Seok-do Ma (Dong-seok Ma) je nevybíravý policejní ranař, tvrdý chlápek s pověstí neurvalého býka. V malíku má všechny lokální gangy, jejich nezákonné podnikání; herny, bordely i pouliční prodej rekreačních drog. Se svým týmem tajných sbírá potřebné důkazy pro jejich zadržení. Akci monitoruje jako šelma svoji oběť, když v tom se do města infiltruje trojice čínských mafiánských řezníků, která začíná těm lokálním přebírat jejich území. Ve snaze o jejich nadvládu začíná trojice svým sokům odsekávat končetiny, porcovat jejich těla na kusy a balit je do odpadkových pytlů a cestovních kufrů. V městských ulicích se rozpoutává peklo; napadené gangy z útoků obviňují jeden druhého, zatímco trojice řádí dál jako černá ruka a bere si plnými hrstmi co je jí libo. A když už si s trojicí krvelačných Číňanů nedokáže poradit ani sjednocená gangsterská skupina, je na řadě policejní tým, který, pod výhrůžkou odevzdání případu vyšším autoritám, dostává od svých vyšších nůž na krk a také několik posledních dnů k zadržení všech třiceti podezřelých v čele s vůdcem čínského gangu, Jang Chen (Kye-sang Yoon). (Conspi)

TheEvilTwin

Akce dobrá, rvačky záživné a jen pěsti, nože a sekery bez pistolí taky potěší. Na druhou stranu je pro mě Korea zas a znova strašně těžko stravitelná - ať už nesrozumitelný jazyk, tak chaos ve jménech a postavách, ale nejvíc mi zde chybí výraznější a drsnější Rkový rating s krví a stejnětak je dvouhodinová stopáž celkem náročná. Neurážející průměr, ale korejští fandové si tu hvězdu navíc asi rádi přihodí. ()

ScarPoul

The Outlaws sú postupne budovaným filmom s krimi zápletkou. Kang k celému filmu pristupuje inteligentne. Postupne rozvíja stiesnenú atmosféru cez obyčajných ľudí a aj bezradnosť policajtov, ktorých je skrátka málo. Do toho gangy, na ktoré sa snažia dávať pozor, robia neustále neplechu a namiesto toho, aby celý problém vyriešili skôr, ako sa stane nešťastie, hlúpo medzi sebou súperia a hromadia jednu katastrofu za druhou. Obrovská devíza filmu je jeho špinavosť. Je tam veľa krvi, veľa úderov a uveriteľných reakcií na tie údery ( žiadne postavím sa a idem bojovať aj napriek tomu, že som bol bodnutý). Ústredný antagonista je zlý motherfucker. Ide z neho strach práve preto, že nevieme čo spraví v ďalšej minúte a tým prispieva k napätiu. A hlavná postava s tvárou Dong- seok Ma je k nemu výborný protipól. Dobrácky policajt, ktorý sa nebojí vraziť zloduchovy päsťou v štýle Buda Spancera. The Outlaws majú skvelú atmosféru a vedia pracovať s postavami. Aj tie vedľajšie sú nám známe a majú v príbehu svoje miesto. Dokonca sa dá rozprávať o množstve mikro vývinov.  K dokonalosti tomu chýbalo naozaj málo. ()

mm13

V porovnaní s tunajšími "aziatmi" vidím asi len každý desiaty film onej proveniencie a predsa mi väčšina z nich príde ako produkt pásovej výroby. Konkrétne v tomto prípade stále spoľahlivej, pretože zaspať či si len odbehnúť sa pri tomto výlete medzi čínsko-kórejské gangy nedalo... ale rovnako tak nehrozilo, že po ňom od vzrušenia nezaspím. ()

JASON_X

Trochu nešťastná kombinace asijsky šíleného akčňáku a infantilní komedie a la Bud Spencer a Terence Hill. Trojlístek vzteklých Číňanů se zálibou ve čtvrcení a amputacích mě hodně bavil a jejich scény bodání noži a sekání sekáčky jsou fajnová relaxace, ale v žebříčku filmové brutality a syrovosti jim dávám tak maximálně šestou příčku z deseti. Protože veškerá akčnost je zabalena v tak mocinky laskavě hřejivém komediálním kabátku, že ji nelze brát ani trochu vážně. Kdyby si komediální složka vystačila jen s korejským Budem, který grázly fackuje a mlátí pěstí do hlavy jako jeho slavný italský protějšek, ještě by to šlo. Ale "směšné" karikatury jeho podřízených i nadřízených a jejich imbecilní dialogy sráží film na úroveň neškodných rodinných zábav na silvestrovský večer. A já od mých Korejců očekávám temnou a nelítostnou řezničinu a ne estrádu pro mládež, kdybych chtěl vidět nějakou dobrou asijskou akční komedii, sáhnu radši po nějaké Chanovce. ()

Ouwen

Oldschool poctivá kriminálka se všim co můžou mít chlapy rádi - drsná hlavní postava s charismatickým týmem, výborný akční scény v syrovém balení, spoustu krve a špetka humoru. Co mě trošku překvapilo, tak naprostá absence střelných zbraní, i poldové zde choděj s železnejma tyčema a rozbíjej huby holejma rukama. Soubojů není zas tolik, ale ani málo. Nechybí jim dynamika, kontakt, brutalita, využívá se spoustu řezných zbraní, maj minimum střihů a jsou perfektně nasnímaný. Last fight se skutečně povedl, holt mám vždycky slabost pro realistický bitky na toaletách. Padne i několik solidních hlášek "jsi sám?" jo, pořád nezadanej", interakce s okolím mi opět udělala radost, spoustu dobrého jídla (taky jsem si dopřál nudle během sledování filmu) a klasicky áčkovej vizuál. Veterán mě ale asi bavil víc, jak akcí tak i průběhem. Zde jsem se "jenom" bavil, byla to fakt zábava, na druhou stranu, kdyby se film pojal jako vážnej thriller, více by mě mrzelo co se stane kladným postavám. ()

• V celom filme nie je použitá ani jedna strelná zbraň. (Johnny.ARN)
  • Geumcheonská jednotka závažných zločinů zatkla v roce 2004 třicet gangsterů. (CarloRizzi)