Tajemná vražda na Manhattanu

• USA Manhattan Murder Mystery (více)

Nakladatel Larry Lipton (Woody Allen) žije již drahně let ve šťastném manželství s energickou a podnikavou Carol (Diane Keatonová). Jednoho dne se seznámí se svými sousedy, postarším a zdánlivě vyrovnaným a spokojeným manželským párem Houseových. Krátce nato paní Houseová umírá na srdeční záchvat, ovšem Carol začne, více méně bez důvodu, podezřívat postaršího sympatického pána z rafinované vraždy vlastní manželky. Sice nemá ani ponětí o tom, co by mohlo být motivem zločinu, ale vedena ženskou intuicí se přesto na vlastní pěst pouští do vyšetřování. Slídí v sousedově bytě, sleduje jeho milenku a postupně přinutí ke spolupráci nejen přátele, ale i manžela, který je vším možným, jen ne prototypem neohroženého detektiva. K překvapení všech, a konečně i Carol samotné, se její podezření ukáže jako opodstatněné. Nebyla to nehoda, byl to zločin! Zdá se být více než jisté, že jednou mrtvolou to neskončí... (oficiální text distributora)

kaylin

Rozhodně to není Woody Allen, který by mě dostal. Ten příběh sám o sobě není špatný, děj má docela dobrý, skoro až nečekaný vývoj, ale v tom allenovském stylu mi to najednou moc nesedělo. Allenova postava mi tam přišla skoro zbytečná a nudně allenovská. Tohle jsou ale čistě mé subjektivní pocity, které mi sledování kazily. ()

GodComplex

Pokud mate dostatek usili a nervu na prohrabavani se tim obrovskym kopcem hnoje, ktery je obecne povazovan za filmografii Woodyho Allena, neni vylouceno, ze jednou za cas narazite na prekvapivy klenot, ktery se da oznacit za vyborny film. Uz se mi to stalo jednou pri Cassandra's Dream a s Manhattan Murder Mystery u me Woody opet skoruje. Kvalitni scenar, element napeti, vtip, s Diane Keaton tvori skvely team... Skoda, ze se neco takoveho Woodymu povede tak jednou za dekadu. Mozna kdyby si prestal honit ego nad kvantitou sve filmove sbirky, dal si na cas, behem ktereho by se zameril na kvalitu, mohl z nej byt treba i dobry reziser. "I can't listen to that much Wagner, I start to get the urge to conquer Poland." 7/10 ()

Sarkastic

Není to vyloženě komedie, tak z půlky je to klasická detektivka. K hlavnímu tématu záhadné vraždy paní Houseové režisér šikovně vsunul manželské soužití Larryho a Carol Liptonových (naprosto sehraní Woody a Diane), čímž přibyly pasáže, do kterých mohl vložit další vtipné dialogy a Woodyho suché hlášky. Navíc u Tajemné vraždy divák nepřemýšlí jen nad vtipy, ale i nad vlastní kriminální zápletkou (btw, filmy, které tu někteří uživatelé zmiňují, vůbec neznám, ale i tak jsem se opravdu bavil, takže na to může kouknout divák zcela nezasvěcený). Chvílemi tempo sice lehce vázlo, ale když se do "vyšetřování" vložila ještě spisovatelka Marcia Foxová v podání Anjelicy Houstonové, která přišla s nápadem zinscenovaného telefonního rozhovoru, dostalo to novou štávu a ta snímku vydržela až dokonce. Nebude to sice úplně čistých 5*, ale za ty frky a napětí hodné kvalitní detektivky, je prostě musím dát ;-). "Myslím, že poběžím maratón, ta žena stále umírá." ; "Klaustrofobie a mrtvola. To je neurotikův sen." ()

campix

U Woodyho Allena vždycky víte, co dostanete. Někdy je to trošku povedenější než jindy. Někdy to sedne více než jindy, ale Manhattan Murder Mystery se zdá býti sázkou na jistotu. Woody v hlavní roli, kterému sekunduje jeho věrná souputnice Diane Keaton a spolu roztomile neuroticky řeší možnou vraždu jejich sousedů. Přesně tak, jak byste od Woodyho čekali. Nic překvapivého, ale je to svižné, milé a zábavné. Ty jeho novinky už nejsou tak přímočaře zábavné a často nedokáží nastolit tenhle easy vibe. ()

Kulmon

Nemůžu si pomoct, ale Woodyho nej partnerka je prostě Diane Keaton. Těm dvěma to spolu šlape. Woody a Diane se ve filmu sešli po dlouhé době, ale je znát že jsou skutečná sehraná dvojka. Woody jako tradiční antihrdina, Diane jako jeho aktivní protipól. Do toho agathochristieovská záhada a klasické allenovské kecy ve stylu: "Nemůžu poslouchat Wagnera, mám nutkání podrobit si Polsko"... Po sérii 80. let, ve kterém mne Woody neohromil, opět návrat k nadprůměru. ()

• Woodyho Allena inspiroval jeden díl série filmů s názvem "The Thin Man" z roku 1934. Hlavní postavy napsal podle hrdinů Nicka a Nory Charles. (don corleone)
  • Průběh natáčení provázel konec vztahu Woody Allen - Mia Farrow a místo natáčení byl v neustálém obležení papparazzi. (kenny.h)

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem