Volá sa Daphne, má 31 rokov, je Londýnčanka. Je krásna, šikovná a nádejná šéfkuchárka. Rušné dni, hektické noci, priatelia, milenci – to všetko sú vítané rozptýlenia popri neustálom a plazivom pocite, že jej život sa nejako zasekol. Nie je schopná nadviazať dlhodobý vzťah, má sebadeštruktívne sklony a  tendenciu riešiť  problémy alkoholom. Po sérii nečakaných udalostí sa pád na úplné dno rýchlo blíži. Dokáže sa od neho Daphne odraziť a zmeniť svoj život? (Film Europe)

Anderton

Mensinga a Burns na to idú z toho obtiažnejšieho konca. Predstavujú nám postavu, s ktorou málokto bude sympatizovať a dosť ťažko sa podľa toho, čo vidíme na plátne, dajú pochopiť jej vnútorné pochody. Nakoniec ale z filmu po jeho pointe vyplynie, o čo tvorcom išlo a až sa zdá, že by Daphne mohla dostať o niečo optimistickejšie ladený sequel, kde by sme sledovali, ako sa z daných udalostí vnútorne posunula ďalej alebo vnútornie na vyššiu úroveň. Iste ide aj o reflexiu súčasných stratených tridsiatnikov hľadajúcich východisko napríklad v alkohole, drogách či nezáväznom sexe. Každý ale niekde vnútri chápe, že von z bludného kruhu vedú iné cestičky. ()

blondboss

Tento štýl britského humoru mi akosi nesedí a človek musí mať ozaj špecifické požiadavky, aby sa mu tento film zapáčil. Pointa síce zaujímavá a aj nakrútené to bolo relatívne s citom, ale problém je, že som sa z väčšej časti nudil a dejovo sa to nejako výrazne neposúvalo a vyústilo to do veľmi jednoduchého a rozvláčneho konca. 45 % ()

Ephemeris

Tento syndróm britskej hrdzavej líšky je pomerne dobre známy: za triezva si o sebe myslí, že je kráľovná vesmíru, opovrhuje všetkými úbohými mužmi a ženami vôkol seba, je vysoko intelektuálna a dôvtipná (táto dokonca číta vo voľnom čase Slavoja Žižeka). Potom sa v piatok a sobotu naleje až do stavu kaša-malta a rozhodí nohy prvému niktošovi, čo je nablízku, černošskému vyhadzovačovi či litovskému údržbárovi. Tento film teda beriem len ako popisný dokument z každodenného života. Štyri hviezdy sú za hlavnú predstaviteľku, ktorá má charizmy na rozdávanie. ()

sochoking

Film je podľa mňa výborne napísaný, zahraný a nakrútený, avšak kvôli arogancii a chladu, ktorý z hlavnej hrdninky vyžaroval, sa cez tri hviezdičky jednoducho nedostanem. Dokonca možno vyvstane na mieste i otázka, že prečo niekto mal zámer točiť film o mladej babe, ktorá ked' si vyžere, tak sa chová ako afektovaná p!£4 ! Bohužiaľ, takých, akou bola Daphne, možno stretnúť po jedenástej večer, každú sobotu v meste, v Anglicku na tisíce. ()

angel74

Od začátku mi Daphne byla celkem protivná, protože se chovala k sobě i ostatním slušně řečeno jako hrozná kravka. To nic ovšem nemění na překvapivém faktu, že mě vlastně hodně bavilo sledovat její počínání v mnohdy docela šílených situacích a film mě ani na chvilku nestihl nudit. Jde o dost dobrou sondu do života některých současných třicátníků, kteří se v něm plácají a pořádně nevědí, jak s ním dál naložit. (75%) ()