Pokoj s vyhlídkou

Izba s vyhliadkou

Drama / Romantický

Velká Británie, 1985, 117 min

Rozkošné(9.4.2008)

Film, ktorý je natoľko reálne anglicky chladný a strohý, až divák túži po hollywoodskom vyčančanom patetizme. Nemôžem si pomôcť, pretože mnohokrát som zástankyňou presného vyobrazenia chladnokrvnej spoločnosti s nádhernými kostýmami, prostredím a vzťahmi, ale Pokoj s vyhlídkou je nemožne odmeraný film a tak napriek mnohým pozitívam zostáva na konci len prázdny pocit z nazretia do vizuálnej maškarády, v ktorej Ivory pomerne ignoruje obsah a emócie. Vizuálna stránka a herecké výkony napriek tomu stoja aspoň za jedno pozretie.(18.10.2010)

• d-fens

ocenenia : BAFTA 1986 - Najlepší film(25.7.2012)

• zette

Asi je film lepsi nez me hodnoceni, ja uz ale nemuzu vydychat tyto klasicke britske filmy plne romantiky, anglickych zpusobu a typickeho britskeho humoru (ten je mi neskutecne odporny). Otravuje me cumet na ty skarede anglicanky, ktere jsou podle me asexualnejsi nez eskymacky ci mongolky:-). Nuda a utrpeni, pekna vyprava, hudba a hvezdicka navic za par zaberu na Florencii.(12.7.2013)

Celkom pekne sa na to pozerá, Ivoryho režisérska invencia je v mnohých ohľadoch úžasná a postava Daniela Day-Lewisa je excelentne zahraná. To je však asi všetko. Bohužiaľ samotný príbeh mi nijak úžasný neprišiel, no možno je to pre neznalosť literárnej predlohy a tak ho možno neskôr ocením viac. Najmä ženské publikum však určite prekvapí a poteší nahánačka okolo jazierka.(7.1.2009)