House of the Dead

Dom mŕtvych

Horor / Akční

Německo / Kanada / USA, 2003, 90 min

• prsvl

Je to tak trapný až je to zábavný. Ne počkat, ani zábavný to není. Je tam tolik kravin, že mě to úplně odrovnalo a nejlepší na celym filmu je, jak se tam úplně nevhodně objevují ukázky ze hry.(23.8.2005)

No kurva...neviem ako začať, prvých 20 minút bolo vážne nudných a vlastne ich môžete preskočiť, pretože tento B-čkový ( teda skôr C-čkový ) filmík nemá žiadny dej a tak vám nič podstatné neunikne ( teda až na pár obnažených mladých dám ). Potom sa to ale rozbehne a útok na chatu ktorú obliehajú stovky zombie nemá chybu. Neskutočné množstvo bullet-time ( každá postava má minimálne jeden spomalený záber pri ktorom ich kamera obletí a oni nahodia riadny bad-ass výraz ) prelínané zábermi z hry. Nebudem tu rozoberať to, že herci sú príšerní ( teda až na hlavnú hrdinku ktorej veľké proporcie nezabudnú na konci filmu zvýrazniť ) a podobne aj dialógy, ktoré sú nechcene smiešne. Nemal som Uweho rád, pretože som si myslel, že točí nudné sračky ( Alone in the Dark, BloodRayne ) lenže pán režisér dokáže natočiť aj zábavnú sračku a to sa mi páči....(22.5.2006)

• Němi

Ne-kurva-Uwe-řitelné!(18.3.2010)

• Hellboy

První Bollův film, který jsem viděl a je to přesně takové, jak se říká :D strašná blbost. Co se týče režie, tak ta je tragická, to už nebudu dále rozepisovat: ačkoliv má jít především o horor, ničeho jako napětí se zde nedočkáte:) Napětí neexistuje, zájem o postavy nevznikne. Příběh neni ani tak dementní, před 50 lety by možná někde zabodoval, ale v dnešní době je to nejtrapnější snůška klišé, všechny případné zvraty jsou odhadnutelné. Scénář chrlí na diváka jednu perlu za druhou a ačkoliv to je tu snad v každym komentáři, nedá mi to, abych sem také nenapsal jednu : "VY JSTE OŽIVIL TY MRTVÉ, ABYSTE ZÍSKAL NESMRTELNOST... PROČ?" "ABYCH ŽIL VĚČNĚ.". Celkově postavy v jednom kuse trousí geniálně vtipné hlášky, co věta, to perla. Samozřejmostí jsou tzv. nekonečné zásobníky zbraní. Triky jsou naprosto brutálně vtipné, na tom se podepsal malý rozpočet. Herci nehrají vyloženě hrozně, prostě tak nějak průměrně špatně. Kamera je poměrně dobrá, stejně jako hudba. Něco naprosto neuvěřitelně komického jsou občasné záběry z počítačové hry, které nemají s děním na plátně naprosto žádnou spojitost :D :D Celkově šílený odpad, na který asi hned tak nezapomenu, možná na to někdy kouknu zas;)(12.8.2008)

• mm13

...ani nehodnotim, ja len som skusil, ale nedalo sa dopozerat. skoda aj tych 40 minut co som vydrzal. vyhnite sa oblukom, ono to nie je ani take strasne ako sa pise, je to skratka zly film, nicim zaujimavy. ...ked sa povie ko..tina!!!(24.1.2006)