poster

Zdravý nemocný Vlastimilený Brodský

Dokumentární

Česko, 1999, 87 min

Režie:

Ondřej Havelka

Kamera:

Kristián Hynek
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slarque
  ***

  Střihový dokument je postaven na prolínání rozhovorů a monologů V. Brodského s ukázkami z jeho výjimečně bohaté filmografie. Dozvídáme se něco o jeho dětství, tancování a herectví, ale nic o jeho soukromém životě.(12.1.2003)

 • NinadeL
  ***

  Havelkův přístup není špatný, jen ta scéna s dohledáváním Brodského v komparsu filmu Svět patří nám je nebývale trapná.(6.8.2009)

 • Lima
  ****

  Krásná pocta hereckému velikánovi, která se zaměřuje hlavně na jeho profesní život a nešťourá se bulvárně v jeho soukromí. Na to jsou tu jiní experti.(8.5.2003)

 • Fingon
  ****

  70%. Zajímavý pohled na herce, který o několik let později zemřel... přestože je po formální stránce podán velmi zajímavě, zamrzí, že u jednotlivých ukázek není napsáno, ze kterého filmu pocházejí (závěrečné shrnutí v titulcích moc užitečné není) a také že přehled Brodského kariéry končí kolem roku 1969 Skřivánky na niti a Hajajou - že by chtěl upozornit pouze na těch "pět či šest ze stopadesáti, které se povedly?" Nebo to byl dramaturgický záměr Havelky, protože "v sedmdesátých a osmdesátých letech úroveň české kinematografie poklesla"?(9.7.2009)

 • Enšpígl
  ****

  Hodnocení dokumentu výrazně pomohl sám Broďa, protože bez jeho specifického a v mých očích vynikajícího smyslu pro humor i sebeironii, no nevím. Je to takový vzpomínkový filmový retro obohacený o vynikající komentář pana Brodskýho. Zřejmě to bylo z úcty nebo to byl záměr, že Ondřej Havelka prakticky neklade žádné otázky a vše nechává na panu Brodským. Nemůžu si pomoct, ale myslím si že Ondra Havelka tímto přístupem promeškal možnost ještě k daleko zábavnějšímu a informativnějšímu dokumentu. Stačilo třeba víc Broďovi nahrávat. Nejhezčí pasáž byla ta Vinohradském divadle, na ní bylo jasně vidět, jak moc Bróďa svoje řemeslo a kolegy miloval. Ta hláška " tady už jsem hotov a teď bych se mohl přesunout o patro níž.", kterou pan Brodský pronesl v nemocnici mě rozchechtala víc než lecjaká americká komedie. Po skončení jsem dostal chuť si pustit si nějaký film s panem Brodským a vyjednat s bohem navrácení pana Brodskýho mezi náš živý.(28.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace