Přestože do pokračování filmu Mimic nevkládali fanoušci po odchodu režiséra Guillerma del Torra velké naděje, výsledek předčil všechna očekávání a je ještě napínavější a zábavnější. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Mexický režisér a scénarista Guillermo del Toro natočil v roku 1997 film "Mimic". Bol to pomerne originálny horror o zmutovanom, vražednom hmyze, ktorý sa vyvinul v podzemí New Yorku a začal zabíjať nič netušiacích občanov. O štyri roky neskôr bolo natočené voľné pokračovanie. Zabijácky hmyzáci sa vrátili. Lenže tento krát už to nie je pod taktovkou del Tora. Chopil sa toho televízny režisér Jean de Segonzac. "Mimic 2" sa stal jeho jediným kino snímkom, ktorý počas svojej kariery natočil. ** ()

jondzavid

Po slušnej žánrovke Mimic som si pozrel aj toto videobéčko. Mal ma odradiť už režisér (Segonzac má na konte ešte horší katastrofický tv brak Ľad), ale presto som dotoho išiel a bolo to horšie ako som čakal - 1* dávam zato, že to bolo miestami nechcene zábavné(alebo chcene?) a nenudil som sa tak, aby som dal odpad. ()

SOLOM.

Po několika letech vzniklo pokračování o zmutovaných švábech, které s jistotou řadím do kategorie zbytečných. Původní díl natočil režisér del Toro a díky svému umu dokázal z něho vyždímat co se dalo. Tentokrát do režisérského křesla usedl Jean de Segonzac, který ve spolupráci s autorem (scénáristou) Joelem Soissonem předvedli, proč je Soisson často označován za prznitele dobrých filmů. Soisson zcela obešel scénář a děj prvního dílu a vymyslel si svůj vlastní, což by se mělo ocenit, ale jen kdyby se držel určitých faktů a nepředvedl nám snůšku nesmyslných scén, zcela nelogických prvků či hlášek a v neposlední řadě směšným dějem. Zatímco del Toro dokázal navodit slušnou atmosféru a podložil mutaci švábů alespoň trochu logickým vysvětlením, tak zde máme možnost vidět další evoluční skok brouka, který si dokáže měnit dle libosti obličej člověka, zamiluje se do člověka, odstraňuje konkurenci a dokáže stavět zátarasy. Z předešlé invaze brouků nezbylo nic, ale začala se nám rozvíjet zoofilní romantika. ()

Astaroth12

Začiatok začal strašidelne a aj troška krvavo.Jednotka ma moc neoslnila,tak dvojku som odkladal nejaký čas.Žiadne logické chovanie a preto dosť značná podobnosť z jednotkou.Ale tu je aj spracovanie fádne a príbeh nemá čím ohúriť ani očariť,lebo všetko bolo už v jednotke,alebo skoro všetko.Pozitívum vidím v tom že stále sa tam niečo deje a preto je to svižnejšie ako jednotka.Chrobáky neboli zle spracované a niekedy aj vytvorili dosť slušnú atmosféru.Ale tých debilných náhod čo tu bolo no strašné.Totálne divné dialógy,predvídateľnosť tu je a od začiatku.A ten zmutovaný človek-chrobák,tak to bolo ináč smiešne,to vonkoncom nevyšlo. ()

dr.horrible

Pri sledovaní všemožného shitu mi už pomaly začínajú dochádzať synonymá slova blbosť a nechcem sa opakovať, k deju ani efektom sa teda vyjadrovať nebudem. Takže aspoň skritizujem predstaviteľku hlavnej úlohy. Do takéhoto filmu musíte dať buď dvacinu, blondínu, alebo nejakú charakterovú herečku. Slečna Koromzay nevie hrať, má na tridsať a vyzerá na štyridsať. Castingová tragédia podobná obsadeniu Timothy Olyphanta do role Hitmana. Skrátka ďalšie nudné céčko. Na trojku už sa asi neodhodlám. PS: Oficiálny text distribútora nemá chybu. ()