Epizody(10)

Na začátku byla víra v lepší zítřky. Hranice mezi vykoupením a zatracením je ale povážlivě tenká. Pobyt v zeleni s tropickým klimatem a asijskými specialitami nemusí symbolizovat pozemský ráj.  Pět neznámých lidí. Tři měsíce života. Jeden uzavřený prostor. Zazděním to teprve začíná. Pěstírna má totiž mimořádně dobrou živnou půdu, emoce a plody zla uzrávají pod zemí každým dnem. První thriller českého internetu v režii Andyho Fehu uvádí internetová televize Stream.cz. (Stream.cz)

Tosim

Andy Fehu asi spoléhá na to, že když uzavře pár lidí kamsi do podzemí, kteří z toho samozřejmě vyšilují, napětí se dostaví samo. Bohužel, neděje se tak, téměř všechny interakce mě přišly vycucané z prstu a banda vietnamských neherců to nespraví, tím méně Martin Hub, kterej je sice namakanej a drsnej, ale to je asi tak všechno. Leccos se zlepšilo ke konci, kdy se otevřel prostor i vyprávění se trošku rozjelo a do ruky to vzali Judit Bárdos a Leoš Noha. 50%. ()

Tom_Lachtan

Na jednu stranu je hrozně fajn, že stream jede do vlastní seriálové tvorby, ale na druhou stranu je to formát velmi nepovedený, pro tenhle žánr a námět, kdy se pravidelně daří budovat atmosféru a pak ji umlátit kladivem v podobě týdenního čekání na další díl a v případě závěrečné episody dokonce čekání měsíčního (!!). Jinak je to velmi fajn, herecky to sice občas hapruje, ale vzhledem k tomu, že většinu posádky pěstírny tvoří neherečtí vietmanci a jeden hololebý kaskadér, tak je to úspěch. Gradace na konci byla bohužel slabší, ale furt je to fajn, ale ne tak, jak mohlo. ()

klukluka

Hodnotím v předstihu už po šesti dílech. Pěstírna je pro mě velkým, ryze příjemným překvapením. Seriály na streamu byly doposud snad bez výjimky tu uvědomělejší, tu plytší řachandy a najednou se tady objeví tahle temná, dusná, tematicky novátorská věc. Nejslabším článkem pro mě paradoxně představitel hlavního hrdiny, tam mi to herecky drhne. Narozdíl od plešouna a trojice Vietnamců. Ti se mi líbí bez výjimky a jen se zamýšlím nad tím, kde se mezi temi hokynáři a stánkaři vzali herci. Zatím velmi vydařené, doufám a teď už i věřím, že to vydrží. /// Sedm dílů se odvysílalo v pravidelných intervalech. Pak se chvilku čekalo na osmičku, pár týdnů trvalo, než se v katakombách natočila hra, po ní přišla začátkem července (!) devítka, o které diváci kdo ví proč smýšlí coby o posledním dílu- ČSFD se zmiňuje o deseti..? Podtrženo, sečteno- jsem z toho totálně jelen. Seriál good, ale to, jak ho Stream nasazuje do vysílání, to je hotový peklo. Už to nehulte! ()

boshke

Ale jo, atmosféru to má místy vážně hutnou a depresivní a když si člověk vezme, že je to "jen" internetový seriál televize, která produkuje standardně plky o ničem ve studiu nebo reportážní pořady, tak je to celkem slušné. Doufám v druhou sérii, neb mne závěr, pravda, vůbec neuspokojil a myslím si, že tenhle seriál má potenciál; ideálně kdyby postava Vojtěcha Johaníka aka českého Caseyho Afflecka coby otřesného herce zemřela... 70% ()

Jara.Cimrman.jr

"Mě nezajímá, že nechtěj poslouchat šikmý držky." Podzemní sólo pro fašistu, smažku a tři vietnamské "kluky" by nebylo špatné, kdyby bylo vcelku a mělo nějaký konec. To dietní dávkování epizod mě totiž celkem otravovalo, vietnamština s titulky taky není moje miska rýže a ještě víc mě štvalo, že se aktuální neotřelé téma nepodařilo naservírovat zajímavěji. Takže hvězdy jsou za padoucha Šemberu a krásnou Rebeku, kteří mě bavili v každém záběru, ale to ostatní byla jen po soustech podávaná depresivní nuda. ()

• V epizodě hrají dva protagonisté videohru „Mortal Kombat“. Přitom je však znatelně vidět na obrazovce vodoznak celosvětového videoherního portálu IGN. Když tedy postavy ,,hráli" hru, tak se pouze dívali na video a přitom mačkali tlačítka na herních ovladačích. (MajklCZsk)