Pokoj s vyhlídkou

• slovenský

Izba s vyhliadkou

Drama / Romantický

Velká Británie, 1985, 117 min

Z tvorby Jamese Ivoryho jsem prvně zhlédla film Maurice, který vznikl dva roky po tomto, a jenž mě nadchl. V něm jsem také poprvé spatřila okouzlujícího, černovlasého chlapce jménem Rupert Graves. Jako Alec Scudder je výborný a jeho milostné scény s Jamesem Wilby mě naprosto dostaly:) Na tento film jsem se dívala především kvůli němu a Heleně Bonham Carter. Ačkoliv mi Pokoj s vyhlídkou nenabídl příliš mnoho z toho, co jsem čekala, jedná se o příjemný, Anglií provoněný snímek. Doufala jsem, že jednotlivé postavy budou rozebrány více do hloubky a jejich vzájemné vztahy ztvárněny, snad s větší naléhavostí a vážností. Julian Sands je noblesní, ale z jeho vztahu s Helenou jsem necítila potřebnou chemii. Ta se místo toho dostavila třeba ve scénách, kdy vedle ní seděl, či jen prošel její bratr Freddy:) Prostě, tam mezi nimi něco bylo, tak jsem to cítila. Pan Graves je zde opět neúnosně charizmatický a z jeho pohledů či těch úchvatných vlasů jsem se blahem roztékala. Scéna, kdy leží na hřišti ve mně vzbudila pocity, že bych tam nejradši ležela vedle něj a prohrabávala mu rukou ty jeho krásné, husté vlasy:) Takže pro jeho obdivovatele. V tomto filmu jej uvidíte hrát na klavír, krásně zpívat a jako vrcholný zážitek, čvachtat se v lesním jezírku a nahého pobíhat okolo něj. Libové:)(12.11.2011)

• gabin(a)

Koukala jsem se kvůli Florencii a přiznám se bez mučení, že se mi to strašně nelíbilo. To předlouhé piplání se v ultrašosáckých přepjatých móresech, afektovaných promluvách a kožených ksichtech mi sice připadalo jako vynikající komedie pro Francouze, kteří podle mě Angličany nesnášejí i kvůli tomuhle jejich ultramegapovýšeneckému vystupování, ale jelikož bohužel Francouz nejsem, nevydržela jsem. Debilní český dabing snažící se imitovat britskou intonaci řeči horních vrstev (jako ostatně vždy) tomu dal korunu. Pěkná kamera a vymazelené kostýmy nebo jejich totální absence to u mě nezachránily.(10.4.2012)

• zette

Asi je film lepsi nez me hodnoceni, ja uz ale nemuzu vydychat tyto klasicke britske filmy plne romantiky, anglickych zpusobu a typickeho britskeho humoru (ten je mi neskutecne odporny). Otravuje me cumet na ty skarede anglicanky, ktere jsou podle me asexualnejsi nez eskymacky ci mongolky:-). Nuda a utrpeni, pekna vyprava, hudba a hvezdicka navic za par zaberu na Florencii.(12.7.2013)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(21.2.2009)

Celkom pekne sa na to pozerá, Ivoryho režisérska invencia je v mnohých ohľadoch úžasná a postava Daniela Day-Lewisa je excelentne zahraná. To je však asi všetko. Bohužiaľ samotný príbeh mi nijak úžasný neprišiel, no možno je to pre neznalosť literárnej predlohy a tak ho možno neskôr ocením viac. Najmä ženské publikum však určite prekvapí a poteší nahánačka okolo jazierka.(7.1.2009)