Agent z vesmíru

Agent z vesmíru

Akční / Sci-Fi / Drama / Krimi

Kanada / Velká Británie, 2007, 95 min

• Lacike

Jedna sa o presne ten typ extremne podfinancovanej mizerne natocenej nelogicke sracky, ktora je vdaka svojmu amaterskemu spracovaniu neskutocne zabavna. Pripada mi vtipne a zaroven nepochopitelne, ze cim mensi rozpocet maju tvorcovia k dispozicii, tak o to velkolepejsie temy sa pokusaju spracovat. Tentokrat sa jedna o invaziu mimozemskej rasy ktora chce ovladnut nasu planetu. Film je plny bitiek, prestreliek, nahanaciek a roznych vybuchov. Lenze pri prestrelkach az prilis ocividne pozivaju poplasnaky, vybuchy aut su spracovane tak, ze len digitalne pridali hnusny ohen a auta aj po vybuchu vyzeraju ako nove a bitky su zbytocne zrychlovane. Ku kontaktu medzi supermi nedôjde ani omylom a choreografia prakticky neexistuje. A aby z nich divak nemal absolutne nic, tak su este zaberane vo velkych detailoch a extremne rychlo zostrihane. Proste dokonale komicke peklo. Najviac to zamrzi kvôli niekolko sekundovemu suboju Dacascos vs. Shahlavi, ktory by v rukach nadanych tvorcov mohol byt vrcholom filmu. Lenze reziser Johnson k nim nepatri. Videl som zatial len dva filmy od tohto experta a bola to jedna sracka väcsia ako druha. Chudak Dacascos. Takyto upadok kariery si nezasluzi. Pokial sa radi zabavate na mizerne natocenych filmoch, tak to risknite. Pokial nie, tak sa tomuto filmu vyhnite velkym oblukom. 1/10.(8.10.2011)

• humanbeing

Průměrná slabota. Ale úplně špatné to není.(30.10.2009)

• kaposlav

Nie je to až taký brak ako naznačujú hodnotenia 383 uživatelov - 34%. Dá sa na to pozerať, ale väčší úspech by to zožalo, keby to natočili o 15-20 rokov skôr. V dnešnej dobe tuctový film, ktorý si ani nevšimnete pri konkurencii.(22.4.2015)

• Tommassi3

"Tak nás teleportuj, poldo !! Aha, vy neznáte Star Trek !!" ;) Poslední béčkový počin režiséra Jesse V. Johnsona Rváči se mi opravdu moc líbil, a tak jsem doufal, že jsem zase jednou narazil na jedno silně podhodnocené béčko, čemuž by odpovídalo také velmi slušné, ač zcela odpovídající danému žánru, herecké obsazení v čele s Kimem Caotesem, Billym Zanem či Markem Dacascosem !! Nakonec se Vám však, přátelé, musím omluvit, protože těch výsledných cca 35% se velmi blíží realitě, Agent z vesmíru totiž po stránce trikové, ano, mluvím hlavně o těch, jak říkala Julie v podání sexy Emmy Lahana, jiskřičkách, sice vyznívá hodně směšně, podobně laciné CGI jsem dlouho neviděl, navíc je z něj cítit silná inspirace Černou hodinou Chrise Goraka či seriálem Stargate, nicméně většinu stopáže jsem se opravdu dost bavil !! Naopak bych rád vyzdvihl už samotný netypický pohled na mimozemskou invazi a tím i snahu scénáristy Vladyho Pildyshe o jakousi originalitu, některé hlášky se také neskutečně povedly, na druhou stranu snímek se celou dobu tváří jako laciné scifi, a tak Pildyshovi prostě neodpustím tu spoustu naprosto zhovadilých dialogů, do očí bijících nejen logických lapsů a nesmyslů, spolu s faktem, že hlavní hrdina Rykker s tváří Dacascose vlastně po celou dobu dostává dost přes držku a ze všech nebezpečí se dostává vlastně spíš shodou příznivých okolností, což korunuje to bolestně slabé finále, kdy se vše vyřeší tak nějak samo a Zemi, respektive její lidské obyvatele, zachrání obyčejná náhoda !! Na ženské osazenstvo hereckého ansámblu počínaje Emmou Lahana a Lindsay Maxwell konče se opravdu moc hezky kouká, mužům tu zachraňuje prdel a hereckou čest snad jen fantastický Kim Coates jako již tradičně v roli podivína, ani kamera C. Kima Milese, který se naposled podílel na sérii Arrow, není vůbec špatná, byť hodně televizní, stejně jako většina bojových scén, režisér Johnson si prostě s akcí rozumí, což však v konečném zúčtování stejně nedokáže z Alien Agent udělat nic víc než jen podprůměrnou céčkovou záležitost, po níž neštěkne pes !! Mimochodem podobně nulový soundtrack jsem dlouho neslyšel, až jsem se opravdu divil, že se pod něj podepsal jinak velmi talentovaný Michael Richard Plowman..(26.6.2013)

Všichni tu hejtujou no a mně se to líbilo. Dakyho mám rád už dlouho a u tohoto snímku jsem dostal absolutní oddechárnu kde mohl mozek vypnout a jen spokojeně sledovat děj. Akce je docela dost Daky stále umí, herci sympatičtí, ženy hezké a stopáž akorát. Mimozemšťanů si teda moc neužijete - prostě lidi co když je střelíte jiskří jak když vezmete svářečku, ale to bylo to poslední co mi mohlo vadit. Prostě bezvadné béčko já jsem spokojený.(23.3.2014)

• - Natáčení probíhalo v kanadské provincii Britská Kolumbie v lokalitách a městech Coquitlam, Langley a Vancouver. (Terva)