Kathy Nicol (Jennifer Connelly) je mladá žena, která se zoufale pokouší nalézt nový smysl života poté, co se vymanila ze závislosti na alkoholu. Vinou úředního omylu a lhostejnosti je vystěhována z malého bungalovu v Severní Kalifornii, který pro ni představoval poslední životní jistotu - bezpečný domov. Kathy se ocitá bez střechy nad hlavou a bez pomoci: dům má být hluboko pod cenou prodán v aukci. Mladá žena hledá způsoby, jak tomu zabránit. Jejím protivníkem se stává muž, který má stejně jako ona silné důvody pro to, aby dům získal: íránský imigrant Behrani (Ben Kingsley), bývalý plukovník íránského letectva, který po útěku z vlasti marní své schopnosti ponižující prací, aby manželce Nadi (Shohreh Aghdashloo) a synkovi Esmailovi (Jonathan Ahdout) zajistil alespoň odlesk dávné prosperity. Dům je pro Behraniho zhmotněním amerického snu, o jehož naplnění nepřestával snít. Kathy se však odmítá vzdát bez boje...
Podle románového bestselleru Andre Dubuse III "House of Sand and Fog", který se dostal mezi finalisty prestižní National Book Award, natočil debutující režisér Vadim Perelman strhující psychologické drama. Jeho námětem je soupeření dvou zcela rozdílných lidí, které rozděluje rasa, pohlaví, názory i kultura, v níž byli vychováni. Kathy a Behraniho (v podání oscarových laureátů Bena Kingsleyho a Jennifer Connelly) však spojuje pocit, že jsou vyděděnci a touha svou zoufalou situaci změnit. Soupeření o dům se rychle mění v otevřenou válku plnou dramatických zvratů, ve které nikdo nemůže tak docela zvítězit. (oficiální text distributora)

Gardenboy

Opäť jeden z kvalitných psychologických dramat. Lenkeby to videopožičovňa nepožičiavala ako horror, bolo by dobre. Musím vyzdvihnúť výkon Bena Kingsleyho a aj Jennifer Connely, ktorá ma fakt úžasné telo a kamera mu v niektorých meistach dáva až moc priestoru :D. No ale vážne. Hudba bola celkom fajn, za zmienku stojí ešte kamera a otrasný český dabing. Možno by to chcelo mierne viac vygradovať napätie ku koncu, ale proti gustu žiaden dišputát. Takže sú to jasné 4* ()

Jaxx84

Klobouk dolů před Vadimem Perelmanem, jestli takhle vypadá režijní prvotina, tak jsem velmi zvědav jak hodně vysoko to tenhle pán dotáhne. Velmi zajímavý, netradiční příběh, skvělé téma a hlavně skvěle zpracované - íránský plukovník v imigraci vs. rozvedená alkoholička se perou o dům, který má pro oba symbolizovat kořeny, jistotu, vzpomínky na lepší časy... koho by to napadlo natočit? =) Úžasná Jennifer Connellyová se zde opravdu 100% vžila do role životní a osobní krizí zdrcené ženy. Jak napsal Golfista, velkou část dramatu filmu dělá jeho kamera a ,,hypnotická" hudba. K dokonalosti mě ale přeci jenom něco chybělo, možná film nemusel být v závěru až tak vyhrocený, nevím, možná mi nesedl český dabing...každopádně nadprůměrné drama, které si 4 STARS zaslouží. ()

RajAthen

Na minimální zápletce o vlastnictví domu se vyklubal zajímavý propletenec osudů, který lze skutečně těžko rozseknout natož rozřešit. Přesto se mu nějak nepodařilo dohnat mě do té nálady, o kterou zjevně usiloval. Protagonisté tak sice hrají skutečně skvěle, ale celý film jsem vnímal tak nějak za sklem. Jsem pro to bezbřehým egoistou? Je to možné, leč přijde mi, že stopáž měla být kratší o necelou půlhodinku, čímž by věci nabraly na dramatičnosti. Přesto za mě skvělý film. ()

sehe

Vynikajúci FILM,ktorý ale neodporúčam pozerať,ak máte čo i len malý náznak depresívnej nálady.Príbeh o ,,Dome z piesku a hmly´´ je dojímavý od samého začiatku.Kathy( krásna Jennifer Connelly)opustená manželom sa živý ako upratovačka a žije v po otcovi zdedenom dome.I ďalšia hlavná postava je riadny zúfalec.Iránsky plukovník (skvele hrajúci Ben Kingsley),ktorý musel utiecť z vlasti aj s rodinou.O nič lepšie na tom nieje i policajt snažiaci sa pomôcť Kathy v jej zúfalej situácii.Film plynie pomaly, podfarbený krásnou hudbou s valiacou sa hmlou speje k tomu zúfalému koncu,kedy prehrávajú úplne všetci. ()

markotter

Ten film celou době kromě konce tak pomalu plyne, jakoby ani nešlo o tak velkou věc jako je ztráta domova nebo naopak o jeho získání. K oběma hlavním hrdinům jsem cítil podobné pocity, chápal jsem jejich motivaci a jediným rušivým prvkem byl od počátku stát (ať už v podobě úředníků nebo v podobě horlivých strážců zákona). Díky nim příběh ke konci nabírá takové tempo, že člověk nestačí žasnout. Dlouho jsem neviděl konec, který by mě tak dostal jako tady. Proto z původně zamýšlených 80 % zvedám na 90 %. Za zmínku stojí taky určitě skvělá hudba Jamese Hornera. ()

D.Sleeper

Kromě již zmíněných kvalit filmu musím přiznat, že Jennifer je pro mě asi nejhezčí uklízečka, jakou jsem kdy (i mimo plátno) viděl :) ()

danny_21

Velmi dobré, silné drama, které se opírá o promyšlený scénář s dovážným, i když uspěchaným zákončením a bezchybné herce, hlavně Jennifer, má oblíbenkyně, podává opravdu výborný výkon. Taková ukázka toho, jak zdánlivě malicherný a zaslepený souboj o hmotný statek může přerůst až v tragédii všech zůčastných za použití vrchovaté míry nasranosti, podporované pěkně natónovanou Hornerovou hudbou. O něco zkrátit, zapracovat na postavě oficíra a mohlo to jít ještě výš, ukrajinské režisérské jméno si značím do deníčku - 80 % ()

bono22vox

Pozoruhodný režijní debut s propracovanými postavami a skvělým Benem Kingsleym. Nestává se často, aby divák skutečně zapomněl, že sleduje známého herce, a viděl jen postavu, kterou hraje. Tohoto efektu může režisér docílit několika způsoby - obsadit někoho neznámého, nechat herci v maskérně či v počítači změnit tvář, případně pro danou roli získat pravého hereckého chameleona. A tím Ben Kingsley dozajista je.Stačí opravdu jen pár minut a už v něm vidíte jen a pouze plukovníka Behraniho... Dokonalý film, nutnost vidět... ()

Zikus

První polovina se pěkně rozjížděla, ale poté to začalo jaksi slábnout, i když stále v zábavné, rozhodně ne nudné formě. Jako milník tohoto snímku považuju plukovníkův ujetej výlev v nemocnici, po kterém už to celé spělo k víceméně dojebanému konci. Rozhodně to není tuctový příběh a o zakončení, které ne každému sedne, ani nemluvě. Zajímavý film, ale mně moc nesedl. ()

shifter

Jedna hviezdicka z mojej strany navyse kvoli B. Kingsleymu. Pribeh je nanestastie postaveny na niecom, co v skutocnosti nie je mozne, aby sa stalo - nevydrazili by dom len kvoli nezaplatenej dani.. Inak rozhodne kvalitne obsadenie aj herecke vykony.. ()

Chamyl

Velmi silný film, jehož karty se přitom rozdávají na podkladě jednoho zdánlivě banálního úředního omylu... Pomalým tempem vyprávění se s každou minutou divák hrozivě blíží závěrečnému rozuzlení, kde původní příčina zápletky je už zcela bezvýznamná. Slzy a pocity viny, snaha vrátit vše zpět a nikdy to neprožít. Výborní Jennifer s Benem, kterým velmi zdatně sekunduje Shohreh Aghdashloo. Příběh, ve kterém nikdo nechtěl nikomu ublížit, aby si vlastně nakonec ublížili všichni. Na závěr souhlas s POMO: postava mladého policajta by větší background opravdu zasloužila, takhle působí jeho jednání trochu nelogicky. ()

BaronX

Jennifer Connelly je vynikající herečka, zrozená přesně pro takovéhle role - film, který na mě svou beznadějí pusobil jako ostrá rána kladivem do hlavy. Depresivní leč grandiozní podívaná, které není co vytknout. ()

Kalisek

Výborné drama. Pozvolný děj směřuje k naprosto odzbrojujícímu finále, kdy jediné oko nezůstane suché. Vynikající Ben Kingsley, stejně skvělá a překrásná Jennifer Connelly. Hutná atmosféra. Velice silný zážitek. Mohu jedině vřele doporučit. ()