Pokoj s vyhlídkou

• Velká Británie A Room with a View (více)

Jak snadné je zamilovat se! A jak těžké poručit srdci, aby ustoupilo konvencím a tradici! ... Přepis románu anglického spisovatele Edwarda Morgana Forstera, odehrávajícího se na počátku století rovným dílem ve Florencii a v Anglii. Hrdinkou je mladičká dívka z dobré společnosti Lucy, která se na své cestě do Itálie seznámí s mladým sympatickým Angličanem Georgem Emersonem, než však může jejich vzájemné prvotní okouzlení přerůst v cosi většího, její ostražitá gardedáma ji urychleně odveze do domácího bezpečí. Tady ji – v duchu zavedených tradic – čeká zasnoubení se sice poněkud nudným, ale společensky vhodným a zajištěným mladým mužem. A Lucy by nepochybně – tak jako všechny dívky jejího věku a společenského postavení – skončila ve spořádaném, byť asi nepříliš šťastném manželství, kdyby se shodou okolností v sousedství neusadili otec a syn Emersonovi. (Česká televize)

Roman.Ticka

Konverzačky obvykle vynikají nebo ztrácejí úrovní textu, což v tomto případě platí varianta číslo 1. Tak si říkám, že díky tehdejší upjatosti se jeden o tolik víc těšil na vše tajemné a zakázané, což dnes ani zbla nemůže platit, natož aby někoho něco, kromě krajních bizarností, nadchlo a nalákalo. Tomu se odb(p)orně říká POKROK.☻ ()

rikitiki

Mezi polibky dvou mužů může být tak propastný rozdíl jako mezi Anglií a Itálií. Pak záleží jen na tom, jestli políbená dívka je svým založením spíše blízká slunečné Itálii plné nečekaných vášní nebo tradiční Anglii a jejím společenským pravidlům. ____ Režisér James Ivory natočil snímek prozářený sluncem a hlavně radostí ze života, která je přímo hmatatelná v italských ale i britských scénách. Je to obrazová báseň o štěstí a uvolněnosti. /22. 4. 14./ ()

curunir

Celkom pekne sa na to pozerá, Ivoryho režisérska invencia je v mnohých ohľadoch úžasná a postava Daniela Day-Lewisa je excelentne zahraná. To je však asi všetko. Bohužiaľ samotný príbeh mi nijak úžasný neprišiel, no možno je to pre neznalosť literárnej predlohy a tak ho možno neskôr ocením viac. Najmä ženské publikum však určite prekvapí a poteší nahánačka okolo jazierka. ()

Pavlínka9

Krásná a mladá Bonham Carter a stále zajímavá Maggie Smith. Ten film má krásnou výpravu, zajímavé téma, které pro mnoho lidí z dnešní společnosti je již silně zastaralé, ale takhle to prostě kdysi bylo...A tudíž i nějaká "hloupá" rozhodnutí poté způsobila trápení a bylo velice náročné udělat změnu, protože - co by si lidi pomysleli ;) ()

bloodcountes

Krásně anglický film. I když romantické filmy nevyhledávám, občas vyjímku udělám a o anglickém vím, že to nebude tak hrozné. A opravdu, i když zase jde o nějaký ty lásky, polibky a podobný blbinky, tak celkově ten film mě nadchl svou atmosférou, výpravou, a fantastickýcm herectvím všech zúčastněných. A také nezapomenutelnou, velmi skvostnou scénou u jezírka. Co se tam podařilo vytvořit za náladu, tak zcela protikladnou k ostatnímu dění, spontánní, přirozenou a křišťálově čistou, to jsem jenom zírala. Taky jsem si uvědomila, že v roce 1985 bylo ještě možno takovouto scénu prezentovat beze strachu a s čistým štítem. To by dneska absolutně neprošlo. Milé pohlazení z Anglie, zasloužené 4 stars. ()

• Scéna, ve které George políbí Lucy (Helena Bonham Carter), se v knižní předloze odehrávala v poli plném fialek. To však nebylo vzhledem k době natáčení možné, a tak se filmová scéna natočila na louce, kde rostl ječmen. (..Lucas..)
  • Charlotte Bartlett (Maggie Smith) a Eleanor Lavish (Judi Dench) diskutují při pikniku o zápletce jiného románu E.M. Forstera "Kam se i andělé bojí vstoupit". Helena Bonham Carter, představitelka Lucy, hrála ve filmové adaptaci tohoto románu. (..Lucas..)
  • Obě hlavní hlavní herečky Maggie Smith a Helena Bonham Carter se potkaly o dvacet let později znova při natáčení filmů série Harry Potter (andaa)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno