poster

Báječný den

 • USA

  One Fine Day

 • Slovensko

  Báječný deň

Romantický / Komedie / Rodinný

USA, 1996, 108 min

 • kleopatra
  **

  Ty děti jsou tak strašně úžasný, že bych jejich portfolio přibalovala k antikoncepčním pilulkám...............(24.4.2005)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Píseň - "For the First Time"(23.3.2004)

 • Brouk
  ***

  No nebyl by to krásný pár? Božský Jiřík a s éterickou a krásnou rovněž božskou Michelle? A Ti spratci jako bonus? Krásní lidé, atraktivní job, dítka jak z reklamy na životní rodinné pojištění....(19.6.2005)

 • movie
  ****

  Pohodová komedie... Clooney je naprosto neuvěřitelnej. Ten člověk má ohromný charizma a já ho mám rád!(13.6.2002)

 • NinadeL
  *****

  Pokud jsem tenhle film kdy viděla dřív, musela jsem mít vlčí mlhu. Nebo jsem ještě nebyla zralá, ale tohle je dokonalost sama. Ta kompaktní funkčnost je až fascinující, s jakým přehledem a nicotnou zápletkou se dá uhrát celý film na bázi jediného zmateného dne, který jen stále někdo komplikuje. Zásadní kouzlo samozřejmě stojí a padá s dokonale neviditelnou formální stránkou a hereckými koncerty nijak se neexhibující přirozeně krásné a opravdové Michelle a kupodivu nijak nevtíravého George. Ti dva nejsou příkladnými protiklady, oni mají k sobě neskutečně blízko právě díky své otevřenosti vůči svým dětem a snaze balancovat mezi péčí o ně a svou kariérou. Není tu nic, co by vyprávění kladlo zásadní překážky, jde jen o ryzí obraz fenoménu 90. let. Vrcholil tlak na svobodné mateřství spojené s ambiciozní kariérou a bonvivánství s odstupem k zodpovědnosti. A pak na řadu přišly rybičky a kočka Lois Lane, která všechno pomohla nasměrovat k ideálnímu konci.(18.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace