Báječný den

One Fine Day

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 108 min

• Jeanne

Příběh je pohodový, představitelé sympatičtí, exteriéry i interiéry příjemné ...ale maximálně tak jednou a v sobotní odpoledne, večer by hrozilo usnutí už během druhé třetiny. Prostě nuda - zkrátit to na 80 až 90 minut by Báječnému dnu jistě pomohlo!(22.10.2003)

• ripo

Tieto filmy, kde sa na začiatku všetko komplikuje ale napriek tomu viete, asi ako to skončí, tak tie, fakt nemusím ....(20.12.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $46,151,454Tržby Celosvetovo $97,529,550/65%/(22.7.2005)

Oscar 1 nominace: Píseň - "For the First Time"(23.3.2004)

Nevím, jestli měknu nebo dospívám (co je lepší?), ale tato romanťárna pro sobotní odpoledne mě připoutala ke gauči. Po delší odmlce ve mně George Clooney svou rolí vzbudil sympatie. No a krásná Michelle Pfeiffer s přitažlivou Amandou Peet představují zástupkyně dvou týmů, mezi kterými mají muži již od nepaměti potíž si vybrat. George jakožto dospělý otec zvolil Michele, čili na mě zcela správně zbyla Amanda! :-)(2.10.2010)

• - Báječný den (1996) se mimo jiné zapsal do nekonečného seznamu filmů, které vzdaly úctu klasickému technicolorovému muzikálu Čaroděj ze země Oz (1939). (NinadeL)

• - Ve scéně, kde Jack potká Melanii v jejím bytě drží před obličejem až nápadně Mae Whittman. Maskuje tak monokl, který si způsobil při basketbalu den před natáčením. (don corleone)

• - Škola, ve které přijdou Jack a Melanie na to, že jejich děti již opustili třídu, je ve skutečnosti soukromá střední škola interierového designu v New Yorku. Vstupní dveře byly natřeny na červeno kvůli filmování. (don corleone)