Manny Ballestero je počestný pracovitý hudebník učinkující ve Stork klubu v New Yorku. Když jeho žena potřebuje peníze na zubního lékaře, vydá se do místní pojišťovny, aby si vypůjčil na její pojistku. Zaměstnanci pojišťovny jej ale omylem začnou považovat za lupiče, který je v minulém roce přepadl, a zavolají policii. Film je skutečným příběhem, který Manny a jeho rodina prožili. (oficiální text distributora)

botswana

Manny (vynikající Henry Fonda) je sympatický čtyřicátník, milující manžel a otec dvou dětí. Na živobytí si vydělává jako kontrabasista v podniku pro horních deset tisíc. Mezi ty, ale sám těžko kdy bude patřit. Finanční rozpočet rodiny stačí na běžný chod domácnosti, ale v případě mimořádných plateb je potřeba se vždy uchýlit k půjče a další je na obzoru, protože zubaři si neúčtují zrovna málo. Ve chvíli, kdy se jde informovat na výši půjčky, kterou může dostat na pojistku své ženy ho jedna z úřednic "pozná" jako muže, který ji pred časem přepadl. Věci naberou dost rychlý spád a Manny se ocitne na policejní stanici jako podezřelý číslo 1 ze série přepadení. Bohužel ten večer si jeho štěstěna vzala dovolenou a stačila série pár hloupých náhod, 100% jistota svědků a trochu předpojatosti u mužů zákona a důvěryhodnost človeka s doposud čistým rejstříkem vzala za své. Vážnost situace si neštastník uvědomí poprvé, když mu policista začne brát otisky. Film se už dle svého názvu nezabývá pouze samostatným řešením prípadu, protože divák tuší či spíše ví, že hlavní hrdina je nevinen, ale naopak má možnost sledovat, jak taková nešťastná událost může krutě zasáhnout do jinak klidného života a obrátit ho naruby. A není to pěkná podívaná. Atmosféra snímku houstne, tlak událostí začne dost neblaze ovlivňovat chod doposud funkční rodiny a následky můžou být kruté...Snímek, přestože spěje k předvídatelnému finále neztrácí nic ze své napínavosti a zanechává nepřijemné poselství "může to potkat i vás". ()

eexDon

Für mich - 75%, - /takové depresivní, smutné, těžké, tak nějak to na mne padalo, z Rear Window/Vertigo jsem měl prostě lepší dojem, ústřední dvojka Henry + Vera mi taky moc nesedla, ačkoliv Henry hrál moc dobře, nějak mi prostě vadilo, že vypadal nějak postarší na 38 - letou postavu/, + /motiv záměny i zde, dobrý konec/aspoň něco/, podle skutečné události, ikdyž upravené/, hodnocení - tento film se mi jaksi netrefil do vkusu, asi tím, jak byl ponurý, depresivní a svým způsobem smutný, navzdory dobrému konci, AA- 3/5 ()