Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

Iwus.ka

Zde je několik dobrých rad, jak se vmísit mezi motorkářský gang: Být drsný, mít silný stroj a pořádně prořízlou hubu. Navíc budete muset zainvestovat do šatníku, páč tihle hoši rádi kůži a nezájem, že se v tom paří koule nebo jeden vypadá jako prominentní host Modré ústřice. Na svou dobu ucházející akčňák. Teda aspoň já, když jsem byla ještě základní školou povinna, to žrala. ()

majo25

Bosworth sa určite hodí viac do záporných rolí, tu bol taký divný kľadas. S Henriksenom je to zasa opačne, aj keď scéna, kde prezlečený za kňaza rozstieľava súdnú sieň nebola vôbec zlá. Inak bol film dostatočne akčný, typické amícke prešvihnuté streľby a výbuchy. Ale podstatne viac sa malo zainvestovať do scenára, ktorý je mierne odfláknutý. ()

Tomes83

LEPŠÍ BÝT PRVNÍ V PEKLE, NEŽ DRUHÝ V NEBI:-) a vůdce Chains dělá vše proto, aby se do pekla dostal... dokonce se i převleče za bohuslavného pána, aby místo modliteb rozdával pěknou smršť nábojů. Určitě jeden z nadprůměrných akčňáků 90. let ()

rockwoman

"Tak parťáku, je čas to roztočit." ...Na tyhle akčňáky nedám dopustit. Večer se zaplo video a pařilo se s nima až do brzkých ranních hodin. Brian Bosworth v roli drsňáka, který má rád motorky a svýho domácího mazlíka Fida. :-) Studený jako kámen = oblíbená VHS-ková nostalgie = a také vzpomínka na ***mého nejlepšího kamaráda*** ()

Luk80

Není nad úvod, ve kterém banda nafetovaných magorů přepadne obchod. Opět geniální veselý dabing a hlavně perfektní záporáci. Nádherná ukázka moto gangu - Bratrstvo. Chains, Ice, Mudfish, Gut, Tool, Poker, Six Pack..... Boliviec s pokerovaným uchem je unikát jak cyp. Vylez jsem z lapáku. Marek Vašut :-) ()

neoBlast

Pamatuji si to jako dneska, kamarád měl VHSku s tím super cool obrázkem kde vybuchuje Kapitol na pozadí sluncem ošlehaného blonďatého svalovce. A já dvě pak třetiny života přemýšlel, co to tenkrát byl ten film s tím Dolphem Lungrenem. O dvacet let později sleduji mé oblíbence Red Letter Media jak se vracejí k trashi let devadesátých a je to ta VHSka, kterou jsem hned rozpoznal. Konečně. Zjišťuji, že tahle osmdesátka nemá Slye, Dolpha ani Arnieho, ale nějakého fotbalistu s náušnicí což jenom umocňuje 80s feeling (a trochu pomrkává na Carpentera). Spouštím... A jo, dočkal jsem se. Je to retro pecka. Studený jako kámen je ten nejlepší prefabrikát tehdejších "tupých" svalovců, který si zaslouží místo po boku Kobry, Harleye a Marlbora, nebo Tanga s Cashem. Tohle je prostě díra do minulosti, kterou jsem se radostí velmi rád propadl.   80 % ()

noriaki

Craig R. Baxley si na přelomu osmdesátek a devadesátek jel svou osobní trilogii, v níž se pokoušel udělat z namakaných hovad akční hvězdy. Action Jackson neuspěl, Temný Anděl uspěl a Stone Cold naopak uspěl až moc, protože způsobil, že Brian Bosworth vypadal jako ucházející herec. Pochopitelně to byla jen náhoda, protože po tomhle jediném kvalitním kusu zamířila jeho kariéra strmě dolů, a on sám zmizel kdesi ve stokách Hollywoodu. Naštěstí po něm zůstal tenhle malý kult s luxusní závěrečnou přestřelkou a skvělým Lancem Henriksenem. ()

zdenny

Tři hvězdy dávám jen proto, že jsem si Briana díky této roli v sedmnácti letech oblíbil. Nyní jsem se na to podíval po sedmnácti (zase) letech a došel jsem k šokujícímu zjištění: Tento film je úplně jiný než kdysi v mém náctiletém věku. Scénář jednoduchý - to by nevadilo, bitky z očí do očí nejsou špatné, ale veliké minus mají akční scény, které byly prakticky za hranicí sci-fi. Jinak klasika žánru (spíš asi béčkového) z přelomu osmdesátých a devadesátých let. ()

JohnSmith

Film,který z Boswortha mohl udělat hvězdu béček,ale neudělal.A přitom je to skvělej akční nářez plnej akce, motorek a ženskejch.Ideální odpočinková záležitost ()

homerr

Tak tento film, jsme s bráchou viděli tak 5x určitě, před nějakýma 15ti lety :-) i některé hlášky nám vydržely - Jestli chceš bejt korba jako já, tak to musíš snist, Trochu to tu hází, Andělé neumírají, Teď to bude navostro ty sráči... jojo to byly doby a nostalgie... ()

Pecival

Koukatelný to je, ale není to ono. Bosworrth nemá moc charisma - o herectví samozřejmě radši nemluvit (ale to vem čert). Příběh jě takové klasické poslepované klišé, kde by si divák mohl odškrtávat jednotlivé položky. Což by nemuselo vadit, ale ani hlášek zde není moc. Motorkáři jsou sice drsnější než nejdrsnější, ale zábavné to je tak max. prvních dvacet minut. Ty upocené tři dávám za mord v posledních 15 minutách, který měl docela šťávu. Jo a taky za Henriksena v paruce :) ()

sedm.1

Počkejte,nesmějte se!V těhle letech se tyhle filmy opravdu točily a braly se velmi vážně8D!Ale teď vážně i já.Myslím si,že můžeme být opravdu rádi,že Bosworth nás dále neobšťástňuje svým hereckým uměním,a hrát v tom někdo jiný hlavního hrdinu,troufl bych si možná i napsat,že to je dobrej film.Jako akční béčko to totiž neni vůbec špatný,a ikdyž dneska by už asi nikdo nic takovýho nenatočil(tedy aspoň myslím,co?),mají tyhle snímky svoje kouzlo i po letech. ()

Danoboss

Nič moc béčko ale Henriksen je fajn - de facto zachraňuje snahu Boswortha robiť zo seba tvrďáka. Ako malý by som to iste žral. ()

vitekpe

Tak ve svy dobe (u nas porevolucni) to byl docela hit...mezi mladezi. Motorky, drsnaci, holky atd. Z dnesniho pohledu je to ptakovina vhodna leda tak na nejakou retro party. P.S.: Snidani pro jesterku si ale pamatuju dodneska. :-) ()

Koři

Vynikající akční béčko, které postupem času vůbec nestárne a nestrácí na kvalitě! Jasnejch pět hvězdiček! Brain Bosworth v titulní roli exceluje a Lance Henriksen v roli vůdce gangu má taky koule! ()

LEATHERFAC odpad!

Fuj tak tohle bych si hodil do kolonky "nechci vidět"... Bohužel už se stalo. Asi nejubožejší varianta akčního filmu co si člověk dokáže představit. Brian se svým mužným účesem a sexy slipama je akční hero desetiletí. Dementní story a ještě dementnější dialogy zlodušských motorkářů na úrovni starýho Mad Maxa - to fakt chceš... Tenhle film i božský Brian naštěstí zcela poprávu zmizeli v propadlišti dějin a je to moc dobře, protože to alespoň trochu budí dojem, že nějaká spravedlnost na tomhle nuzném světě přeci jen existuje... ()