Cardinal

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Kanada, (2017–2020), 17 h 6 min (Minutáž: 42–43 min)

Předloha:

Giles Blunt (kniha)

Hudba:

Todor Kobakov

Billy Campbell, Karine Vanasse, Kristen Thomson, Alden Adair, James Downing, David Richmond-Peck, Brendan Fletcher, Allie MacDonald, Deborah Hay, Eric Hicks (více)

Série(4) / Epizody(24)

V ledové pustině Ontaria je v opuštěném dole nalezeno v ledu zamrzlé tělo mladé dívky. Zdá se, že jde o již delší dobu pohřešovanou Katie Pineovou, jejíž případ vyšetřoval detektiv John Cardinal, který se s policií nerozešel v dobrém. Nyní ho ale jeho nadřízená Noelle Dysonová žádá, aby se případu ujal. Jako parťačku dostává jistou Lise Delormeovou, která  pracovala na finanční kriminálce a s vraždami nemá zkušenosti. To se Cardinalovi nelíbí a dává jí to nepokrytě znát. Předá jí své dosud nevyřešené případy vloupání a krádeží a sám se hodlá soustředit na mrtvou dívku … (TV Prima)

Rockerman

Vida, i Kanaďané umí ponurou severskou krimi. Pravda ty švédské nebo dánské bývají syrovější a drsnější. Zde je to přece jen umírněné a nejde se až do takových detailů. U toho posledního dílu jsem se trošku škrábal za uchem. Je tu viditelná snaha, aby i téměř mrtví přežili. Tohle by právě seveřané asi nedopustili. No ale bylo třeba natočit ještě další série, tak co! Nicméně všechna čest, bylo to zajímavé, napínavé a tak spokojenost převládá. Vzhůru do druhé sezóny! (15.7.2019) Druhá série je "šťavnatější" a řekl bych že i o fous lepší. Poslední scéna mě hodně překvapila, to jsem vážně nečekal! (17.7.2019) Ani třetí setkání s dvojicí kriminalistů Cardinal - Delorme neslevila příliš z kvalitní podívané, ikdyž třetí "vymývačka mozků" se zdá být nejméně důvěryhodná. Takové vágní, ničím nepodložené tvrzení o konci světa, že by mohlo obrátit tři mladé lidi na její víru? Nevadí, i tak je to hodně dobré a navíc se zde daří vyřešit to, co mě překvapilo na samém konci druhé série. To je bonus třetí řady. A po titulcích upozornění, že Cardinal se vrátí ve čtvrtém pokračování. Rozhodně se budu těšit. ()

chrispe

Obsahuje SPOILERy!!! Cardinal je slušný počin, ale za mě postrádal atmosféru podobných počinů evropských severských států. Taky brzké prozrazení vrahů za mě nebylo nic moc - představa, že budu sledovat mučení, mě nijak nelákala. Zajímavá byla i druhá linka, tedy vyšetřování Cardinalovy nové kolegyně ohledně jeho samotného. Vyústění toho, co se v minulosti stalo, bylo opravdu chytré, nic nad čím bych protočila panenky. A taky jsem si chvíli myslela, že to fakt udělal (a byla celkem ráda, že i Cardinal je člověk... řekněme chybující :D jenže omyl, je to prostě jen další hero). ()

Franc1s

John Cardinal, policajt, kterému nevyšlo vyšetřování zmizení jedné dívky, tak odešel do ústraní. Avšak po nějakém čase je nalezeno tělo oné dívky a kolotoč se roztáčí nanovo.. Do toho se přidává jedna policajtka, co má zároveň prověřit Cardinalovu temnou minulost a jeho kostlivce. Seriál se neobešel bez pár much, ale to je skoro u každého seriálu. Rozhodně, když to tvůrci doladí a vykašlou se na náhody, tak další sérii bude pecka. Jinak délka 6x45min je úplná pohoda, kdo nemá do čeho píchnout, určitě kouknout! 7,5/10 PS.: Policajtkám v podpatkách, ve sněhu a s bouchačkou vždycky fandim! Bohužel žádná ještě něhodila frasnu... ()

ER

Platí pro I.sérii....Zima je mrazivá nejen v "severských kriminálkách",ale i v Kanadě. Takže tvůrcům stačilo schéma "překopírovat" a voalá...je tu další solidní krimi. Vadila mi jen jedna věc,dojem,že jsem část děje již v nedávné době viděl.Dokonce jsem si musel zkontrolovat datum vzniku seriálu, zda se nedívám na něco staršího,již viděného.Herecky mně zaujali ti záporní, kteří dostávají slušný prostor pro své "touhy" a místy mi z toho naskakovala husí kůže.Přitom nejde o nějaké drastické záběry,ale o promyšlenou sondu do hlavy maniaků. Nic nezkazila ani ta kladná část osazenstva, dokonce představitelka Lisy byla pěkně štiplavá a místy zastínila i hlavní postavu.Takže za mně good a jdu na druhou sérii. ()

Mamlas

Na kanadskou produkci nadprůměrné, ale na koukání to nestačí. Je to pomalé, užvatlané, nudné. Sépiový filtr tomu taky nepřidává, naopak. A díly na sebe navazují, celé to jde moc do šířky, která mě nezajímá, místo aby se tam něco dělo a dodělo. Takže pá, pá. ()

jprmusic

Po 3 dílu: Nevîm proč bych si měl z principu sednout na prdel z kaźdýho severskýho dobře nasnímanýho díla. Jsou všechny stejný a při tom množství to už začíná trochu nudit. Cardinal se vymyká zvýšenou měrou úchylnosti a násilí, jako by chtěl za každou cenu šokovat. Tentokrát mě spíš otrávil. Jo a motiv se sledovánîm Cardinala jako úplatnýho poldy je celej na vodě stejně jako to, že by se z někoho mohl stát sériový vrah a totální magor kvůli vyrážce. Po 1 sérii - nakonec to nebyla taková hrůza .... ()

hwnd

Napínavá, zasněžená detektivka v kanadském podání. Ústřední dvojice parádní a ikdyž znáte pachatele docela brzy, tak příběh přesto tak akorát graduje až do úplného konce. Pro mě velice příjemné překvapení. ()

B3n

Na tomto seriáli bola napínavá tak polovica poslednej časti a to je trochu málo. Postavy sú celkom dobre napísané, herci plus mínus sympatickí, aj príbeh ujde, ale nemá to nič, čo by ma pripútalo a tešil by som sa na nejaké pokračovanie. Jednohubka na časy nudy. Budovateľskej hnusoty je tam chvalabohu minimum, dalo sa to prežiť tak, aby to nenarušovalo príbeh (čiže nasilu vložené, zbytočné). ()

Rian_witcher

Opravdu temné krimi drama, kde je temnotou neprochází jen zločin, ale i životy všech zúčastněných. Velkým plusem je nepřítomnost americké produkce. Tam kde Hollywood vkládá zbytečně šokující scény a neuvěřitelné zvraty, tam si scénáristé z Kanady vystačí s reálnými a hlavně uvěřitelnými zápletkami.Oba hlavní představitelé hrají absolutně přesvědčivě a na výbornou. ()

Ronkar

Vlastně hodně fajn detektivka moderního "severského" podání. Má to dobrou atmosféru, mrazivé prostředí kanadské přírody a sympatické ústřední duo. Cardinal není nijak originální a bere si propriety a motivy ze všech možných děl: Ostřílenej vlk unavenej životem vs. mladá ambiciózní kolegyně. Tragická minulost, vnitřní vyšetřování policie, brutální případ zmizelých dětí, práce vs. rodina atd. Ve výsledku mi to ale nevadilo, protože herci jsou hodně fajn (Billy Campbell a Karine Vanasse to dobře táhnou). Jsou hodně jiní, ale chemie mezi nimi je dobrá a co oceňuji nejvíc - působí opravdově. Poldové tu zkrátka nejsou super macho ve stylu ameriky, ale normální lidi, kteří řeší složitý morální situace. V těch Cardinal funguje nejlépe. Případ se odvíjí sympatickým tempem, nechybí zvraty, napětí, emoce a vygradované finále. Je tu pár nepříjemných scén násilí a dobrý záporáci. Cardinal se drží v "reálnější" rovině. Nečekejte žádné šílenosti typu Most, kde vrah očůrá všechny, protože je geniální. Ale právě pro tu realističnost si to získalo mé sympatie. Ještě u páté ep. bych dal tak 80%, ale finále, ač uzavřené a vcelku povedené, přece jen něco chybělo, abych hodnotil výš. Chyby se najdou ale pozitiva převládají. Počet šesti episod byl akorát. Téměř žádná vata. Suma sumárum, líbilo se mi to a potenciál na zlepšení tu je. Cardinala i Delormeovou chci vidět znovu i u dalšího případu. Btw: Má to hodně cool oppening se songem Agnes Obel, který se mi líbí natolik, že by mi nevadilo, kdyby bylo delší. PRVNÍ SEZONA: 4/5 DRUHÁ SEZONA: 3/5 TŘETÍ SEZONA: 3,5/5 (Na pět hvězd to sice není, ale za mě dosud nejlepší sezóna. Uvidíme, co nadělí ta finální) ČTVRTÁ SEZONA: 4/5 (Přestože nedám pět hvězd, musí poznamenat, že příběh si nechal to nejlepší na konce. Zajímavý děj, hodně napínavý po celou dobu, ještě mrazivější a drsnější než předchozí případy. Atmoféra krutých mrazů výborná. Pocitvá práce a příjemné vyústění. ()

nMarek

Docela dobry, tak tech 70%. Billy Campbell i Karine Vanasse jsou supr. Ale skoda, ze nevyuzili trochu vic mistni prirody. The Killing (kde Campbell taky je), bylo pusobivejsi. Jinak mi prijde, ze posledni dobou maji serialy mene a mene dilu. Taboo 8, Cardinal 6. Chapu, ze kvalita nad kvantitou, ale stejne... Tak alespon 13-15 :) ()

WugWugs

Ďalšia vynikajúca ľadová kriminálka na jeden dlhší zimný večer. U mňa je to medzi 4* a 5* práve kvôli zomknutosti a striedmosti tvorcov, väčšina tvorby v rozmedzí 8 až 12 dielov používa nadmieru vaty a je cítiť naťahovaním. ()

52637

Brilantni kanadska detektivka (thriller). Ustredni dvojice detektivu je skvela a zlocinec maniak. Vse skvele funguje a ma to jen sest dilu. Vse uzavreno a doufejme v dalsi serii. Uvodni znelka se taky moc povedla. Prvni serie 95%, druha serie 75% ()

xray0045

Nic proklate objevneho nebo nedejboze noveho, ale poctiva detektivka severskeho typu a to nejenom pocasim a prostredim. Campbell dobry, to se dalo cekat, ale prekvapenim je Vanasse ta me zaujala. V 1. serii je zaporacke duo moc mile a jejich motivy takove pekne, logicke :-) Vsiml jsem si ze hudba je u techto detektivek dosti podobna at uz je toci ve Skandinavii nebo v Severni Americe. Fandim miniseriim to by mel byt novy standard. ()

dalia

Zpočátku jsem si nemohla zvyknout na hlavního představitele a také všichni ti vousatí chlapi v zimních bundách se mi v první sérii dost pletli. Chyběla mi i větší sehranost a určitá dynamika ve vyšetřovacím týmu. Po třech sezónách je to ale celkem příjemná klasická detektivka severského typu, napínavá od začátku do konce. Z postav se mi asi nejvíce líbila šéfová v podání Kristen Thomson. Jednotlivé série jsou dlouhé tak akorát a na další sérii se tak docela těším. ()

barny120

Dokonalý detektívny seriál, odporúčam. Šesť dielov na sériu úplne stačí, má to svoju eleganciu a plynulosť. Nechýbajú tu prekvapivé prvky, emócie a skvelé herecké výkony. Najmä Karine Vanasse je fenomenálna. Niekedy sa mi však zdá že nájdu vraha príliš ľahko, alebo sa k nim ľahko dostanú kľúčové informácie. Čo sa týka sérií, prvá bola podľa mňa najväčšia pecka, úplne parádna. Druhá a tretia séria sú oniečo horšie, ale stále si držia vysoký štandard. ()

Pavlis.xxx

Celkově povedený seriál, kde ani jedna série nenudí. Atmosféra, prostředí a ústřední song super. Herci sympatičtí. Počet dílů akorát, zbytečně série nenatahují omáčkou. Na Kanadu skvělé. ()