Pokoj s vyhlídkou

Izba s vyhliadkou

Drama / Romantický

Velká Británie, 1985, 117 min

• Jinny

P.S. Tu scénu s pánskými přirozeními, která jako by vypadla z nějakého staršího porna, jsem ovšem náležitě ocenila.(13.9.2010)

"Když se nad tím zamyslíte, shody okolností jsou daleko častější, než byste řekl.."(4.4.2015)

Ach ti nemožní, upjatí, konzervativní Angličani, ještě že tam nebydlím,nikdy jsem jejich mentalitu nepochopila, nechápu a nepochopím. Přemluvila jsem sama sebe jen kvůli jejich pobytu v Itálii a mladinké Heleně Bonham. Carter.Nepochopila jsem, zda-li to měla být až taková nadsázka, která mě v tom případě vůbec nebrala' nebo co vlastně to mělo být. Takže tři pouze za herecké výkony a za větu - jediné, co se nesmí v životě nechat odejít, je láska-. A to je vše:-)(6.11.2012)

Letní komedie o lásce ve stylu shakespearových kousků typu Twelfth night nebo As you like it. Výchozím bodem jsou první pokusy anglické aristokracie o turistiku a střet britské kultury s jinými národnostmi. Day-Lewis lehce karikuje anglického konzervativního samolibého mladíka, v H. B. Carter se pere cit s rozumem (jako by angličanky žily jenom tímto konfliktem) a Sands je ve spojení s přírodou. Romantická pohádka v nádherně snímaných exterierech, nic víc, nic míň.(21.5.2009)

Film tak ryze britský, že už to snad ani víc nejde, Daniel Day-Lewis ve své šosácké upjatosti tak famózní, že už to taky víc nejde. Velmi zdařilá drobnokresba světa takového, jaký před tou rovnou stovkou let snad opravdu mohl být.(5.7.2007)