Film vypráví skutečný příběh profesora Jamese Murrayho, prvního editora Oxfordského slovníku angličtiny. Nejvíce mu se sepsáním slovníku pomáhal americký chirurg a veterán, kterého pronásleduje strašlivá minulost... (TV Prima)

C0r0ner

Úžasně optimistický film, který paradoxně v devadesáti procentech stopáže pojednává o dost negativních věcech. Škoda, že to v druhé půlce ztratilo tempo a ty dvě hodiny byly na toto téma trochu moc, protože jinak to mělo nápad a parádní herce v čele s Seanem Pennem. 85% ()

PROCESOR

Neuvěřitelný filmový zážitek, herecký koncert. Tento film má neuvěřitelnou hloubku a je jen na Vás zda se jí rozhodnete prozkoumat. Další slova by byla zbytečná. Nemůžu jinak než za 100%. ()

angel74

Druhá polovina filmu je zcela jistě poutavější a dramatičtější, ale ani ta první půle není úplně marná. Ráda si hraju se slovy, takže mě docela bavilo sledovat, s jakými problémy a obtížemi se museli potýkat první tvůrci Oxfordského slovníku angličtiny. Práce to byla mnohdy úmorná, dalo by se říct, že šlo o jistý druh šílenství. Nelze se proto příliš divit, že se na tomto unikátním projektu významně podílel i nepříčetný americký chirurg a veterán z občanské války William Chester Minor, kterého zde úžasným způsobem ztvárnil Sean Penn. (70%) ()

jedna_vrana

Možno na tento film treba správnu náladu, v inej konštelácii by mi možno prekážala dĺžka filmu či ťažší (pre niekoho možno nezáživný) obsah. Veď koho dnes zaujíma príbeh nejakého Oxfordského výkladového slovníka? Možno ma zaujalo, že ide o životopisný film a hlavne - Sean Penn. Nádherný výkon, tie jeho oči! Cítila som sa spolu s ním zle a šialene a nevedela som prečo. Bravo. ()

SniperG1

Na tenhle kousek jsem se prakticky podíval jen kvůli Gibsonovy a dlouho jsem otálel , pač tohle téma vůbec nevyhledávám s tím , že je to nuda. No kupodivu žádná nuda mě nečekala ba naopak. Sean Penn výborný herecký výkon...80% ()

Danikaa

Spraviť z nezáživnej témy pozerateľný film, to je naozaj umenie. Celková atmosféra doby, úžasná hudba a dokonalý herecký koncert Penna a Gibsona. Stačí vidieť raz, ale stojí to za to. ()

Lukoboss

Zajímavej snímek o neuvěřitelným projektu, kterýmu vévodí hlavní dvojice Penn - Gibson. S. Penn má trochu navrch, šílence s takřka geniálním mozkem hraje neskutečně, ale nedá se říct, že by Gibson nějak zaostával. Starostlivej profesor, kterýmu šlo o (anglickej) jazyk, ale taky o svýho vzdálenýho "přítele", a kterýmu neustále někdo háže klacky pod nohy. Přišlo mně až absurdní politický pozadí snímku, kdy mu chtěl někdo práci odepřít atd., ale doba byla asi taková. Ono zpracování je trochu nudný, resp. stopáž je možná až příliš dlouhá na to, že se tam zase tak moc neděje. Ovšem zpracovat toto téma, který ve skutečnosti zabralo desítky let, do jednoho filmu, to není žádná sranda. A právě to je asi největší kámen úrazu, kterej filmu škodí. ()

sedm.1

The Professor and the Madman nabízí spoustu pozitivních prvků, které tu jistě též zmíním, ovšem začnu něčím jiným, a to jediným, o to ale zásadnějším negativem, které tato podívaná přináší, a tím mám na mysli nudnost celého filmu, zapříčiněnou dle mého názoru nedostatečně silným ústředním tématem, jelikož prostě sledovat na ploše dvou hodin okolnosti vzniku prvního Oxfordského slovníku angličtiny mi nepřišlo v tomto zpracování naprosto vůbec záživné a vlastně pokaždé, když se to začalo točit právě kolem tohoto tématu, tak jsem okamžitě začal ztrácet zájem a pokaždé to prudce ovlivnilo můj dojem z celé té podívané. Naštěstí ale i sami tvůrci zřejmě vytušili, že postavit veškeré dění jen na vzniku onoho slovníku by byla sebevražda, a tak se tu velkou část filmu zabývají i ústředními postavami, které zde naopak působí jako to největší pozitivum a především jak postava Dr. Williama Chestera Minora, tak hlavně jeho hereckého představitele, jako vždy dokonalého Sean Penna, tu jsou ozdobou filmu, vyvolávající ty nejsilnější emoce a dramatické funkční okamžiky, které si dovolím označit nejednou až za strhující. Krom toho se zde tvůrcům ale podařila navodit i velice výrazná atmosféra, bavilo mě jinak i působivé vizuální pojetí filmu a oslovil mě i silný závěr, který si dovolím označit snad až za happyendový, což zrovna já jinak dvakrát nemusím, zde jsem ale postavám držel palce a tak mě uspokojil. Jak jsem nicméně ale již zmiňoval, dějově je to vážně utahaná a vlastně i dost nezajímavá podívaná, což přineslo ve výsledku ohromné výkyvy zábavnosti a poutavosti a nedovoluje mi to tak tento film hodnotit jakkoliv lépe, než jako průměrný filmový zážitek, což ovšem nepopírá fakt, že se jedná ve většině ohledech o skutečně kvalitní snímek. ()

vitekpe

Omlouvam se vsem priznivcum tohoto filmu, ale myslim si, ze to tvurci mohli klidne natocit jako tv film s neznamejma hercema a bylo by to stejny. Prachy a hvezdy jako Gibson, Penn, Dormer, Coogan atd. si mohli usetrit na nejaky jiny, lepsi (zazivnejsi) film. Tohle je bohuzel jen dalsi kousek, ktery skonci nekde na YT... P.S. cesky dabing tomu teda taky nepomohl. ()

Michelle75

Pro někoho asi nuda, pro mě herecký koncert Mela Gibsona a Seana Penna, místy možná pomalejší tempo,ale vždy, když je na obraze jeden z nich, tak mě to moooc baví, navíc podle skutečné události, která není rozhodně není nezajímavá. ()

Rathalos

Fenomenalna drama podla skutocnej udalosti,ktora sa zaobera hlavne vznikom slovnika anglictiny,ale samozrejme nielen tym,hlbsie zobrazuje tie lepsie ludske vlastnosti akymi su napriklad laskavost,odpustenie,empatia,ale i lasku,priatelstvo ci dolezitost rodiny a vsetko je sprevadzane excelentnymi hereckymi vykonmi,hlavne boduje Sean Penn a Mel Gibson,ale i ostatni herci,jednoducho je to uzasne natoceny film,ktory ma srdce i dusu...:-) ()

Rockerman

Skvost! Přestože vše začíná vraždou je to film nesmírně pozitivní, dojemný a duši hladící. Nikdy by mě nenapadlo, že film o něčem tak nudném, jako je sestavování a sepisování anglického slovníku mi připraví takový zážitek. K tomu všemu ještě výborné výkony obou hereckých hvězd v hlavních rolích. Maximální spokojenost! ()

Cinematrix

Zfilmovat sbírání slov pro anglický slovník může napadnout jen totálního Nevimužkudykama. Nezajímavým tématem se s tím dá samozřejmě obstojně konkurovat veškerým dramatům východního bloku, která na ČSFD dostávají vysoká hodnocení, ale buďme trošku soudní, chceme tomu věnovat 2 hodiny našeho času? Angličtina už takhle tápe ve své nepřesnosti a po shlédnutí tohoto dramatu se tomu ani nedivím, když většinu slov dával dohromady nevyzpytatelný magor trpící schizofrenií a zarputilec, který paradoxně nedodělal ani základní vzdělání? Oba je představují luxusní herci (Sean Penn a Mel Gibson) s ještě luxusnějšími šedivými plnovousy, ale to by stačilo spíš na propagandu Islámského státu, jelikož holiče by jim záviděl i Usama bin Ladin. Film mne evokoval spíš k zamyšlení nad tím, zda mají vůbec teroristi nějaké kadeřnictví nebo zastřelí každého, kdo je chce oholit. A když už to v půlce vypadalo, že to bude mít nějaký spád a znuděný divák bude ochoten i tu slzu uronit, hned se to pro jistotu vrátilo zase na začátek bez konce. Sečteno a podtrženo: bravurně zahraná nuda bez nějakého výsledného envoi. ()

Killingjoke

Když se podívám na obsah tohoto filmu, nijak zvlášť mě to nenadchne. Ale nevidět tenhle film, by bylo obrovskou chybou! Jedná se o velmi silné drama o šílenství, lásce a odpuštění v příběhu, který prostě nevymyslíš a napsal jej život sám. Dominuje zde neskutečně silné herecké obsazení, kde ani jeden z hlavních herců není slabinou, ať už jde o muže či o ženu. Samosebou kralují Mel Gibson a hlavně Sean Penn, který má za roli šíleného chirurga jistou minimálně nominaci na Oscara. Je škoda, že má film zatím tak nízká hodnocení, mě doslova uchvátil. Vážně výtečné drama... ()

DAPDO

Pro mě absolutně nezajímavý téma, film jsem si pustil jenom kvůli dvěma hlavním představitelům a dokoukal vlastně taky jenom kvůli nim. Sean Penn zahrál šílence bravurně, to všechna čest. Jinak ale marně přemýšlím, kdy jsem za poslední dobu viděl tak nudný film. ()

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

Mel Gibson a Colin Farrell se budou mstít

01.08.2018

Mel Gibson (Odplata, Ve jménu krve) a Colin Farrell (Fantastická zvířata a kde je najít, Miami Vice) si společně v thrilleru režiséra Tommyho Wirkoly (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, 7 životů)… (více)