Za pár set let bude svět jen umírající nehostinnou pustinou, křižovanou obřími stroji na kolech, jejichž primární snahou je nacházet zbývající zdroje obživy a surovin. V tato monstra se proměnila původní města. Sídla na kolech jsou plná lidí a největším a nejmocnějším z nich je Londýn. Ten se rozrůstá i díky pohlcování menších strojů, které se objeví v jeho cestě. Tímhle způsobem se v Londýně ocitne i Hester Shaw (Hera Hilmar), tajemná dívka se zjizvenou tváří. Jí jediné, zdá se, nevadí, že Londýn spolknul její domovské město. Hester se totiž díky tomu ocitla v blízkosti jeho vládce Thaddeuse Valentina (Hugo Weaving), s nímž má z minulosti nevyřízené účty. Jenže i Thaddeus je rád, že Hester vidí. Dívka má v držení předmět, s nímž by se mohl stát nejmocnějším mužem na světě. A protože má Thaddeus poněkud větší palebnou sílu než ona, ocitne se Hester na útěku a v doprovodu zoufale nepraktického knihomola a renegátky, na jejíž hlavu je vypsaná obrovská odměna. (Cinemart)

unrocker

V tomto snímku nejde o dej to je strašná blbost... Ale má to tempo, skvělou výpravu a kostymi které jsou špičkové a ty počítačové animace doplňují celý děj! ()

knihovna

Metafora na Breixit. Londýn prchá z EU. Ovšem nehorázná pytlovina to je. To se zase musí nechat. $100 000 000 je taky síla. Jen si představte, kolik by za to bylo třeba rumu. ()

DoubleJack

Z originálního nápadu se stal druhořadý film plný ohraných motivů a chvílí, kde si člověk bude říkat, jesti to má vůbec zapotřebí. Zpracování je nudné a plných kýčů a nevyužitých postav, které buď vůbec nemají co říct a nebo nemají na děj vůbec vliv. Tvůrci chtěli film, ze kterého budou lidé odcházet z hlubokým pocitem emocí, místo toho, ale vše vyznívá do ztracena. Po druhé prosím už ne. ()

DeDanu odpad!

Tohle bylo přivedeno na svět za jediným účelem: podprahově nám sdělit, jak je ten západní svět (a hlavně ten, kde leží Londýn) špatný, zlý, nemorální a ten východoasijský nejlepší a celý svět před tím prohnilým zachrání. Sakra, a já si naivně myslela, že nalejvárny tohoto typu už nikdy neuvidím a neuslyším! A hele, ony jsou nesmrtelné jako ty stroje! Jen se ti Pavlíci Morozovové a mladogvardějci převlékli do hi-tec kabátku. Hodí se na to rčení : Dveřma ho vyhodíš (nesmíš být v zemljance, jak je vědecky dokázáno) a oknem se ti vrátí. ()

Kimkong

Čekal jsem spíše souboje měst, než romantiku a rodinné drama s pozadím s touhou ovládnou svět superzbraněmi. Přesto po výpravné stránce to vypadá hodně dobře a neokoukaně, takže sice horší, ale 3*. ()

Vämpiriüs

Zajímavý steampunkový svět jehož potenciál nebyl řádně využit a příběhová linie mi přišla hodně plytká. Přišlo mi to jako slátanina Star Wars (stroje, letouny) , Hunger Games a Mad Maxe bez využití potenciálu. Každopádně jsem se nenudil a mohu klidně dát 4/5. ()

Joe16210

Tohle se podle mě povedlo. I když to může vypadat jako překombinované, tak si myslím, že to je pestré a tomuhle filmu ta pestrost vyloženě sluší. Na soundtracku, obsazení i tricích je vidět, že tým, který na Smrtelných strojích pracoval, ví, jak se to má dělat. Nic mě vyloženě nezaráželo, jak bylo zpracované, rád se podívám znovu někdy příště. A určitě si rád znovu přečtu knížku, podle které byl film natočený. Nutno ale podotknout, že nebýt triků a soundtracku, tak bych dal jen 3*, takhle ale dávám 4*, ta pátá chybí za občasnou zmatečnost a nedovysvětlení děje ve všech místech, takže to občas působilo zmatečně. ()

mrclTV

Tak to bolo niečo.... niečo, čo nepotrebujem vidieť znova. Nie je tu nič vyslovene zlé (možno až na casting, podivné výbery hercov, hlavne Leila George a Robert Sheehan mi do filmu vôbec nesedeli), ale nie je tu ani nič, čo by človeka aspoň trochu zaujalo alebo oslovilo. Dve hviezdičky a to som dnes celkom veľkorysý (postapo je moja srdcovka). ()

Detak

Jasně, chápu, že dneska je každej zmlsanej hovadinama typu Avangers, nadlehčené, vtipné, přímočaré, tj. člověk u nich vůbec nemusí přemýšlet a jen se směje a jú, to bylo tak úžasný. Narovinu, opravu rád jsem se podíval na klasické a pěkně udělané sci-fi a líbilo se mi to moc. Trochu se musím pousmát zdejším komentářům, že prý tam je hodně postav a odboček - ne, to opravdu není - víte, ono sci-fi nikdy nebylo pro lidi s nízkým IQ, protože ho prostě nechápali, nedokázali si představit či domyslet, a ani nebylo jeho snahou, aby se zalíbilo všem (fantasmagórie mu říkalo 95% lidí). A právě to se mi tady líbilo, že je to sci-fi, jak má být (a ne břitký kýč typu Avangers). Popravdě, knižní předloha mi stojí doma v poličce a čeká, až se na ní dostanu, a už teď se těším. ()

Blazkowicz

Vypadá to fakt dobře, postapokalyptický svět a steampunk zpracovaný na jedničku. Ale. Já rád ve filmech nějaké vysvětlení a tady se mi žádného nedostalo, takže nevím proč, jak a kdy. A to musím mít, jinak se do filmu pořádně nedostanu. Dalším problémem je nuda. Vydržel jsem sledovat pozorně maximálně půl hodiny, potom už jsem byl ztracený a unuděný. Asi špatný děj a dialogy. A za další, což souvisí s předešlými výtkami, netuším o co tam šlo. Proč město požírá další města, kdo to tam šéfuje, kam pořád jezdí, co je všude okolo, kde vzali jakousi divnou zbraň, co tam dělá kyborg a jak se z něho stal kyborg, co je to v tom náhrdelníku, proč jsme najednou v Číně? Prostě samé otázky. 2+* ()

ostravak30

Obrovská škoda a promarněný nápad. Tak bych asi nejvíc hodnotil Smrtelné stroje. Ty vypadají na oko opravdu velmi zajímavě. Rozhodně lépe než podobné technické sci-fi projekty jako Transformers či Pacific Rim. Oba zmíněné projekty sice mají původ v mimozemských návštěvách, ale zobrazení je podobné. Smrtelné stroje jsou především velkolepou podívanou, která vychází na oko dobře. Samotný příběh je asi podobný desítkám jiných, ale moc nového už v tomto ohledu nevymyslíte. Nicméně celkovým nápadem je snímek velmi originální, nic podobného jsem ještě neviděl. Nejvíc mi technologicky film púřipomínal Vodní svět, hlavně velkou přistávací plochou umístěnou v nebi. A pobavili mě mimoni jako sochy v muzeu. Chybou nejspíš bylo svěřit takovýto náročný projekt nezkušenému Christianu Riversovi, který měl do té doby na kontě jeden film. Naopak režisér mega úspěšných velkofilmů jako King Kong či trilogií Pán Prstenů či Hobit má velké zkušenosti s nákladnými a velkými filmy a podle mě by to zvládl lépe, avšak stal se pouze scénáristou a producentem. ()

MartinTerran

Není to vůbec zlé, ale ani úplně dobré. Námět mě velmi zaujal, ačkoliv nad jeho realističností jsem velmi zapochyboval, ale u sci-fi to moc neřeším. Úvod je fajn, poté putování je docela nezáživné se všemi "povinnými" prvky co k tomu patří a poté velké finále což sice není špatné, ale takové jaké je všude a jaké byste očekávali. Linka s vraždícím robotem byla zajímavě ukončena, to jsem tedy nečekal. Trochu zamrzí, že vlastně vůbec nevysvětlili jak je to s tou zdí (ne velkou Čínskou - ikdyž velká je dost a velí tam "Číňan"), takže máme jen verzi od vládce a ta jistě nebude nejobjektivnější. Takže jako dobrý, ale chybí mi tu něco navíc. Hugo hraje vládce velmi zdatně. Hodnocení: 59/100. ()

MichaelKey

A já půjdu proti proudu. Vůbec to nebylo špatné. Dvouhodinová akční jízda s nádherným vizuálem, který není tak kýčovitý, jak by se mohlo zdát z trailerů. Bohužel jenom po té příběhové stránce to trošku pokulhává. Přišlo mi to trošku jako vykrádání Star Wars, Terminátora a pár dalších známých příběhů. Ale jinak milé překvapení, které určitě doporučím známým. ()

mivr

Ešte že som nedal na tie nízke hodnotenia...že Star Wars a kde? aký Terminátor? Roberta Sheehana mám rád zo super seriálu Misfits. Rád som ho videl vo väčšej role, ktorá mu celkom sadla, ale humorista vie byť lepší :). Príbeh sa mi páčil a flashbacky hlavnej hrdinky boli zaujímavé, takže diane v tomto post apokalyptickom svete si ma získalo. Grafická stránka bola nádherná, dostatok akcie, ten posledný boj ma prekvapil,nečakal som, že sa dej až tak vyvinie. (SPOILER) ... jedine čo mňa osobne sklamalo, bol záver, skončil boj a koniec, záber na Londýn, na múr a na nich dvoch ako lietajú do neznáma a koniec, uponáhľaný záver. 4,4/5 ()

20 největších propadáků poslední dekády

17.06.2019

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

Novinka Petera Jacksona v kinech prodělá

18.12.2018

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

Jak to vypadá s pokračováním Tintina?

09.10.2018

Peter Jackson (Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, King Kong) má teď plné ruce práce s produkováním jeho nadcházejícího filmu Smrtelné stroje. Jako režisér už má ale pár let volno a přestože se v… (více)