CineKino: Francie

(TV film)
  • Německo CineKino: Frankreich
Dokumentární / Krátkometrážní
Německo, 2016, 27 min

Catherine Deneuve (a.z.), Auguste Lumière (a.z.), Louis Lumière (a.z.)

V případě francouzského filmu zavítáme do městečka, kde se natáčel slavný film Slečinky z Rochefortu. Klíčovou postavou je pro Francouze Napoleon. Podíváme se na kariéru Catherine Deneuveové a režiséra Juliena Duviviera a na vznik legendární francouzské školy IDHEC. Připomeneme si půvabnou Amélii z Montmartru a komediální mistrovství Pierra Richarda a Gerarda Depardieu ve snímku Kopyto. Dozvíme se, že návštěvnost kin ve Francii stoupá, a na chvilku se vrátíme i do časů bratrů Lumiérových. (Česká televize)

Enšpígl

Už když jsem se koukl na stopáž, bylo mě jasný že není nejmenší šance jít do hloubky francouzské kinematografie, to by chtělo alespoň 20 dílů po hodině. Tady si tvůrci vybrali od všeho jedno a něco k tomu plácli. Jaký to má smysl moc netuším a už vůbec ne proč to a ne třeba to. Zajímavé bylo info na francouzskýho se chodí v Evropě a na co v USA, v tom amíci docela příjemně překvapili. Na druhou stranu najít dneska v kinech ve větší míře a třeba v ČR mimo Prahu jiný než americký blockbustery není uplně lehký i když v Praze se v poslední době situace díky malým distributorům mírně zlepšila. ()