Báječný den

Báječný deň

One Fine Day

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 108 min

Nechce se mi k této klasice psát nic jiného, takže jen - One Fine Film.(5.10.2010)

Clooneymu to prostě sekne i v romantické komedii a když mu k tomu navíc sekunduje báječná Michelle Pfeiffer je o příjemný snímek na sobotní televizní večer postaráno.(16.5.2003)

Může se za označením americká romantická komedie skrývat něco příjemného, nebo snad dokonce velmi příjemného a nadprůměrného? Ano, tady je důkaz. Když je tam krásnej chlap a krásná ženská, kteří navíc mají charisma a jsou skvělí herci a scénárista nedal mozku dovolenou, jde to bez problémů. P.S.: Nejlepší sledovat ve dvou. 70%.(11.2.2006)

• Gemini

Veskrze průměrná dojemno-dramatická "romantika" cílená na nenáročné publikum. Naprosto rutinní práce, kdy režisér vrší za sebe prvoplánově slzopudné záběry postrádající smysl, přičemž vše vrcholí "úžasnou" převlékací montáží Michelle Pfeiffer před koupelnovým zrcadlem (což je už opravdu moc okaté předělávání diváka na vola)... Film sice končí o pár minut později, ale jde naprosto do ztracena. To sice může evokovat dojem toho, že to skutečně byl jen další den z mnoha, po kterém bude následovat ještě mnoho dnů dalších, ale jelikož si snímek není schopen pozornost normálního diváka udržet během jakékoliv předchozí části, může se vám lehce stát, že konec prostě prošvihnete (testováno na lidech:)). 50%, přičemž jistý kredit tomuto a podobným dílům lze přiznat jen při vzpomínce na obdobnou produkci německé nebo italské televize, se kterou se můžete rovněž potkat v první polovině víkendového odpoledne.(2.10.2010)

Tohle jsem neviděl už hodně dlouho. Příjemný romantický film, ve kterém hraje mladičká Mae. I jediný den dokáže změnit celý váš život.(6.8.2015)

• - Škola, ve které přijdou Jack a Melanie na to, že jejich děti již opustili třídu, je ve skutečnosti soukromá střední škola interierového designu v New Yorku. Vstupní dveře byly natřeny na červeno kvůli filmování. (don corleone)

• - Báječný den (1996) se mimo jiné zapsal do nekonečného seznamu filmů, které vzdaly úctu klasickému technicolorovému muzikálu Čaroděj ze země Oz (1939). (NinadeL)

• - Ve scéně, kde Jack potká Melanii v jejím bytě drží před obličejem až nápadně Mae Whittman. Maskuje tak monokl, který si způsobil při basketbalu den před natáčením. (don corleone)