Mayhem

• Slovensko Vzbura (festivalový název)

Právník Derek (Steven Yeun) dostane nečekaně výpověď, která je vykonstruovaná. Této firmě věnoval vše, a tak se mu zhroutí svět. Ovšem ne na dlouho. Ve firmě, která sídlí ve výškové budově, se objeví obávaný virus, kterému se říká ID-7. Jeho hlavním rysem je absolutní ztráta rovnováhy mezi chováním a odpovědností. Z lidí se stávají zvířata, která ihned podlehnou svým nejnižším pudům, aniž by řešila důsledek. Celá budova je obklíčena policií a je v karanténě, která bude trvat osm hodin, než začne působit protilátka. Derek je na cestě za vedoucím, zda by ještě jednou nechtěl přehodnotit jeho výpověď. (PROCESOR)

bourec

Stejně jako na Everly,tak i na Mayheymu mi něco vadilo.Jak napsal Livingvřed,byli to ty kydy,který všichni mleli.Přitom začátek byl skvělej,a bavil mě kurewsky.Jenže pak to dost uvadalo,žádná gradace,úplně zvadlej konec,což mě trochu nakrklo.Myslim, že je škoda tohodle filmu,mohla to bejt pecka.50%. ()

Abes

Choreografie soubojů šponována do absurdních výšin zakončená vrhnutím hrsti kokainu do obličeje podřízeného s cílem jej dočasně oslepit. Žůžolabůžo! Líbilo se mi, že si dávali do držky bez ohledu na pohlaví. Manners aside. Uvítal bych druhý díl, s odkazem na LEVEL UP filozofii by se mohla do izolované budovy implementovat například chráněná dílna. ()

fugazi

Stejně jako Belko, režie bez nápadu, invence nebo čehokoliv, co by diváka přilákalo. Jeden obří panelák, nekonečno možností, jak někoho zabít a člověk se nedočká ani jediný pořádný gore scény ... 2/10 ()

PROCESOR

Jste v okolí vánoc přeslazený a uslyšíte-li ještě nějakou koledu, chce se Vám vraždit. Už se nechcete dále jevit, nad tlustými andělíčky? Mám tady výbornej filmeček na vypnutí mozku, kde se můžou Vaše nálady na plno projevit, a ještě Vám za to nic nehrozí, protože za to může vir a ne Vy takže Vás každý soud osvobodí. Něco na způsob Volnýho pádu. ()

Yoshimitsu

Glenn si tu z The Walking Dead odskočil do obleku a kravaty. S masakrováním a vražděním má zkušenosti a kdo by nešel do bandy debilních kolegu, kteří ti hází jen klacky pod nohy ještě když jste nahecovaním virem a svítí vám oko, jak Terminátorovi. Dávám 75% ()

YumiOkami

právník derek cho se v práci nakazí virem ID-7, který u lidí způsobuje extrémní agresivitu. celá firma, kde pracuje, skončí v karanténě a derek navíc dostane výpověď. nakonec se spojí s výraznou melanie cross a vydají se na cestu plnou pomsty… — připomnělo mi to videohru, kde se musíte dostat přes několik levelů. v “𝟏. 𝐥𝐞𝐯𝐞𝐥𝐮” byl můj oblíbený herec záporáků dallas roberts. má hodně vrahounskej obličej - je VELKÁ škoda, že tam nevydržel dýl. ve “𝟐. 𝐥𝐞𝐯𝐞𝐥𝐮” se nacházela kara powell, jež byla krutá, avšak já jí měla ráda. podle mě její postava představovala definici slova girlboss. do “𝐩𝐨𝐬𝐥𝐞𝐝𝐧𝐢𝐡𝐨 𝐥𝐞𝐯𝐞𝐥𝐮” se dostávali více komplikovaněji. potkali se s irene smythe, se kterou si melanie vyrovnala účty a pak se konečně ocitnuli u šéfa celé firmy. ten se posilnil kokainem (jak jinak) a s derekem se pustili do boje… — overall super gore pohodovka. co se mi ještě líbilo: vztah dereka a melanie, asiat v hlavní roli. :) ()

oveckaoa

Někdo to doporučoval u hororu The Sadness , že je to dobrý film tak jsem to zkusil bohužel to dobrý film není.  Chlápka neprávem vyhodí z práce akorát v té firmě řádí virus a díky němu můžete legálně zabíjet lidi tak on jde za svým šéfem , aby tu výpověď stáhl. Bohužel je to nudné a opakující ani jedna vražda nestojí za zmínku na to, že je celá budova plná magorů a magorek to ani nevypadá a hlavní herec to taky nezachrání. 40 procent pouze za námět jo a mimochodem pokud chcete točit sex zkuste to se staženými kalhoty takhle by ji asi těžko oplodnil. ()

bizz_mjc

Mayhem a horor? Ale kde že! Kancelářská Purge, kde všechny postavy pod vlivem (nejen) násilnictví způsobujícího viru uvolní své niterní potřeby, zároveň poukazující na dnešní nadnárodní korporátní mašinérii. Trochu šílenost, ale vcelku povedená, nicméně když už násilí, víc násilí, pak bych hvězdu přidal. Fanoušci podobných skopičin ale budou jásat. ()

Brain-D

Přímočará jednoduchá Guilty pleasure vyvražďovačka, která nebýt právnických keců okolo by mohla být nadprůměr. Prázdný úvod a "Moc zbytečných řeči" okolo působily spíše otravně. Každému je jasné, o co tu jde. Klasický typ filmu, kde máme hlavního "looser" hrdinu a "Bosse". 60% ()

Tft

Joe Lynch má styl a občas to s ním dokáže přehnat. Mayhem je naštěstí taková jízda a typ filmu, u kterého se dá ta místy přemrštěná režie s radostí odpustit, protože dohromady je to skvělá, uspokojující řežba, která musí potěšit nejen všechny korporátní zaměstnance. Steven Yeun se v roli advokáta, který se po ne tak úplně košer vyhazovu vydává na odplatnou misi, aby dokázal svou nevinnost. Dopomáhá mu v tom karanténa, která byla uvalena na celou budovu firmy a vir, který v lidech probouzí to nejhorší. Mayhem má příběhově nejblíž asi k videohrám, jednoduchá příběhová konstrukce, v které hlavní hrdina postupuje v pomyslných levelech až na samý vrchol firemního žebříčku, aby ztrestal strůjce jeho neštěstí. Na cestu přibere Samaru Weaving, která má svůj vlastní problém s Yeunovím bývalým zaměstnavatelem a krvavá řežba může začít. Krev stříká, hudba hraje a má to tak nějak všechno co by člověk od podobného filmu čekal. Je to Joe Lynchova režie, který do toho šel all in a prostě se s tím nemazal. Mayhem tak naštěstí není dalším Belko Experimentem, který si zahrával s podobnou myšlenkou, ale úplně jí nedotáhl ke zdárnému konci. Tady ovšem, taky díky hereckému výkonu Stevena Yeuna cítí divák na konci pocit zadostiučinění, protože ta cesta, která vedla až k samotnému vyvrcholení je zatraceně povedená masakrální jízda. Mayhem dostává svému názvu a je to opravdový chaos po všech stránkách a hlavně opravdu vydařená hororově akční zábava. 79% ()

Forsberg11

Na moje veľké prekvapenie až mimoriadne zábavná, akčná a krvavá záležitosť. Steven Yeun sa do tejto roli náramne hodil a spolu s krásnou Samarou Weaving vytvorili kurevsky bláznivé vraždiace a mučiace duo, ktoré sa nezastaví pred ničím. Stále sa niečo zaujímavé deje a ja som sa vôbec nemal kedy nudiť. Dej krásne odsýpa a keď pristúpite na pravidlá hry, tak si ho dokonale užijete. Jednoznačne odporúčam... 75 %!! ()

666Carnage

Kvalitní vyvraždovačka v kanclu s jedenácti patry. Glen z The Walking Dead dostane padáka ale na budovu je uvalena karanténa kvůli viru co stonásobně zvětšuje emoce a tak si tam každý řve, mlátí a souloží co chce. Takže docela zábavička a aby toho nebylo málo vše co uděláte v omámení viru tak je beztrestné. Na jedno shlédnutí pobavilo a slušný soundtrack. 75% ()

borec999

Veľmi slušná oddychovka. Dej je jednoduchý: hlavný hrdina ťuťmák má zálusk na sexi kolegyňu, vplyvom prepuknutia agresívneho vírusu vo firme sa z neho stáva muž činu, ktorým vždy chcel byť a v tomto móde zmení vo vojom živote okrem obdržanej výpovede aj niečo iné... Pri dĺžke hodine dvadsať film nenudí, má solídne tempo, bol točený so správnym nadhľadom a fungoval na mňa aj humor. Poňatím je to nenáročná béčková blbina, ktorá si síce body za originalitu nepripíše, ale vie čím chce byť a tým vďaka funkčným krvavým scénam a Samare Weaving (ktorá je fanúšikom hororu dobre známa) a jej parťákovi Stevenovi Yeunovi aj je. 70% a slabšie 4* ()

Corpsegrinder

Srovnání s nedávným Belko Experiment se asi hodně lidí nevyhne neboť obojí zahrnuje masakr v uzavřeným baráku firmy, ale zatimco BE se drželo v rámci normálu a občas to spadalo do klišé morálních rozhodnutí, tohle absolutně rezignovalo na nějakou snahu udělat z toho podívanou s hlubším smyslem a je to čistá zábava, hlavně proto že zápletka filmu zahrnuje virus co se morálky zbavuje. Chvilkama jsem měl pocit že koukám na Crank v obleku. Glenn do role sedí a jeho videoherní cesta ze sklepa baráku až do horního patra držela pozornost i díky tomu že většina konverzačních scén je natočená dost dynamicky a kamera se neustále pohybuje. I tak si myslim že dialogů tam obzvlášt po vypuknutí masakru mohlo bejt trochu míň, oproti tomu se zápletkou jako je tahle to mohli udělat maličko násilnější a zahnat to do víc splatterovýho území. Steve Moore a jeho synťáky pravděpodobně to nejlepší co tenhle film nabízí, poslouchalo se to dobře a hlavní hudební motiv je super, mimo to se to v pár scénách mísí s death metalem v podání Rivers of Nihil. Neni to žádný oscarový drama a ani bejt nechce, chce to pobavit a daří se mu. Zábavný/10 ()