Přežila jsem Picassa

Surviving Picasso

Prežila som Picassa

Drama / Romantický / Životopisný

USA, 1996, 125 min

Zajímavosti ze života malíře PICASSA, viděno záznamy jeho poslední pořádné ženy. S PICASSEM nebylo snadné vyjít, jako s každým velkým kumštýřem. A přece to s ženskými uměl, a ty nejlepší se staly jeho kvalitními milenkami, či manželkami. Film patrně bude šokovat naivní pohlížeče na životy kumštýřů odkojených bolševickým školstvím, stále úspěšně se držícím v našem školství. Ale dobře jim tak!(4.9.2010)

Anthony Hopkins je jako Pablo dokonale přesvědčivý a Natasha je... prostě úžasná! Mimo jiné se z tohoto snímku dozvíte, že sovy mají rády kočičky. :-))(5.8.2007)

Příběh slavného malíře a jeho mladé žačky a zároveň milenky Francoise. Scénář: Ruth Prawer-Jhabvala. Kamera : Tony Pierce-Roberts. Hrají : Anthony Hopkins jako Pablo Picasso a Natascha McElhone jako Francoise.(23.5.2011)

"Oni nenáviděli jeho umění, ale milovali jeho jméno a věděli jak Picasso může být užitečný pro jejich propagandu." Ano v této větě z filmu je řeč o komunistech...jak smutné. Ale zároveň je tento snímek jednou velkou zfilmovanou povahovou clonou, která pomalu poodhaluje zálety už tak velmi starého ale nadaného muže. Vystihuje to také další věta - "..jakmile se v jeho životě objevila nová žena, tak to bylo vidět na jeho tvorbě." Taková menší role Julianne Moore, která tehdy vypadala velice mladě - dobré, ale celkově je snímek méně životopisný a mnohem více se stává pouze zpovědí jedné ženy co "přežila Picassa" a nezbláznila se.(18.1.2013)

• Malarkey

Nevím, jestli je to tím, že život Picassa moc neznám a filmový průmysl je mi blíž, ale když porovnám Antonyho Hopkinse jako Picassa a následně jako Hitchcocka, tak musím říct, že Hitchcock vyhrává na plné čáře. Skoro to vypadá, jak kdyby se Hopkins víc snažil. Tady hraje jak kdyby nic. Nebejt Nataschy a Julianne, tak je to totálně nevýraznej film bez ničeho hezkého. Zaplať pánbůh za ně, jinak bych tady snad zhebnul nudou.(27.9.2014)