House of the Dead

Dom mŕtvych

Horor / Akční

Německo / Kanada / USA, 2003, 90 min

• -bad-mad-wolf-

Asi to bude znít jako pozérská snaha pošpinit co nejvíce film, který stejně bude těžko někdo považovat za dobrý, každopádně z House of the Dead mě začala někdy v polovině příšerně bolet hlava. A ta sekvence, kdy borci jdou a Uwe se snaží servírovat všelijaké triky od zpomalení času až po efektní oblety kamery, by měla vstoupit do dějin - když už ne pro neuvěřitelně dementní výrazy herců, tak alespoň za absolutně nezvládnuté všechno, od polohování kamery až po střih.(10.10.2008)

• matestlust

Těšil sem se na filmovou verzi mé oblíbené hry,ale přiznám se,že sem ho ani nedokoukal...absolutní mrhání časem...snažil sem se tam najít alespon jeden kladnej bod,ale bez úspěchu!(29.1.2008)

• Nick Tow

Ako na potvoru má tento invalidný pseudofilm jeden z najkrajších horrorových coverov poslednej doby.(30.10.2006)

• Sofia

Pokud od filmu neočekáváte nic víc než tupý scénář, debilní herce a špatně namaskované zombíky, jste tady na správné adrese. U mě je tohle jasná definice odpadu.(1.7.2008)

• Mahalik

"Potřebuju čůrat! - Tak si dojdi. - Jasně, ale já strašně potřebuju čůrat!..." Uwe se zase předved, ovšem tentokrát je to trapas na celé čáře. Už od začátku jsem věděl, že to bude špatný.. Scéna na lodi je vyloženě pitomá (poblitý svetřík a následné řečičky o krucifixu a Gandalfovi, jsou vyloženě mimo hyperprostor) a aby divák byl ještě více vyveden ze soustavy, přimotá se do děje neznámý "vládce moří" ve žlutém hacafraku a vysokýma holinama, aby dokázal, že se herec může ztrapnit v rekordně krátkém čase. Ovšem nejvíc perlí ta černoška ("Nechoď tam! Copak jsi nikdy neviděla Scooby-Doo??"). A je to vlastně jediná postava, které jsem nepřál smrt. Nakonec i ona odešla, ovšem asi nejtrapnějším způsobem (mechoví mužíci sucks!). Scénáristický talent Uweho Bolla byl vždycky v záporných hodnotách, ale když dojde na vyprávění o historii ostrova a o tom, jak nějaký dement (navíc vypadá jako Marlon Brando, což je plus) uškrtí vojáčka řemenem, nestačíte se divit, protože váš mozek už od samého sabotování přestává fungovat. Uwe ale neztrapnil svůj rodokmen jen tím scénářem, on ani při natáčení soubojů nepobral vkusu.. Prolínání se hry se skutečností je snad vrchol jeho inteligentního myšlení a bullet-time už je zase jiná kapitola. House of the Dead je možná sranda, jenže Uwe to myslel smrtelně vážně! Pochybuju, že doufal v to, že si budeme vyměňovat pleny od samého smíchu. Tohle není béčko. Boll zavedl novou abecedu určující kvalitní filmy. Tohle je "bollševismus". 1% a to jsem ještě milý.....(2.1.2009)