Báječný den

Báječný deň

One Fine Day

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 108 min

Tohle jsem neviděl už hodně dlouho. Příjemný romantický film, ve kterém hraje mladičká Mae. I jediný den dokáže změnit celý váš život.(6.8.2015)

• Gemini

Veskrze průměrná dojemno-dramatická "romantika" cílená na nenáročné publikum. Naprosto rutinní práce, kdy režisér vrší za sebe prvoplánově slzopudné záběry postrádající smysl, přičemž vše vrcholí "úžasnou" převlékací montáží Michelle Pfeiffer před koupelnovým zrcadlem (což je už opravdu moc okaté předělávání diváka na vola)... Film sice končí o pár minut později, ale jde naprosto do ztracena. To sice může evokovat dojem toho, že to skutečně byl jen další den z mnoha, po kterém bude následovat ještě mnoho dnů dalších, ale jelikož si snímek není schopen pozornost normálního diváka udržet během jakékoliv předchozí části, může se vám lehce stát, že konec prostě prošvihnete (testováno na lidech:)). 50%, přičemž jistý kredit tomuto a podobným dílům lze přiznat jen při vzpomínce na obdobnou produkci německé nebo italské televize, se kterou se můžete rovněž potkat v první polovině víkendového odpoledne.(2.10.2010)

Nechce se mi k této klasice psát nic jiného, takže jen - One Fine Film.(5.10.2010)

Pohodový rodinný film. To je ta nejlepší charakteristika, která mě napadá. Avšak ani Michelle Pfeiffer a George Clooney nepomohou k nadprůměrnosti tohoto snímku. Je to prostě taková oddechovka k odpolednímu posezení s rodinkou u televize.(20.12.2007)

nemám výhrady, Clooneyho mám rád, Pfeifferová ma rajcuje, detičky sú zlaté a ako nenáročný oddych to nikoho nezabije(24.4.2005)