House of the Dead

• slovenský

Dom mŕtvych

Horor / Akční

Německo / Kanada / USA, 2003, 90 min

Film tak špatný až je dobrý. Směs úmyslné i bezděčné komiky oplývající tak blbými dialogy, že nemohly být myšleny vážně a postavami, které si svou abnormální pitomostí musejí získat divákův zájem (když už ne přímo sympatie). Některé hlášky i gagy se docela povedly (občas dokonce snad i zásluhou tvůrců) a mě nezbývá než dodat, že u tohoto Bollova snímku jsem se docela dobře (i když hlavně škodolibě) bavil - víc než třeba u daleko lépe obsazeného, ale se vším všudy také typicky bollovského "Sám v temnotě".(17.10.2009)

• Javert

Kýč shit odpornost ohavnost tupost ubohost. Tenhle film je dobrý, leda když máte zažívací potíže a potřebujete pořádně protáhnout střeva...(30.7.2007)

Výnimky niekedý potvrdzujú pravidlo aj keď tu to zrejme neplatí. Ale nie je to vyslovene to najhoršie čo môžme z hororových filmoch vidieť.(21.7.2009)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +akce, hodně věrné zpracování na téma "postřílej co nejvíc zombíků", postavy, záběry ze hry -hloupé, s odstupem si člověk uvědomí, že je to taky hodně laciné a s příběhem ze hry to má pramálo společného/// Jsem hráč počítačových her. Fandím filmům podle her a když jsem tento film viděl poprvé, tak jsem Bolla neznal, takže jsem se díval bez předsudků a předčasných závěrů. Má se to tak. Jednoho krásného dne, když jsem měl internet asi první měsíc, jsem četl novinku, že se chystá film podle počítačové hry House of the Dead. V té tobě to byla celkem oblíbená hra, přestože velmi jednoduchá a já si nedokázal představit, že by si někdo troufl na základě takového námětu vytvořit film. Následující den jsem si při stahování filmů všiml tohoto názvu a začal sosat. Po spuštění jsem nevěřil vlastním očím. Film o kterém jsem si včera četl a začal se na něj těšit mám najedou možnost zhlédnout. Film jsem dal na jeden zátah, přestože bez titulků v době kdy jsem anglicky neuměl odpovědět ani na pozdrav a neuvěřitelně si ho užil. No a co, že byl jednoduchý, hloupý a vlastně vůbec nebyl dobrý. Já se u něj neuvěřitelně pobavil a jen žasl nad tím jak někdo dokáže udělat z tak prosté hry, tak akční a zajímavý film. Bohužel s odstupem 7 let a po druhém zhlédnutí musím konstatovat, že jsem si pokazil skvělí první dojem a že je to vlastně obrovská blbost. Nicméně pořád zůstává fakt, že takovýmto filmům fandím a taky to, že napoprvé to bylo výborné, proto odeberu jen jednu hvězdičku a nadále poplavu proti proudu./// Celkem 80%///(25.4.2010)

• SLOTH

ZA VSUDEPRITOPMNA PRSA A TO JE TAK ASI VSE CO BY SE MI LIBILO(27.8.2008)

• - Prvé ohlasy na film boli tak katastrofálne, že dánske kiná ho odmietli zakúpiť. (beso74)

• - Film sa odohráva pred udalosťami z prvej videohry "House of the Dead". (matt6)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 141. (Zdroj: ČSFD.cz)