Cesta na Měsíc

• Francie Le Voyage dans la Lune (více)

V květnu 1902 Georges Méliès natočil film, Cesta na Měsíc. Do kin šel v černobílé a také barevné verzi, ručně kolorovaný. V té době byl považován za celovečerní film – kolem 14 minut – a stal se celosvětovým úspěchem. První blockbuster v historii filmu byl však okamžitě zkopírován a plagován. V roce 1913 se Georges Méliès rozhodl na protest spálit sadu negativů tohoto snímku. Jedna černobílá kopie však přežila. Barevná verze byla považována za ztracenou. Až do roku 1993… (oficiální text distributora)

Ronee

Videla som kolorovanú verziu s hudbou od Air. Je to krásne spravené a fascinuje ma aký je ten film starý. ()

karlosss18

V té době velice povedené dílko,dnes už to nikomu nic moc neřekne.Ovšem musí se uznat jedna věc...slušný začátek světové kinematografie. ()

Talina

Zhlédnutí tohoto filmu je v podstatě kouzelný okamžik, protože je to prostě první krůček k něčemu, co lze dneska považovat za tuctové! Tehdy, když to lidé poprvé uviděli, tak to pro ně bylo něco naprosto nepochopitelného! Nejspíš tím byli ohromeni a možná je to i trošku děsilo, ale každopádně to musel být pro ně pamětihodný zážitek! Já osobně si třeba nedokážu představit, jak se museli cítit, ale chtěla bych ten pocit někdy zažít, musí to být opojné!Ani nevím, k čemu by se to dalo přirovnat... Dneska už nás máloco překvapí, skoro všechno bereme jako samozřejmost...a to je smutné... ()

Kozy9

Nemožno hodnotiť vyše sto rokov starý film objektívne či porovnávať ho s inými snímkami, on totiž vystupuje z radu lebo bol vo veľkom množstve aspektov prvý. Dokonale som si užíval nostalgický nádych geniálnej inscenácie. Bolo viac než zábavné pozorovať primitívnejšie no zároveň geniálno fantastické zobrazenie ideí vtedajších ľudí. Krátke a úžasne vzácne dielo, bol som nadšený. 100% ()

Godhaj

Pro mě velmi potěšující byla vizuální stránka tohoto krátkého filmu. Kulisy a dekorace mi přijdou hodně efektní i na dnešní dobu, je z nich totiž cítit atmosféra. Bohužel vše ostatní je pro mě již zastaralé. Herci strašně přehrávají, neustále se co nejvíc hýbou jako malé děti, což působí rušivě a chaoticky. Trochu je to lepší s akčními scénami, které jsou vtipné právě tím, jak jsou zrychlené. Nicméně celkově vzato jsem se spíše nudil. ()

Duke90

Když už za nic jiného, tak za to nejroztomilejší "starodávné" zpracování cesty na měsíc s několika velice úsměvnými momenty můžu s klidným svědomím vystřelit až k hvězdné obloze dalších pět hodně třpytivých kousků! Ano, jedoucí lokomotiva od bratří Lumièrů sice dorazila dřív, ale doopravdy se vyznamenal až pan Méliès tímto přelomovým dílem. V roce 1902 to musela byt daleko větší revoluční událost než třeba příchod Hvězdných válek v sedmdesátých letech. Takhle to dopadá, když se do práce vloží srdce podpořené obří kreativitou. ()

Comida

Z pohledu dnešního diváka je snímek, vzhledem ke stáří, nutno brát s rezervou. Nicméně na to, v jaké době bylo toto dílo natočeno, musím říct, že jsem byl uchvácen technickým zpracováním. Nadčasové efekty jsou tím, pro co je tato vesmírná odysea světově známá a uznávána, a to nejen gentlemanskými geeky v buřinkách na počátku 20. století. Prostě jednoduché ale přesto geniální. 10/10. ()

_-0-_

Základní kámen vzdělání fana SCI-FI, kromě toho ukázka filmu, který lze dát beztrestně do share (vypršení autorských práv). ()

Havala

Dnes už nedokáže člověk ocenit význam tohoto filmu. Je ale vidět, jaký pokrok od té doby prodělala kinematografie. Film je samozřejmě unikátní tím že byl natočen před sto lety a tím jakou reakci v té době vyvolal, nelze ho proto brát jako konvenční film dnešní doby. ()

Barrymore

Skvělé efekty, skvělý nápad, skvělé provedení… Co k tomu dodat? Nám to možná tak nepřijde, ale lidé, kteří se na to před sto lety dívali, si museli připadat jako v pohádce. 100 % ()

Ehax

Původně jsem viděl černobílou verzi a konec byl useklý to je onahttp://www.youtube.com/watch?v=xbGd_240ynk a byl jsem rozohdnutý dát 4 hvězdy, ale pak jsem si našel verzi v HD a barevně a to stálo zato oči jsem nemohl odtrhnout jako by mě to pohltilo zhypnotizovalo na první polovinu jsem použil hudbu z youtube ta se hodí lépe než z HD a zbytek zas z HD. Ještě jsem si v hlavě vymýšlel dialogy :) Je to jak číst knížku hrát si fantazií. ()