Pokoj s vyhlídkou

Izba s vyhliadkou

Drama / Romantický

Velká Británie, 1985, 117 min

• d-fens

ocenenia : BAFTA 1986 - Najlepší film(25.7.2012)

Pamatovala jsem si z doby už hodně vzdálené, že se mi tento film líbil a přesto, že už ho mám doma delší dobu, až nyní jsem se k němu vrátila a byla jsem doslova okouzlena jak příběhem, který doslova vtáhne do děje svou poetikou, vtipem, hereckými výkony všech představitelů, kamerou, hudbou a vůbec nevadí, že se tam neřeší vlastně nic víc, než vztah a budoucí sňatek hlavní hrdinky. Obraz Anglie té doby je dle mě dokonalý a Day-Lewis v roli Cecila, to se nedá ani slovy popsat, to se musí vidět. Dle mého jeden z nejzdařilejších Ivoryho filmů, ne-li vůbec ten nejlepší.(29.4.2010)

• Jinny

P.S. Tu scénu s pánskými přirozeními, která jako by vypadla z nějakého staršího porna, jsem ovšem náležitě ocenila.(13.9.2010)

Ach ti nemožní, upjatí, konzervativní Angličani, ještě že tam nebydlím,nikdy jsem jejich mentalitu nepochopila, nechápu a nepochopím. Přemluvila jsem sama sebe jen kvůli jejich pobytu v Itálii a mladinké Heleně Bonham. Carter.Nepochopila jsem, zda-li to měla být až taková nadsázka, která mě v tom případě vůbec nebrala' nebo co vlastně to mělo být. Takže tři pouze za herecké výkony a za větu - jediné, co se nesmí v životě nechat odejít, je láska-. A to je vše:-)(6.11.2012)

• zette

Asi je film lepsi nez me hodnoceni, ja uz ale nemuzu vydychat tyto klasicke britske filmy plne romantiky, anglickych zpusobu a typickeho britskeho humoru (ten je mi neskutecne odporny). Otravuje me cumet na ty skarede anglicanky, ktere jsou podle me asexualnejsi nez eskymacky ci mongolky:-). Nuda a utrpeni, pekna vyprava, hudba a hvezdicka navic za par zaberu na Florencii.(12.7.2013)