Přežila jsem Picassa

Surviving Picasso

Prežila som Picassa

Drama / Romantický / Životopisný

USA, 1996, 125 min

Zajímavosti ze života malíře PICASSA, viděno záznamy jeho poslední pořádné ženy. S PICASSEM nebylo snadné vyjít, jako s každým velkým kumštýřem. A přece to s ženskými uměl, a ty nejlepší se staly jeho kvalitními milenkami, či manželkami. Film patrně bude šokovat naivní pohlížeče na životy kumštýřů odkojených bolševickým školstvím, stále úspěšně se držícím v našem školství. Ale dobře jim tak!(4.9.2010)

A. Hopkins je coby egocentrik a Bůh řady žen, jež si Picasso podmanil, výborný. Natascha nádherná a elegantní jako vždy. Film však trpí klasickými nepříjemnými rysy životopisů: vycmrndlostí, zdlouhavostí a overvoicem.(1.9.2012)

Anthony Hopkins je jako Pablo dokonale přesvědčivý a Natasha je... prostě úžasná! Mimo jiné se z tohoto snímku dozvíte, že sovy mají rády kočičky. :-))(5.8.2007)

jeden z největších obdivovatelů treacher collinsova syndromu..(10.1.2014)

Zde se opět ukazuje jaký mistr je Anthony Hopkins, kterému skvěle až překvapivě sekunduje Natascha McElhone. Film poodkryl komplikovanou Piccasovu povahu a stojí za zhlédnutí. Já osobně jsem fanda životopisných snímků, takže jsem tento snímek přijala s povděkem.(19.5.2014)