Reklama

Reklama

Mladý a nezkušený

  • Česko Mladý a nevinný (více)

Slavná herečka je zavražděna svým žárlivým manželem a její tělo najde na pláži hlavní hrdina. Důkazy svědčí proti němu a proto je obviněn z vraždy. Mladík se ale nevzdává - rozhodne se uniknout a vypátrat skutečného vraha. V tom mu pomáhá dcera náčelníka policie. (Rosana)

Recenze (50)

EdaS 

všechny recenze uživatele

Jeden z mála čistě a nepodvratně romantických Hitchových filmů. Mezi hlavními hrdiny to moc pěkně jiskří a závěrečná scéna v klubu patří mezi nezapomenutelné. P.S. Jen by to chtělo ještě sehnat nějakou edici s lepším obrazem, k té z Levných knih pod dementním překladem Mladý a nezkušený se ani přibližovat nehodlám. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Většinu stopáže se jedná standartně, rutinně zvládnutou detektivku, kterou mohl natočit kdekdo. Avšak eskalace v závěru, již dělá čest jménu Alfreda Hitchococka. Posledních pár minut je napěchováno originálními nápady a odlehčeným napětím. Jinak js snímek Young and Innoncent bez problému odkoukatelý i po bez mála 80 letech od doby svého vzniku. ()

Reklama

sportovec 

všechny recenze uživatele

Pro mnohé může být překvapením, že se Hitchcock prakticky již od svých prvních samostatných kroků na stříbrném plátně prezentuje jako tvůrce pozoruhodně zralý a řemeslně až nadčasově kvalitní. To, co se může jevit jako náběh ke kýči či jako žánrové nezvládnutí thrilleru, je z větší části důsledkem tehdy stále rychlého a ani zdaleka ne dokonalého a dovršeného vývoje zvukového filmu, jemuž v roce natočení chyběly ještě dva roky do desátých narozenin. Nejlépe tato skutečnost vynikne, srovnáme-li ji v dobových kontextech na jedné straně se špičkou našeho filmu (např. PŘED MATURITOU, CESTA DO HLUBIN ŠTUDÁKOVY DUŠE, LIDÉ NA KŘE) a na straně druhé s elitou světové filmové tvorby té doby (namátkou ALEXANDER NĚVSKIJ, DIKTÁTOR, OBČAN KANE či VELKÁ ILUZE nebo i z našich zdrojů FILOSOFSKÁ HISTORIE). Zdá se, že mladý Hitchcock (v době natočení filmu mu nebylo ještě čtyřicet let) se umělecky i tematicky hledal a zcela vyloučit nelze ani předpoklad, že ve svém britském období - ještě nepoznamenán Hollywoodem - usiloval o vyniknutí mj. i v autorském hraném filmu. Buďjakbuď, příběh rodící se lásky, jehož východiskem se stává podezření z vraždy, působí věrohodným dojmem a upoutá i silnými humornými scénami v duchu proslulého černého humoru ostrovní země za lamanšským průlivem. V každém případě se jedná o dílo, jež i dnes stojí nejen za zhlédnutí, ale i za zamyšlení. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

3,5 První polovina filmu byla děsivě nudná a ukecaná. Druhá aspoň trochu zajímavá, ale celkově ten příběh nebyl vůbec nic moc - Hitchcockova klasika - pár na útěku, ale tentokrát v nezajímavém podání. Herci taky hodně nezajímaví. Zachránil to trochu až ten konec. Ale když se to srovná s jinými Hitchcockovými filmy ze 30. let, tak to bohužel neobstojí. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Osobně bych mezi žánry klidně přidal i komedii, protože ten film má celkem dost humorných scén. A ty jsou na tom vlastně to nejlepší, protože i přes zajímavou zápletku je úvod moc urychlený, závěr jakbysmet a prostředek filmu je tradičně slabší, jak už to u starších filmů bývá. Ale díky těm vtipným scénám (a taky kvůli tomu, že je to road movie) jsem se u toho celkem bavil a po celou dobu ani moc nenudil. Hitchcock má určitě lepší díla, ale i tohle u mě bude určitě patřit mezi ty, která se mi líbila a která bych si klidně někdy rád zopakoval. Slabé 4* ()

Galerie (48)

Zajímavosti (2)

  • Předlohou filmu byl stejnojmenný román Josephine Teyové a scénář napsali Charles Bennett, Edwin Greenwood, Anthony Armstrong a Alma Revilleová, která ale nebyl uvedena v titulcích. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)
  • Hitchcock se ve filmu objeví ve scéně před soudní budovou. Na hlavě má čepici a v ruce drží malý fotoaparát. Je zneklidněn, protože mu ostatní lidé brání ve výhledu a on tak nemůže pořídit snímek. [Zdroj: Vždyt je to jen film] (Pavlínka9)

Reklama

Reklama