House of the Dead

Dom mŕtvych

Horor / Akční

Německo / Kanada / USA, 2003, 90 min

• monolog

Ano, tohle je kravina. Herci špatní, příběh nulový, akce v celku slušně krvavá, kecy ubohý, prostřihy na hru trapný, ale stejně jsem čekal dle ohlasů horší počin... Ohledně nekonečných zásobníků... Střílel jsem z pistole, která pojme i 19 nábojů+1 v komoře. Nedivil bych se, kdyby existovaly i větší zásobníky. Každopádně pár kritik mám. Za prvé, když poprvé střílí policajtka, nemá v pistoli zásobník. Dále, z Desert Eaglu se bojově střílet nedá, a jednoruč případně ze dvou Desertů už tuplem ne. Ta pistole má takovej zpětnej ráz, že by vás to odneslo. Taky jsou do ní největší náboje (maximálně 10) na světě (jeden .50 AE stojí pajcku). Taky jsem tam myslím zahlídl revolver Smith&Wesson model 500. To je zase největší revolver na světě. A má ještě větší ráz (a vlastní náboje .500 S&W Magnum), prakticky po jedné ráně necítíte ruku, protože to všechno vezme rám a vaše rameno... V celkovým hledisku, je tam spousta chyb. Zapomenutej mikrofon, nějakej bordel nad kamerou, stín atp. Dívat se na to dá, a je to i zábavné, ale spíš jen tím, že to rychle odsejpá ke konci. Oproti například Uweho Far Cry, Postal, Ve jménu krále je tohle opravdu amatérská blbost, ale když člověk vezme, že se tu jedná o adaptaci bezduché střílečky... Líp to asi dopadnout nemohlo. - Já jsem zrůda, patřím do cirkusu! - Takhle nemluv. Mně dneska náhodou připadáš velmi statečný... // Je to konec, a nebo začátek?(16.6.2010)

• Jenda

Originální scény ze hry asi mají být lákadlo, když o tom distributor píše. Právě ty jsou vedle dřeváckých hereckých výtvorů, dementních dialogů, a ostatních nesmyslností, to nejhorší. Jediné filmové umění jsou digitální triky okopčené z Matrixu. Jako plus vidím jen jména některých postav (možná že nejsou cílená) - kapitán Kirk, Casper a McGyver. Celkově je to další shit z Bollovi produkce.:-( Jestli takhle podělá Boodrayne, tak ho dojedu osobně pohřbít.(3.10.2005)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +akce, hodně věrné zpracování na téma "postřílej co nejvíc zombíků", postavy, záběry ze hry -hloupé, s odstupem si člověk uvědomí, že je to taky hodně laciné a s příběhem ze hry to má pramálo společného/// Jsem hráč počítačových her. Fandím filmům podle her a když jsem tento film viděl poprvé, tak jsem Bolla neznal, takže jsem se díval bez předsudků a předčasných závěrů. Má se to tak. Jednoho krásného dne, když jsem měl internet asi první měsíc, jsem četl novinku, že se chystá film podle počítačové hry House of the Dead. V té tobě to byla celkem oblíbená hra, přestože velmi jednoduchá a já si nedokázal představit, že by si někdo troufl na základě takového námětu vytvořit film. Následující den jsem si při stahování filmů všiml tohoto názvu a začal sosat. Po spuštění jsem nevěřil vlastním očím. Film o kterém jsem si včera četl a začal se na něj těšit mám najedou možnost zhlédnout. Film jsem dal na jeden zátah, přestože bez titulků v době kdy jsem anglicky neuměl odpovědět ani na pozdrav a neuvěřitelně si ho užil. No a co, že byl jednoduchý, hloupý a vlastně vůbec nebyl dobrý. Já se u něj neuvěřitelně pobavil a jen žasl nad tím jak někdo dokáže udělat z tak prosté hry, tak akční a zajímavý film. Bohužel s odstupem 7 let a po druhém zhlédnutí musím konstatovat, že jsem si pokazil skvělí první dojem a že je to vlastně obrovská blbost. Nicméně pořád zůstává fakt, že takovýmto filmům fandím a taky to, že napoprvé to bylo výborné, proto odeberu jen jednu hvězdičku a nadále poplavu proti proudu./// Celkem 80%///(25.4.2010)

• Chrustyn

Uwe Boll je odpad filmové společnosti a proto si ani jiné hodnocení nezaslouží. Film selhává ve všem, ale opravdu ve všem, co zobrazuje. Každá vteřina filmu je špatná a film je tak sračkoidní, že ani není vtipný. Akční scény s matrixovými efekty a neobvyklými jízdami kamer, jsou to nejhorší co jsem za posledních x let viděl a to ani nemluvím o nesmyslném prolínání akčních scén se scénami s počítačové hry. Mohl bych napsat x tisíc slov, ale ani jedno by nebylo pozitivní. Tohle je prostě sračka všech sraček, do které bych Bollovi potopil rypák a nechal ho tam máchat do té doby, než by slíbil, že už nikdy nic nenatočí.(26.5.2013)

• Mahalik

"Potřebuju čůrat! - Tak si dojdi. - Jasně, ale já strašně potřebuju čůrat!..." Uwe se zase předved, ovšem tentokrát je to trapas na celé čáře. Už od začátku jsem věděl, že to bude špatný.. Scéna na lodi je vyloženě pitomá (poblitý svetřík a následné řečičky o krucifixu a Gandalfovi, jsou vyloženě mimo hyperprostor) a aby divák byl ještě více vyveden ze soustavy, přimotá se do děje neznámý "vládce moří" ve žlutém hacafraku a vysokýma holinama, aby dokázal, že se herec může ztrapnit v rekordně krátkém čase. Ovšem nejvíc perlí ta černoška ("Nechoď tam! Copak jsi nikdy neviděla Scooby-Doo??"). A je to vlastně jediná postava, které jsem nepřál smrt. Nakonec i ona odešla, ovšem asi nejtrapnějším způsobem (mechoví mužíci sucks!). Scénáristický talent Uweho Bolla byl vždycky v záporných hodnotách, ale když dojde na vyprávění o historii ostrova a o tom, jak nějaký dement (navíc vypadá jako Marlon Brando, což je plus) uškrtí vojáčka řemenem, nestačíte se divit, protože váš mozek už od samého sabotování přestává fungovat. Uwe ale neztrapnil svůj rodokmen jen tím scénářem, on ani při natáčení soubojů nepobral vkusu.. Prolínání se hry se skutečností je snad vrchol jeho inteligentního myšlení a bullet-time už je zase jiná kapitola. House of the Dead je možná sranda, jenže Uwe to myslel smrtelně vážně! Pochybuju, že doufal v to, že si budeme vyměňovat pleny od samého smíchu. Tohle není béčko. Boll zavedl novou abecedu určující kvalitní filmy. Tohle je "bollševismus". 1% a to jsem ještě milý.....(2.1.2009)

• - Vo filme sa nachádza 32 záberov z pôvodnej videohry. (matt6)

• - Nad tanečním pódiem na rave party je transparent s nápisem SEGA, což je vydavatelství hry House of the Dead. (Lorge)

• - Film sa odohráva pred udalosťami z prvej videohry "House of the Dead". (matt6)