Noc požírá svět

(festivalový název)
  • Francie La Nuit a dévoré le monde (více)

Po evropsku artový a minimalistický zombie horor z Francie pojednává o osudu novodobého Robinsona Crusoea. Pro muzikanta Sama ovšem opuštěný ostrov, na kterém ztroskotal a osaměl, představuje činžovní dům v Paříži, a širým mořem se pro něj staly ulice plné nebezpečných, krvelačných oživlých mrtvol. (Letní filmová škola)

honajz2

Tak jsem konečně našel nějaké DOBRÉ minimalistické postapo. Nudě se to sice místy nevyhne, ale tak mě to celkem zaujalo. Sám nechápu čím, skoro nic se tam nestane a samotný nápad by vystačil na krátkometrážní film. Asi je to tím, že to mělo slušnou atmosféru (a minimálně prvních 20 minut mi to přišlo hodně napínavé), ale především tím, že to mělo chytře vymyšlený scénář. Režisér hlavního hrdinu zavřel do jednoho činžáku, kde má dostatek jídla, vody, přístup skoro do všech dveří a vždycky se má čím zabavit. Tedy aspoň zpočátku, než mu ta samota začne lézt na mozek. Vše je ale dobře využito, promyšleno, i pár drobných zvratů zde je a vše je slušně (s minimem nelogičností) propojeno dohromady - a asi právě proto mi Noc požírá svět tak sedlo. A taky musím ocenit i občasný humor, který to oživil. O nějaké hloubce nevím jestli se rozepisovat, když to říká to samé, co snad všechny minimalistické postapo filmy - člověk nedokáže sám vydržet dlouho a začne mu hrabat. Doporučit to asi nemůžu, věřím, že to spoustu lidí unudí a já sám se divím, že to nebyl můj případ. Škoda jen, že zde nejsou lepší a charismatičtější herci, možná bych pak šel i s hodnocením výš. Na to, čím ten film je, je vedený velmi dobře. Silné 3* ()

Trevor

Film nie je vyslovene zlý, ale je príšerne nudný. Svojim poňatím sa snažil režisér napodobniť povedzme film Já, legenda s legendárnym Willom Smithom, ibaže filmu chýbala rovnako ťaživá atmosféra a rovnako tak výborný výkon hlavného protagonistu. Pomerne dobré kostými zombíkov nestačia k tomu, aby bol zombie film úspešný. Keď sa Sam prebudí (prespať nástup Zet apokalypsy a pri tak bujarej oslave by bolo nemožné) a necelý deň pobieha po opustenom dome z kuchynskej linky zbiera omrvinky akoby nejedol už niekoľko dní (a pravda ak netrpel cukrovkou) už v úvode naznačili, že nepôjde o vydarený Zet film a zvyšok filmu to bohužiaľ iba potvrdil. Šancu tomu môžete dať, ale nepochybne existujú podstatne lepšie filmy.Film nehodnotil zdejší hororový expert, ktorý je pravdepodobne tak chudobný, že zo zásady hodnotí odpadom všetky novinky, ktoré prichádzajú do kín, keďže na lístok si praktizovaním blow jobu už zarobiť zrejme nedokáže. ()

George Stobbart

Názov skvelý, ale film skôr priemerný. Tichší, pomalší zombie počin, ktorému by sedela tiesnivá atmosféra - aká tu však nie je. Celé to plynie tak nejak v pohode, masky a útoky zombíkov sú síce fajn, prostredie tiež, ale hlavný blbeček je zväčša neohrozený a bohužiaľ aj nezaujímavý. Za 3* v pohode, ale čakal som viac; názov a trailer ma pred časom zbytočne nalákali. ()

Forsberg11

Príbeh o tom, čo sa stane keď ostanete sám v jednom veľkom dome, uprostred obrovského mesta počas zombie apokalypsy. Už od začiatku svieži a veľmi zaujímavý počin, ktorý dokázal zombie subžánru vdýchnuť konečne nejakú novú myšlienku. Jediným mínusom je mierna strata tempa v druhej polovici, ale záverečných 15 minút je opäť skvelou hororovou chuťouvkou s tými správnymi grádmi. Nechýba napätie, tiesnivá atmosféra, ani strašidelné útoky nemŕtvych. Za mňa veľmi dobré, na hrane 3* a 4*, ale niečo tomu predsa len chýbalo. Skrátiť to o 20 minút a pridať viac gore, mohlo to byť takmer dokonalé. 65 %!! ()

kaylin

Francouzský snímek „Noc požírá svět“ je dobrou ukázkou toho, že je možné natočit zombie film, který bude trochu jiná a přitom povedený. Není to skvělý film, není to nic vyloženě nového, ale je to docela dobrý pohled na jednoho člověka a na jeho osobní boj ve světě, který se hodně změnil a který má jiná pravidla. To vyrovnávání se je z psychického hlediska zachyceno velmi dobře. ()

• Když Sam (Anders Danielsen Lie) krvácí z nosu, na jeho krabici kapou kapky krve, když však krabici zvedne, na krabici není ani stopa po krvi. (ČSFD)

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

21.07.2018

Letní filmová škola Uherské Hradiště letos proběhne od 27. července do 5. srpna a ponese se ve víru oslav – 100 let výročí od narození Ingmara Bergmana, 100 let od vzniku Československé republiky,… (více)