poster

...a neuveď nás v pokušení

 • Velká Británie

  The Manxman

 • slovenský

  ...a nepriveď nás do pokušenia

Drama

Velká Británie, 1929, 90 min

Předloha:

Hall Caine (kniha)
 • Terva
  ****

  Poslední němý film Alfreda Hitchcocka vznikl na základě slavného románu Halla Cainea a je z celé řady režisérových němých snímků považovaný za jeden z nejlepších.(7.6.2011)

 • Hwaelos
  ***

  První věta, kterou jsem si po skončení filmu zapsal, zněla: "Všechno dobrý, až na příběh..." Což je bohužel dost přesné. Filmu dominují výrazné obrazové kompozice, pozoruhodná atmosféra i typicky Hichcockovský střih zvyšující napětí (zejména v závěru soudní scény). Vynikající je i finální záběr na plující lodě, který je eliptickým návratem k úvodu filmu a zároveň rozkývanou kamerou z lodní paluby evokuje duševní stav všech tří hrdinů. Rozhodně němý Hitch, který stojí za vidění.(5.8.2015)

 • Caym
  *****

  Hitchcock je prostě mistr psychologizace a kompozice. Umí vytěžit maximum z hereckých výkonů (už jen to - pro herce nesnadné a netypické - hraní přímo na kameru - absolutní zrada, rozervanost a smutek z očí do očí). Ok, má to mouchu, Carl Brisson mi nesedl, ale to je šmouha na skle, kterou jde vidět jen proti světlu.(28.12.2010)

 • hans500
  *****

  Závěr u soudu je perfektní.(22.9.2008)

 • tron
  ****

  Už keď postavy na začiatku zvolali „chlapi, do krčmy!“, pochopil som, že sir Hitchcock bol frajer nemý i ozvučený, čierno-biely i farebný, hororový i komediálny. Keď to vo vás je, tak to vo vás je a keď to vo vás nie je, tak to vo vás nie je. Prejaviť city bez slov, maximálne s použitím hudby, tak sa to robí. Ktohovie, či má Bay s PEARL HARBOROM čisté svedomie.(24.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace