Káva a cigarety II

• USA Coffee and Cigarettes II
Krátkometrážní
USA, 1989, 8 min

Další krátkometrážní počin Jima Jarmusche nazvaný "Coffee and Cigarettes (Memphis version)" opět zobrazuje prostředí zaplivané kavárny, kam přišli dva mladí černošští sourozenci (Joie a Cinqué Lee) popít trochu kafe a vykouřit několik cigaret. Steve Buscemi coby vtíravý "číšník" si přisedne, aby povyprávěl svou teorii o Elvisovi. S velkým zájmem se jeho povídání nesetká, možná i kvůli ne zrovna dobré náladě obou sourozenců. (Grunge)

Autogram

Druhá trápna historka na káve. Táto sa už dala nejako vydržať, Elvisov dvojník sa na nej asi zasmeje viac ako ja. ()

Arkanoid

Steve Buscemi a jeho kecy dokážu ovládnuť akúkoľvek scénu. Segment ako taký toho veľa nedá, ale je príjemným osviežením. ()

loco

My favourite Elvis record is "The only thing negroes can do for me is buy my records and shine my shoes" ... zabil :D ()

maaan

"My favorite Elvis quote is, 'The only thing colors can do for me is shine my shoes.' I don't think the King said that. See, I think it was his evil twin." ()

kubilov

Druhá část Coffee and Cigarettes (Memphis version) je jednou z největších perel celého souboru krátkých epizodek právě o nenucených konverzacích o kávě a cigárách. Jako vždy dokonalý Steve Buscemi a jeho teorie o Elvisovi a diverzitě dvojčat vytváří v kombinaci s analogií ohledně Jarmuschova filmu Mystery Train perfektní kraťas. ()

blondboss

Toto už bolo o niečo pozeratelnejšie ako ten prvý kraťas, ale stále chytám význam tohto celého, nakoľko síce konverzačka s Buschemim bola fajn, ale bez nejakého hlbšieho významu a pointy. 50 % ()

carnacv

Vlastně taky o ničem a dost nereálné. Zpovědnice zákazníků? Alespoň, že dvojčata vtipně odpovídají, když už nic. ()

PowPow

Podstatně lepší než první díl. Steve Buscemi je zábavný a mezi dvojčaty panuje chemie. Na rozdíl od první historky se dozvíte něco o hlavních postavách. Nicméně že by šlo o geniální počin, to určitě ne. Pořád je to jen nicneříkající kraťas bez jakékoli pointy. ()