House of the Dead

Dom mŕtvych

Horor / Akční

Německo / Kanada / USA, 2003, 90 min

• prsvl

Je to tak trapný až je to zábavný. Ne počkat, ani zábavný to není. Je tam tolik kravin, že mě to úplně odrovnalo a nejlepší na celym filmu je, jak se tam úplně nevhodně objevují ukázky ze hry.(23.8.2005)

Moc pekné céčko.Nie vážne,už dlho som sa tak dobre nezasmial.Hláška o nesmrteľnosti dávno skultovela,rovnako ako záverečný monológ,ale páčili sa mi aj iné veci: Napríklad keď v závere prišli tí agenti na ostrov autom,alebo keď už v osmej minúte,zhruba na tridsať sekúnd do obrazu vbehne mikrofón.Alebo všetky tie len tak medzi rečou absolútne vražedné hlášky.A to rozdelenie postáv na inteligentné a hlúpe.A tí herci!A tie akčné scény!Neskutočne zábavný trash(30.12.2012)

• Lima

Zábavné guilty-pleasure, které mi vyjma úvodní nudné dvacetiminutovce nasadilo na tváři pobavený úsměv, jenž mi vydržel až do závěrečných titulků. Přepokladem užít si něco takového je nesrovnávat s žánrově podobnými snímky, neanalyzovat každý dějový lapsus (je jich tam požehnaně), nepohoršovat se nad nadužíváním bullet time efektů a mizernými herci, naopak se bavit nad zhovadilostí celého projektu. Filmařsky je to samozřejmě někde u dna, ale má to slušný spád a tu jednu hvědičku si to zaslouží. Určitě jsem se po většinu času nenudil.(25.1.2006)

Klasická céčková perla. Po mizerné první polovině se rozpoutá úchylně pitomoučká akční smršť samoúčelného bullet timu, technických a skriptových chyb a dialogů typu: "VY JSTE OŽIVIL TY MRTVÉ, ABY JSTE ZÍSKAL NESMRTELNOST... PROČ?" "ABYCH ŽIL VĚČNĚ." Pominu-li dechberoucí desetiminutový masakr před chajdou, dostala mě hlavně scéna, ve které hlavní hrdina musí přihlížet, jak jeho přítelkyni rozsápou zombies, kamera najede na detail jeho tváře, hrdina zavře zdrceně oko a hlavou mu proletí asi minutu dlouhý zběsilý videoklip z předcházející bitky se zombiemi, prolínačka na to jak otevře oko a kamera s krytem zasahujícím shora do záběru od něj odjíždí... A jak vypadá ve filmu podle počítačové hry smrt postavy? Kamera ji zpomaleně v podhledu obletí, načež následuje rudá zatmívačka... Tohle se zkrátka musí vidět. Bože, ta láska je kurva. Ať žije Uwe Boll!!!(5.8.2005)

• HellFire

Uwe musel jeste urcite zaplatit, aby mu nekdo tuhle sracku vydal. Jinak si nedovedu vysvetlit, ze uz po precteni scenare ho nevykopali z5 do Nemecka. Snad v pulce zaberu jde videt mikrofon a cely film je spise spatna pohadka nez nedej boze horor. Pri scene, kdy vsichni s drsnyma ksichtama postupuji a kosi hordy zombie sem nevedel, jestli se mam smat nebo plakat. Ubohost, se ktreou jen ztratite hodinu a pul sveho zivota.(11.5.2008)