House of the Dead

• slovenský

Dom mŕtvych

Horor / Akční

Německo / Kanada / USA, 2003, 90 min

Co proti tomuhle filmu mate? dyt je to desna prca Boll vi ze toci sracku a nesnazi se to ani nijak zastirat jak tam nabehl ten ostrov z koncertem a vsude ty napisy sega dychla na mne nostalgie Prochnow po vsech tech supershitkach konecne zase v normalni roli no jak tady to hodnoceni projizdim tak tenhle film se budto miluje nebo nenavidi no ja zustanu u zlatyho stredu a priklonim se jak uz to u mne v pripade techto zabavnych odpadu byva k nazoru ze pravda je nekde uprostred(18.8.2012)

• Mahalik

"Potřebuju čůrat! - Tak si dojdi. - Jasně, ale já strašně potřebuju čůrat!..." Uwe se zase předved, ovšem tentokrát je to trapas na celé čáře. Už od začátku jsem věděl, že to bude špatný.. Scéna na lodi je vyloženě pitomá (poblitý svetřík a následné řečičky o krucifixu a Gandalfovi, jsou vyloženě mimo hyperprostor) a aby divák byl ještě více vyveden ze soustavy, přimotá se do děje neznámý "vládce moří" ve žlutém hacafraku a vysokýma holinama, aby dokázal, že se herec může ztrapnit v rekordně krátkém čase. Ovšem nejvíc perlí ta černoška ("Nechoď tam! Copak jsi nikdy neviděla Scooby-Doo??"). A je to vlastně jediná postava, které jsem nepřál smrt. Nakonec i ona odešla, ovšem asi nejtrapnějším způsobem (mechoví mužíci sucks!). Scénáristický talent Uweho Bolla byl vždycky v záporných hodnotách, ale když dojde na vyprávění o historii ostrova a o tom, jak nějaký dement (navíc vypadá jako Marlon Brando, což je plus) uškrtí vojáčka řemenem, nestačíte se divit, protože váš mozek už od samého sabotování přestává fungovat. Uwe ale neztrapnil svůj rodokmen jen tím scénářem, on ani při natáčení soubojů nepobral vkusu.. Prolínání se hry se skutečností je snad vrchol jeho inteligentního myšlení a bullet-time už je zase jiná kapitola. House of the Dead je možná sranda, jenže Uwe to myslel smrtelně vážně! Pochybuju, že doufal v to, že si budeme vyměňovat pleny od samého smíchu. Tohle není béčko. Boll zavedl novou abecedu určující kvalitní filmy. Tohle je "bollševismus". 1% a to jsem ještě milý.....(2.1.2009)

Obitus nie je jediný človek na planéte, ktorý sa pri tom dobre bavil. Áno, je to celé debilné, ale zároveň krvavo čvachtavé a s niekoľkými hláškami, ktoré si aj po tých rokoch k vlastnému úžasu stále pamätám. Hlavne keď sa z podpalubia vynorí Jurgen Prochnow a jeden z hrdinov zahlási niečo v štýle: "Čo sme na ponorke?"(30.3.2007)

No...tak po mnoha kecech atd atd...jsem si tento film sosnul (jo sorry). A musím říct....že se mi to celkem i líbilo. Jo, bylo to debilní (ty dialogy jsou opravdu na pyču, to zas jo), ale jak tady někdo píše, že ho sraly bezduché akční scény...dotyčný by mi mohl odpovědět na jednoduchou otázku: "Hrál jsi HotD...pokud ano (což zřejmě ne), tak mi řekni....co bylo cílem té hry ?" Já skoro všechny díly této série hrál...a řeknu vám, že je to jen bezduché střílení do všeho kolem (teda lidi se tam střílet nesmí). Taky mi přišlo, že je celkem blbost, aby v základní výbavě pobřežní policie byla M-4, brokárna a hrst granátů...a taky že děvčata, která dostanou brokárny, si s těmito nástroji doslova hrají. Whatever, shit happens. Uwe se tady držel taky nějakých pravidel, takže se dá říct, že převedl gamesku na plátna kin celkem slušně...tak například, od zombíků odlétá masíčko...a scény ze hry (až na ty nesmyslné střhy...kdy to s dějem nemělo nic společného) při boji o "dům mrtvých" tam opravdu sedly. No....shitovina to byla, ale tak nějak zábavná. Celé to spíš vypadá na seriálovou tvorbu :)...ano narážím na středověkou scénu na lodi...to bylo opravdu trapné.(2.8.2005)

• petero

Ľudí ktorý hrali v tomto filme by som nenazval hercami ani omylom. Režisér sa snažil, ponúka pár roztočených kamier ktoré sú o ničom. Proste debilný scenár a nuda a nuda a nuda. Pozerať do steny je väčšia zábava.(21.12.2004)