Zdravý nemocný Vlastimilený Brodský

Dokumentární

Česko, 1999, 87 min

Ondřej Havelka

Kristian Hynek

Krásná pocta hereckému velikánovi, která se zaměřuje hlavně na jeho profesní život a nešťourá se bulvárně v jeho soukromí. Na to jsou tu jiní experti.(8.5.2003)

Havelkův přístup není špatný, jen ta scéna s dohledáváním Brodského v komparsu filmu Svět patří nám je nebývale trapná.(6.8.2009)

70%. Zajímavý pohled na herce, který o několik let později zemřel... přestože je po formální stránce podán velmi zajímavě, zamrzí, že u jednotlivých ukázek není napsáno, ze kterého filmu pocházejí (závěrečné shrnutí v titulcích moc užitečné není) a také že přehled Brodského kariéry končí kolem roku 1969 Skřivánky na niti a Hajajou - že by chtěl upozornit pouze na těch "pět či šest ze stopadesáti, které se povedly?" Nebo to byl dramaturgický záměr Havelky, protože "v sedmdesátých a osmdesátých letech úroveň české kinematografie poklesla"?(9.7.2009)

Tenhle dokument dělá zejména ten, o kom je natočen; a to je radost pohledět.(27.4.2014)

Střihový dokument je postaven na prolínání rozhovorů a monologů V. Brodského s ukázkami z jeho výjimečně bohaté filmografie. Dozvídáme se něco o jeho dětství, tancování a herectví, ale nic o jeho soukromém životě.(12.1.2003)