Zpovídám se

• USA I Confess

Otto Kellar a jeho žena Alma pracují jako správce a hospodyně v katolickém kostele v Quebeku. Otto je jednou přistižen při loupeži v domě, kde občas pracuje jako zahradník, a v panice zabije majitele. Jeho svědomí ho donutí se ze zločinu vyzpovídat otci Michaelu Loganovi, který se nedopatřením stane hlavním podezřelým. Zpovědní tajemství však nesmí být vyzrazeno, a tak Logana může zachránit pouze Ottovo znovu se vzpouzející černé svědomí... (oficiální text distributora)

symbiotic

Montgomery Clift hrál sice celý život role zádumčivých a citově rozervaných mužů, ale hrál je výborně a to přesto, že s jeho obličejem ani hrát umět nemusel. Bravurní Malden jako vždy (ten chlap je tak přirozený, až je to nadpřirozené). Pane režisére, posílám do záhrobí jeden zvednutý palec, opět. ()

JARDAHONDA

V Hitchcockově dramatu : Zpovídám se, vyslechne otec Michael Logan ( Montgomery Clift ), jenž je na první pohled příkladem kněžské zbožnosti, zpověd vraha. Očití svědkové však označují za vraha kněze a svátost zpovědi Loganovi brání, aby promluvil - byt´ na svou vlastní obranu - i tehdy, když z něj nepřímé důkazy dělají hlavního podezřelého. Snímek natočený v Quebecku, na místech umocńujících starosvětský duch města, se řítí do finále , na které se jen tak nezapomíná. A přesně v Hitchcockově příběhu jsem ani na minutu neodtrhnul svou pozornost, od výborného děje.. Závěr = 100 % ()