Ve spárech ďábla

• USA The Possession of Hannah Grace (více)

Otřesný obřad vymítání ďábla se vymkne kontrole a vyžádá si život mladé ženy. O několik měsíců později má Megan Reedová (Shay Mitchellová) službu v noci v pitevně, kam přivezou znetvořené mrtvé tělo. Megan, která je uvězněna sama v podzemních chodbách, začne mít strašlivé vidiny a zmocní se jí podezření, že tělo je posedlé nemilosrdnou démonickou sílou. (Falcon)

IvanIII

(Olympia Plzeň 6.12.2018) Při včerejší premiéře, mne zaskočil počet diváků v sále. (Myslím, že nás koukalo okolo 12.) Horor není špatný, ovšem žádný zázrak se také nekoná. Spousta očekávatelného strašení, které milovník hororů dávno prokoukne ještě než vůbec akce stačí začít. Je ovšem pravda, že pár lekaček, alespoň na mne zafungovalo. S porovnáním s Tajemstvím smrti slečny Neznámé, je tento horor o 1/3 slabší. Tam kde slečna Neznámá děsí, jen pohledem na svůj obličej a vytváří tak neskutečné napětí, tak zde místo atmosféry vše dohánějí lekačkami. Uprostřed filmu mi konec přišel v nedohlednu a doufal jsem, že se snímek konečně rozjede a hlavní hrdinka nebude jen stále dokola vytahovat z boxu mrtvolu zabalenou v igelitu. + Dávám za "Kate Beckettovou" z Castla na zabití. - Za iritující osvětlení celé márnice. (Opravdu mi lezlo celý film na nervy!) ()

sun.eagle

Spojení hororu a noční směny v márnici je vděčné téma a snad nikdy nezklame. Troufám se neskromně označit jako v hororech zběhlého, a tak mě lekačky kterých nebylo moc teda z míry nevyvedly. Jednoznačné plus ale musím dát za atmosféru a za opravdu pěkně vyvedenou, jestli to tak můžu napsat, mrtvolu. Není to žádný mezník žánru, ale rozhodně je to povedený přírustek do rodiny. ()

ciapok

The Autopsy of Jane Doe II. Zaciatok bol poriadne nemotorny a uz uz som mal v plane film opustit. Hlbokej myslienky sme sa nedockali (to by inak bolo poriadne prekvapenie), je tu snad naznak sondy do psychologie hlavnej postavy, ozaj iba naznak a aj tento je viditelne nemotorny. Vsimol som si uzasnu vec - na patologii pracuju same nadherne baby. Ale vazne - velmi solidna produkcia, vizualne perfekt. Zimomriavky boli, co je v dnesnej, hororom neprajnej dobe, zlata medaila. ()

lineker

Nemyslím, že by to byl až takový hororový průser. Jedná se o takový soft duchařský kousek, u kterého nevím proč autoři trochu nepřitlačili u scén z márnice. Potenciál temných opuštěných chodeb a měnící se "monstrum" vybízelo k mnoha děsivým scénám, které se bohužel nekonaly. Zaznamenal jsem pouze jeden moment, kdy jsem se opravdu zatřásl hrůzou. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Občas bejvá v márnici i docela zábava." Nesmyslný děj, předvídatelná šablonovitost a absence nápaditosti jsou hlavním důvodem toho, proč tady není o co stát, ledaže by vám k hororovému zážitku stačilo párkrát se leknout a prostředí márnice bylo samo o sobě místem, z něhož by vám vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. - 20%. ()

Dalajlada

Atmosfericky velice povedené, herci fajn, mrtvola se taky náramně povedla a prostředí márnice připomínající nějakou tajnou vojenskou laboratoř tak stálo za to. Jenže kupa totálních nesmyslů a děj jako podle návodu na točení horrorů, to vše sráží pod úroveň. Když už dojde na to, že si dva řeknou, že je něco špatně a pak se rozejdou, jakoby se nic nestalo, tak to už je zlý. Navíc se moc nepovedl závěr. Ba vlastně vůbec. ()

drkaldj

Díru do světa to sice neudělá, ale o podprůměr se podle mě taky nejedná. Pár lekaček se tam najde a na normální sobotní večer to stačí. ()