu – nemusí pořád bouchat granáty a střílet samopaly. Výborní herci, stopáž akorát. Celkově mírný nadprůměr, stojí za vidění už jenom kvůli mistrovství Whitakera a Morgana Freemana. Trochu jsem postrádal větší charakterovou rozmanitost - záporácí jsou záporní a klaďáci kladní. Nic nového pod sluncem. Kdyby Walter Hill počkal s filmem dvacet let, nemuseli mít maskéři s Rourkem tolik práce... ()

andy60

Typický film ze škatulky "Nenadchne/Neurazí". Začíná to přepadením klenotnictví (celkem slibný rozjezd), který záhy přibrzdí Rourkeho vizuální proměna. Před koncem to opět trochu dostane šťávu, ale film, který bych si pamatoval déle než pět minut po jeho skončení, to rozhodně není. ()