poster

Pokoj s vyhlídkou

 • anglický

  A Room with a View

 • slovenský

  Izba s vyhliadkou

Drama / Romantický

Velká Británie, 1985, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  ****

  Touží jen po sňatku s Georgem. Ale je zasnoubená s Cecilem. Ocenění: Oscar - výprava, kostýmy, adaptovaný scénář BAFTA - herečka (M. Smith), herečka ve vedlejší roli (J. Dench), film David di Donatello Awards - režie zahraničního filmu, zahraniční film Zlatý glóbus - herečka ve vedlejší roli (M. Smith) Kansas City Film Critics Circle Awards - herečka ve vedlejší roli (M. Smith), herec ve vedlejší roli (D. Elliott) London Critics Circle Film Awards - film roku New York Film Critics Circle Awards - kamera, herec ve vedlejší roli (D. Day-Lewis)... ...Scénář : Ruth Prawer-Jhabvala podle románu E. M. Forstera. Kamera : Tony Pierce-Roberts. Hudba : Richard Robbins(19.5.2011)

 • T2

  Rozpočet $3miliónyTržby USA $20,966,644Tržby Celosvetovo $30,300,000(18.2.2010)

 • Snorlax
  **

  Destilovaná nuda s nádechem romantiky.(11.11.2012)

 • slunicko2
  ***

  Pěkný barevný obrázek anglických mravů začátku dvacátého století. 1) A Room With a View dokončil 29letý gay Edward Morgan Forster v roce 1908 po sedmi létech práce. Prvního a jediného zfilmování se ujal 57letý gay James Ivory a výsledek, věru, není špatný. 2) Nepominu stálici britského hereckého Olympu 51letou Maggie Smithovou (tetička Charlotte). In my small way I am a woman of the world. And I know where things can lead to. Dokonalá charakteristika postavy: Charlotte Bartlett: I shall never forgive myself. Lucy Honeychurch: You always say that, Charlotte, but you always do forgive yourself. 3) Velmi přitažlivý mi připadá 22letý Rupert Graves (bratr Freddy). Ovšem všichni herci jsou skvělí. 4) Freddy Honeychurch: Come and have a bathe. George Emerson: I'd like that. Reverend Beebe: [laughs] That's the best conversation opening I've ever heard. "How do you do. Come and have a bathe." (14.4.2015)

 • italka63
  ***

  Ach ti nemožní, upjatí, konzervativní Angličani, ještě že tam nebydlím,nikdy jsem jejich mentalitu nepochopila, nechápu a nepochopím. Přemluvila jsem sama sebe jen kvůli jejich pobytu v Itálii a mladinké Heleně Bonham. Carter.Nepochopila jsem, zda-li to měla být až taková nadsázka, která mě v tom případě vůbec nebrala' nebo co vlastně to mělo být. Takže tři pouze za herecké výkony a za větu - jediné, co se nesmí v životě nechat odejít, je láska-. A to je vše:-)(6.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace