Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film nás zavedie do čias druhej svetovej vojny, kedy japonské letectvo systematicky bombardovalo mesto Čchung-čching v juhozápadnej Číne. Vojnový epos má ilustrovať statočnosť a odvahu čínskeho ľudu, ktorý sa odmietol podvoliť japonskému teroru a so vztýčenou hlavou čelil nekompromisnej taktike. (dixx)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

Rominator 

všechny recenze uživatele

Film se odehrává za 2. světové války v roce 1943. Japonské letectvo se snaží ze všech sil vybombardovat čínské město Chongqing.... Příběhu nepomahá roztříštěnost a velké množství občas i vzhledově podobných postav. Kvalita triků je kolísavá a takový Adrien Brody se objeví pouze v epizodní roli. Viděna 97 minutová verze. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Boha jeho co to mělo být???? (viděna full verze bez vyzmizíkované hérečky). Zdejší hodnocení pravda naznačovalo, že to bude špatné, že ale až tak, to jsem vážně nečekal... Konzultant Mel Gibson, hrají Willis a Brody... Letecká válka nad Čínou, sakra to nemůže mít tak strašné hodnocení říkal jsem si. Tak na rovinu, má ho oprávněně. Pánům asi nabídli nový  mobil Huawei či co, že se v tom angažovali. Že jim to ale nebylo trapné vážně se tomu divím. Předvedli naprosté neherectví v absolutní propagandistické scénáristické sračce. Tohle je mix mnoha žánrů, vlastně všech. Máme tu drama, romantiku, válku, thriller se špionážní zápletkou, road movie, je to i film o dětičkách, komedii zajišťují veselé vsuvky a komu by toho bylo málo jsou tu dvě roztomilá britská prasátka...  Západní herci sází jeden moudrý citát za druhým, čínští piloti zase pořád salutují a chtějí umřít za vlast což se jim pod palbou Zer plní vrchovatě. Jak tak stárnu s kinematografií a jejími možnostmi, jsem zklamán. Viděl jsem těsně poválečné filmy, kdy leckdy skutečné stroje nahrazují legrační modely. V poválečných filmech se objevují skutečná letadla a ke konci sedmdesátek už bylo pro film složité dávat ty létající veterány dohromady obzvláště když jich bylo jen pár a každý byl na jiném kontinentu. Devadesátky přišly s digitálními efekty a dalo se tušit, že to co není se dá vyanimovat. Jenže tehdy díky technologiím to bylo ještě znatelné. Jak doba pokročila, jeden by řekl, že teď to bude to pravé. Ale jak se zdá není. Midway toho byla důkazem a tahle hrůza to jen potvrzuje. Digitální efekty nejsou vše a někdy kurva třískají do očí. Tady neustále ať už to byla jízda náklaďáku, výbuchy bomb, nebo samotné letouny. Z těch uvidíte I-16 Raty, jednoho P-40 a na straně Japíků jsou to samozřejmě Zera a bombardéry G3M Riko jimž Amíci dali ženské jméno Nell. Leteckých soubojů je tu požehnaně, trochu bych to přirovnal k Lucasovým Red Tails ovšem tady je to fakt umělé. Samotný příběh je debilní a já byl zvědav na titulky koho že to Willis hrál. Děsil jsem se, že mého oblíbence a velitele Flying Tigers generála Lee Chennaulta, ale jestli ano tak to neměli koule v titulcích přiznat. Tento film zkrátka neměl nikdy opustit Čínu. Věřím, že tam nějakou slzičku v kině vymáčkne. Samozřejmě dobře vím co Japonci páchali na začátku i během války a že ,,osvobozenci od kolonialismu"  ani Číňané ani Korejci pro ně nebyli nic víc než otroci a tréninkové cíle pro jejich katany a zbraně. Ale tady ten patriotismus je v takové koncentraci, že to zastiňuje nejeden dnešní ruský válečný film a že Rusové být patriotičtí sakra umí! Dávám tedy za jednu neyvbuchlou japonskou pumu. * ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Kdyby vznikaly filmy podle fiktivních trailerů z Tropické bouře, vypadaly by nějak takhle. Je to tak mimo a nesoudržné, až je to skoro zajímavé. Prvních patnáct minut má člověk pocit, že se dívá na nějaký ultradlouhý trailer, jak divoce se skáče z místa na místo a scény nemají pořádný začátek ani konec. Strukturou se to celé omezuje na prostřihy mezi nálety Japonců, civilnější postavy a Willisovu "otcovskou figurku", která jediná funguje jako jakési guilty pleasure. Vlastně ani Willisovy nezazlívám, že do toho šel - ta postava má svou přepáleností a doslovností docela šmrnc a v lepším filmu by i mohla fungovat. V tomhle případě je aspoň vděčným únikem, protože ten zbytek bohužel není, navzdory vypravěčskému diletantství, nechtěně zábavný, ale většinu času jen ubíjející a úmorný. A celé to korunují letecké scény, které svou grafikou zaostávají i za pět let starými díly Call of Duty. Fakt, že herečka, kvůli které byla zrušena premiéra, je tam cca 30 vteřin, je jen humornou třešničkou na přeplácaném dortu.15% Prodloužená verze: Celek stále nefunguje, protože na mizerné akci a slabých výkonech nic nezměníte ani tím, že něco natáhnete. V rámci fair play je ale třeba dodat, že The Bombing (jak se verze jmenuje) drží víc pohromadě (lepší expozice a prokreslení postav) a filmu vylepšuje pověst na nějakých 30%. ()

rublik05 odpad!

všechny recenze uživatele

Docela by mě i zajímalo, kolik scén se fakt reálně točilo a kolik jich je udělaných čistě CGI efekty či přes green screen. Vsadil bych se, že většina scén by odpovídala té druhé možnosti, jelikož umělost číší z filmu prakticky každým záběrem. Herecké obsazení totálně o ničem, Willisovi role docela sedla, i když mi přišla naprosto mimo a mezi těmi šikmookými působí jako pěst na oko. Děj jako takový moc nedává smysl, tvůrci se ani nijak nesnaží dát snímku nějakou hlubší podstatu nebo nějaké větší emoce. Šíleně dlouhá stopáž jen umocňuje všudypřítomnou nudu a prázdnotu. Paradoxně je opravdu jediným kladem poměrně velký počet mizerně natočených akčních scén. Jinak se film po celou dobu bere tak strašně vážně, až z toho vychází docela jako parodie sebe sama. Jestli tohle měla být pocta statečnému čínskému lidu, tak to je mi jich vážně líto. 0/10. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Ano, opravdu tam hraje Bruce Willis i Adrien Brody a ano, výsledné hodnocení je pravdivé. Dost možná nejhorší válečný film, který jsem měl tu čest vidět, kde nefunguje prakticky nic a zaujme možná těch pár slušných i když okatě počítačových výbuchů. Herecké kreace, které předvádí všichni zúčastnění, vč. Bruce jsou směšné a baví stejně jako některé neuvěřitelné WTF scény, které se ve filmu objeví. Jako cílená parodie, by film fungoval, ale po celou dobu je vidět, že je vše míněno vážně. Závěrečná scéna s bombou je mindfuck roku. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (4)

  • Kvůli herečce Fan Bingbing a jejímu problému s daňovým únikem nebyl film v čínských kinech promítán. (Duoscop)
  • Natáčelo se v Šanghaji v Číně. (BMW12)
  • Původně měl být film ve 3D, ale nakonec od toho tvůrci odstoupili. (Duoscop)

Reklama

Reklama