Přežila jsem Picassa

Surviving Picasso

Prežila som Picassa

Drama / Romantický / Životopisný

USA, 1996, 125 min

Rozpočet $16miliónovTržby USA $2,021,348Tržby Celosvetovo $2,300,000(26.3.2010)

• mandes

rozpočet : $16 million tržby americke : $2,021,348(13.2.2007)

Základní problém bude asi v předloze, která je celá konstruována tak, aby z toho Francoise vyšla jako ta úžasně silná a jedinečná osobnost, která se vzepřela bezohlednému démonovi(nebo-chcete li-nenasitnému minotaurovi) a přežila-Proto je film nejlepší v těch polohách(a je jich pramálo)kdy se zaměřuje na Picassa jako umělce(tvořícího, prodávajícího, unaveného..). Pohled na Picassa ve vztahu k ženám je jednostranný a neobjektivní(nebo spíše hodně subjektivní).. možná to takhle může být dobře čitelné pro ženy, ale pro chlapa bude tenhle styl vyprávění asi trochu cizí.. Jinak teda-Natascha zahrála parádně, tak parádně, že přehrála i Hopkinse, který mi připadal místy dost nepřesvědčivý a hlavně hrozně slizský(břidký, odporný..brrr..tímhle by vás někdo dostal holky?). Dělá co může ale Picassova přirozená živočišnost a charisma je zde někdy přehnaná a někdy zase zcela chybí.(7.2.2013)

Ivory už svá nejlepší díla natočil dříve (Soumrak dne, Pokoj s vyhlídkou), tento film příliš povedený není a stojí za vidění opravdu jen kvůli Hopkinsovi (nejlepšímu herci vůbec), který už dokázal vytáhnout aspoň na tři hvězdičky kdejakou blbost. Dobrá ale úplně stejnná jako jinde je i hudba Richarda Robbinse.(3.10.2003)

Příběh slavného malíře a jeho mladé žačky a zároveň milenky Francoise. Scénář: Ruth Prawer-Jhabvala. Kamera : Tony Pierce-Roberts. Hrají : Anthony Hopkins jako Pablo Picasso a Natascha McElhone jako Francoise.(23.5.2011)