Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

Hapretor

Studený jak kámen, nudný a stupidní jak blázen. Jedna hvězda za Boswortha. Vypadá fakt dobře. Film už podstatně hůř. ()

greenlord

klasika. namakanej john stone alias joe huff nebo jak a psycho henriksen. jak rekl choze: " vzdycky si vzpomenu na posledni slova myho otce. rikal " nedelej to hochu je to nabity!" a varan k tomu ()

MickeyStuma

Svět motorkářů ztvárněný až překvapivě drsně a Lance Henriksen v roli jejich šéfa, kde je vskutku nenapodobitelný. Když se tento snímek ve své době objevil, vypadalo to, že se zrodila nová akční hvězda nesoucí jméno Brian Bosworth. Celý film má švih a opravdu skvělou akční atmosféru. Bohužel, nestalo se tak. Brian poté zapadl do naprosto stupidních filmů a upadl v zapomnění. Tento snímek je i českými televizemi přehlížen a je to škoda. Jedná se o hodně dobrý akční film staré školy. ()

helloween93

Tenhle snímek měl udělat z Briana Boswortha akční hvězdu. Nestalo se tak, nutno ovšem podotknout, že tahle jeho prvotina určitě neurazí, naopak je to skvělé béčko. Zručně natočené akční scény, skvělej Henriksen jako záporák a dobový feeling. Musím říct, že ten závěr v budově soudu je pořádná řezničina. První film shlédnutý na AMC HD. ()

kkarx

Tak blbý až je to dobrý... film je natolik absurdní, že vypadá jako parodie žánru. K tomu přispívá i český nadsazený dabing. Dnes jen pro zatvrzelé příznivce akčního filmu počátku 90. let. Největší chybou je, že záporáci Forsythe a Henriksen mají víc charisma než strnulý nesympatický hlavní hrdina. Dokázal bych si místo něj představit Lundgrena, ale na toho asi nezbyly prachy, který autoři nacpali po hromadách do biků, cisterny a vrtulníku. ()

Kakho-oto

Tento film je úplně v pohodě. Pozdější akční filmy plné rádobyfilozifických řečí a mouder nemám rád. Akční film má vypadat podobně jako tento snímek, i když je v něm až přespříliš brutality a sprostých slov. Bosworth sice není herec, ale totéž platí o Arnoldovi Schwarzeneggerovi. Oba dva však mají ve svých filmech svaly, což z nich dělá ty pravé akční hrdiny. Jako velmi dobrý herec se zde ukázal Lance Henriksen. Filmu dělá čest i skvělý český dabing a v neposlední řadě vhodná hudba. ()

emdvojka

Keď som bol malý, tak tento film bol mojou každodennou záležitosťou. Z odstupom času si však uvedomujem, že to len moja detská myseľ obľubovala toto akčné béčko po ktorom by som ostal dnes už len studený ako kameň ()

FOCKE_WULF

Děj jednou větou - drsňácký detektiv s neskutečným účesem se přifaří k motorkářskému gangu, aby je načapal při obchodování se zbraněma nebo drogama a mohl proti nim svědčit u soudu. Stoprocentně testosteronový film s odsýpajícím dějem a různými vizuálními špeky, líbila se mi třeba explodující srážka motorky s vrtulníkem. 100% ()

Razzor_82

"Bůh odpouští, bratrstvo ne!" Kultovní devadesátkové akční béčko s vycházející hvězdou Brianem Bosworthem. Škoda, že pak herecky zabředl do sračkových filmů. Klasika, která nesměla chybět v mé sbírce na VHS kazet. Drsný svět motorkářů, plný akce a skvělých hlášek. Lance Henriksen je nezapomenutelný v roli hlavy gangu. Závěrečný masakr v soudní síni potvrzuje slušnou brutalitu snímku. 8/10 ()

kondor77

Začnu poněkud obšírněji. Jako dítě jsem měl křečka. Rád jsem ho pozoroval a protože jsem byl velmi bystré dítě tak jsem z pozorování vyvodil, že křeček se při žraní, sraní, spaní i filosofování, tváří pořád stejně. No a když jsem viděl Briana ve filmu, tak jsem si na toho křečka vzpoměl. Moc hezké béčko, které jsem možná viděl i v kině. ()

Louie

Jako milovník béček nemůžu jinak, týpek co krmí leguána kaší a věčně zhulenej Lance Henriksen v karavanu s čupr buchtama... jo, to jsou béčka jak má být ()

Eyron161

Neuvěřitelné akční céčko s naprosto neuvěřitelným výkonem amerického fotbalisty Boswortha. Neuvěřitelné postavy Trouble Owense, posery Guta a Mudfishe. Nesmrtelné hlášky v geniálním dabingu Vašuta a spol. "Kdo se přiblíží k budově, zažije hořícííí Mississipiíííííí" "Tetoval jsem kozy, zvadlý prdele, ale uříznutý ucho, to ještě nikdy." ()

Homer.p

Náhodou velice dobrý akční film, který jsem jako malý kluk doslova hltal. Pro mne zcela neznámý Brian Bosworth (s výborným dabingem Marka Vašuta) se pro roli v tomto filmu doslova narodil.. Film je plný skvělých hlášek (př. Víš jaká byla poslední slova mýho otce? .......) a hlavně, spoustu darebáků zde nezabije sám hlavní hrdina, tak jak to bylo v době vzniku filmu zcela běžné u jiných typově podobných filmů, ale pomuže mu v tom armáda a policie, což je velice sympatické. Faktu dobrý akční film. ()

danny_21

Brian Bosworth - budoucí to hvězda akčního světa - hlásal tendejší nápis na obalu videokazety. Těžko říct, pro se tak nestalo, rozhodně tenhle hráč fotbalu mohl mít dobrou kariéru bouchače a tvrďáka, nejspíš pech na scénáře ( agenta ). Mně se to tehdá líbilo moc, dneska už samozřejmě s úsměvem, ale to ostatně jako u většiny tehdejších akčních šlupek, Stone Cold té akce měl dost a navíc všechno potřebné, co tehdy frčelo tam bylo - záporák jak má být ( Henrikssen ), drsnej polda undercover v gangu motorkářů, hezký ( nahý ) baby, akce a střílení dostatek, kdo na tom nevyrostl, nepochopí - 60 % ()

Psycho.R

Docela vtipná záležitost, neboť hlavní hvězda se snaží vypadat hodně drsné a moc jí to nejde. Jinak průměrný akčňák na video. ()