Agent z vesmíru

Agent z vesmíru

Akční / Sci-Fi / Drama / Krimi

Kanada / Velká Británie, 2007, 95 min

• Tommassi3

"Tak nás teleportuj, poldo !! Aha, vy neznáte Star Trek !!" ;) Poslední béčkový počin režiséra Jesse V. Johnsona Rváči se mi opravdu moc líbil, a tak jsem doufal, že jsem zase jednou narazil na jedno silně podhodnocené béčko, čemuž by odpovídalo také velmi slušné, ač zcela odpovídající danému žánru, herecké obsazení v čele s Kimem Caotesem, Billym Zanem či Markem Dacascosem !! Nakonec se Vám však, přátelé, musím omluvit, protože těch výsledných cca 35% se velmi blíží realitě, Agent z vesmíru totiž po stránce trikové, ano, mluvím hlavně o těch, jak říkala Julie v podání sexy Emmy Lahana, jiskřičkách, sice vyznívá hodně směšně, podobně laciné CGI jsem dlouho neviděl, navíc je z něj cítit silná inspirace Černou hodinou Chrise Goraka či seriálem Stargate, nicméně většinu stopáže jsem se opravdu dost bavil !! Naopak bych rád vyzdvihl už samotný netypický pohled na mimozemskou invazi a tím i snahu scénáristy Vladyho Pildyshe o jakousi originalitu, některé hlášky se také neskutečně povedly, na druhou stranu snímek se celou dobu tváří jako laciné scifi, a tak Pildyshovi prostě neodpustím tu spoustu naprosto zhovadilých dialogů, do očí bijících nejen logických lapsů a nesmyslů, spolu s faktem, že hlavní hrdina Rykker s tváří Dacascose vlastně po celou dobu dostává dost přes držku a ze všech nebezpečí se dostává vlastně spíš shodou příznivých okolností, což korunuje to bolestně slabé finále, kdy se vše vyřeší tak nějak samo a Zemi, respektive její lidské obyvatele, zachrání obyčejná náhoda !! Na ženské osazenstvo hereckého ansámblu počínaje Emmou Lahana a Lindsay Maxwell konče se opravdu moc hezky kouká, mužům tu zachraňuje prdel a hereckou čest snad jen fantastický Kim Coates jako již tradičně v roli podivína, ani kamera C. Kima Milese, který se naposled podílel na sérii Arrow, není vůbec špatná, byť hodně televizní, stejně jako většina bojových scén, režisér Johnson si prostě s akcí rozumí, což však v konečném zúčtování stejně nedokáže z Alien Agent udělat nic víc než jen podprůměrnou céčkovou záležitost, po níž neštěkne pes !! Mimochodem podobně nulový soundtrack jsem dlouho neslyšel, až jsem se opravdu divil, že se pod něj podepsal jinak velmi talentovaný Michael Richard Plowman..(26.6.2013)

Béčková sebranka, celkem slušná akce a pěkná Emma Lahana. Nebýt toho lehce stupidního příběhu bylo by to mnohem lepší. Ten konec jsem nepobral.(9.5.2014)

• kaposlav

Nie je to až taký brak ako naznačujú hodnotenia 383 uživatelov - 34%. Dá sa na to pozerať, ale väčší úspech by to zožalo, keby to natočili o 15-20 rokov skôr. V dnešnej dobe tuctový film, ktorý si ani nevšimnete pri konkurencii.(22.4.2015)

• honajz

Sice v tom hrají mí oblíbenci Dacascos a Zane, ale když to má stupidní scénář, nezachránily by to ani jinší hvězdy. Z filmu mám stejný pocit jako Terva.(24.6.2011)

• Expendable

Mizerný film s ještě mizernějšími herci.Dacascos se tu tváří jako terminátor a kolikrát si tady kopne?4x?Jinak se tu stále střílí z poplašnáků.Aspon, že na herečky se dalo koukat, jinak tenhle film opravdu nemá smysl.Pro milovníky scify nebo akčního žánru je tohle pořádnej brak.20%(12.9.2009)