poster

Zdravý nemocný Vlastimilený Brodský

Dokumentární

Česko, 1999, 87 min

Režie:

Ondřej Havelka

Kamera:

Kristián Hynek
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WANDRWALL
  ***

  Když jsem navštívil Horníčka, a viděl v jakém je zuboženém stavu, tak jsem nechtěl dožívat právě tak. Tahle slova prý řekl V.B. před tím, než odešel.(14.8.2010)

 • NinadeL
  ***

  Havelkův přístup není špatný, jen ta scéna s dohledáváním Brodského v komparsu filmu Svět patří nám je nebývale trapná.(6.8.2009)

 • Snorlax
  *****

  Může být cynická ironie milá? Brodský dokázal, že ano. A také předvedl, že čím více toho člověk dokáže, tím méně má potřebu se vyvyšovat nad ostatní.(7.10.2013)

 • Radek99
  ****

  Ondřeji Havelkovi se podařilo dostat skutečně hodně blízko naší herecké legendě a jím stavěný filmový pomník je sice naoko pompézní, ale hned v následujícím záběru je mramor rozbit a shozen nějakým téměř cynicky vyznívajícím výrokem mistrovým či obrazem s absurdně humorným rámcem (Bróďa v letecké kombinéze sedící na místě někdejšího Stalinova pomníku je vrcholem...). Je zajímavé poslouchat ten šibeniční morbidní humor Vlastimila Brodského, hlavně s vědomím, že o necelé tři roky později ukončí svůj život sám dobrovolně svou vlastní rukou... Podobné filmy: Tatínek(28.7.2009)

 • Lima
  ****

  Krásná pocta hereckému velikánovi, která se zaměřuje hlavně na jeho profesní život a nešťourá se bulvárně v jeho soukromí. Na to jsou tu jiní experti.(8.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace