House of the Dead

Dom mŕtvych

Horor / Akční

Německo / Kanada / USA, 2003, 90 min

• SLOTH

ZA VSUDEPRITOPMNA PRSA A TO JE TAK ASI VSE CO BY SE MI LIBILO(27.8.2008)

• Marigold

Při závěrečném "Bože, ta láska je kurva!" jsem nikoli poprvé propadl bezmeznému veselí. Tohle se totiž Uwemu povedlo. Z každého záběru je patrné ono woodovské "toho si nikdo nevšimne, lidi nekoukají na filmy kvůli detailům" i ten bezmezný zápal pro to, že dělám něco nového, neviděného. A skutečně. Tohle tu ještě k vidění nebylo. Zmršené stop timey, bullet timey a kdo ví ještě jaké timey, pekelně dementní scénář, neskutečně vybředlé prostřihy do počítačové hry. Kdyby mi někdo řekl, že se dá natočit film dementnější než střílečkový automat za pětku, asi bych nevěřil, ale Boll to dokázal. Dokázal by to i se zacloněnou kamerou, což je snad jediná věc, která mi ve filmu chybí. Ten kryt níže, Uwe, je toho moc vidět. Střih – geniální, klipové zkratky – esence prázdna, hudba – neskonale dobře padnoucí. Jediné, co mi kazí dojem, je kapitán Kirk z U-96. Jürgene, Jürgene, tys měl na dně Gibraltarského průplavu zůstat. Prostě Uwe Boll dokázal na plátno přenést to nejdebilnější, co nabízí počítačové hry, obvykle se válející v koších s cedulí výprodej. Láska je prostě kurva, marná sláva. A nesmrtelnost chtějí lidé proto, aby žili věčně. Svět je krásné místo.(24.1.2008)

• JAn

Větší sračku jsem v životě neviděl. A nezlepší to ani vydařené hlášky, které sem tam zazní z úst hlavních hrdinů. Varuju každého, kdo o to zavadí jen pohledem, aby se toho ani klackem nedotýkal. Hrozí úrazu!(4.4.2005)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +akce, hodně věrné zpracování na téma "postřílej co nejvíc zombíků", postavy, záběry ze hry -hloupé, s odstupem si člověk uvědomí, že je to taky hodně laciné a s příběhem ze hry to má pramálo společného/// Jsem hráč počítačových her. Fandím filmům podle her a když jsem tento film viděl poprvé, tak jsem Bolla neznal, takže jsem se díval bez předsudků a předčasných závěrů. Má se to tak. Jednoho krásného dne, když jsem měl internet asi první měsíc, jsem četl novinku, že se chystá film podle počítačové hry House of the Dead. V té tobě to byla celkem oblíbená hra, přestože velmi jednoduchá a já si nedokázal představit, že by si někdo troufl na základě takového námětu vytvořit film. Následující den jsem si při stahování filmů všiml tohoto názvu a začal sosat. Po spuštění jsem nevěřil vlastním očím. Film o kterém jsem si včera četl a začal se na něj těšit mám najedou možnost zhlédnout. Film jsem dal na jeden zátah, přestože bez titulků v době kdy jsem anglicky neuměl odpovědět ani na pozdrav a neuvěřitelně si ho užil. No a co, že byl jednoduchý, hloupý a vlastně vůbec nebyl dobrý. Já se u něj neuvěřitelně pobavil a jen žasl nad tím jak někdo dokáže udělat z tak prosté hry, tak akční a zajímavý film. Bohužel s odstupem 7 let a po druhém zhlédnutí musím konstatovat, že jsem si pokazil skvělí první dojem a že je to vlastně obrovská blbost. Nicméně pořád zůstává fakt, že takovýmto filmům fandím a taky to, že napoprvé to bylo výborné, proto odeberu jen jednu hvězdičku a nadále poplavu proti proudu./// Celkem 80%///(25.4.2010)

• mm13

...ani nehodnotim, ja len som skusil, ale nedalo sa dopozerat. skoda aj tych 40 minut co som vydrzal. vyhnite sa oblukom, ono to nie je ani take strasne ako sa pise, je to skratka zly film, nicim zaujimavy. ...ked sa povie ko..tina!!!(24.1.2006)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 141. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Rybár s hákom, ktorý sa objavil na začiatku filmu, je odkaz na film Viem, čo ste robili minulé leto (1997). (matt6)

• - Prvé ohlasy na film boli tak katastrofálne, že dánske kiná ho odmietli zakúpiť. (beso74)