Pokoj s vyhlídkou

• slovenský

Izba s vyhliadkou

Drama / Romantický

Velká Británie, 1985, 117 min

Film tak ryze britský, že už to snad ani víc nejde, Daniel Day-Lewis ve své šosácké upjatosti tak famózní, že už to taky víc nejde. Velmi zdařilá drobnokresba světa takového, jaký před tou rovnou stovkou let snad opravdu mohl být.(5.7.2007)

• cheyene

Až na krásy Toskánska, zejména Florencie, místa, která jsem důvěrně poznával, to bylo pro mě o ničem. Bohužel. Čekal jsem víc.(18.1.2015)

Nikdy by mě nenapadlo, jak dlouhý dialog lze vést na téma "náš pokoj nemá vyhlídku na Arno/je nebo není nepřístojné vyměnit si pokoj s těmi gentlemany?" - no, hodně dlouhej, ale upřímně řečeno, s takhle skvělým scénářem a fantastickými herci by asi bylo možný rozprávět třeba o rozmnožování ruměnice chlupaté, aniž by někdo mohl pípnout. Víc typicky anglický už je snad jen čaj o páté s okurkovým sendvičem...(13.1.2011)

Film, ktorý je natoľko reálne anglicky chladný a strohý, až divák túži po hollywoodskom vyčančanom patetizme. Nemôžem si pomôcť, pretože mnohokrát som zástankyňou presného vyobrazenia chladnokrvnej spoločnosti s nádhernými kostýmami, prostredím a vzťahmi, ale Pokoj s vyhlídkou je nemožne odmeraný film a tak napriek mnohým pozitívam zostáva na konci len prázdny pocit z nazretia do vizuálnej maškarády, v ktorej Ivory pomerne ignoruje obsah a emócie. Vizuálna stránka a herecké výkony napriek tomu stoja aspoň za jedno pozretie.(18.10.2010)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(7.10.2012)

• - Scéna, ve které George políbí Lucy (Helena Bonham Carter), se v knižní předloze odehrávala v poli plném fialek. To však nebylo vzhledem k době natáčení možné, a tak se filmová scéna natočila na louce, kde rostl ječmen. (..Lucas..)

• - Charlotte Bartlett (Maggie Smith) a Eleanor Lavish (Judi Dench) diskutují při pikniku o zápletce jiného románu E.M. Forstera "Kam se i andělé bojí vstoupit". Helena Bonham Carter, představitelka Lucy, hrála ve filmové adaptaci tohoto románu. (..Lucas..)

• - Natáčení probíhalo ve Florencii. (M.B)