Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

JohnMiller

Jeden s ďalších VHSkových kultov môjho detstva. Na smolu ako väčšina kaziet sa mi ani tento kúsok nedochoval takže som po ňom pátral nesmierne dlho keďže na názov som úplne zabudol. Avšak, našťastie, sa mi to po dlhom, čase podarilo a tak som si opäť osviežil pamäť. Osvieženie však viedlo k rozplynutiu detského sna. Už ma to tak nebavilo ako keď som bol decko. Ide o svižný akčňák deväťdesiatych rokov v ktorom vybuchuje všetko čo má nádrž (aj čo nemá). V roli motorkárskeho bossa ma nesmierne prekvapil (opäť po rokoch) Lance Henriksen. Je to outlaw biker film ako sa patrí, lacná hudba, akcia, nič moc, všetky akčné klišé scénky sveta a hlášky Českého INTERSONIC dabingu sú proste tie správne ingrediencie na zábavu tejto kadencie. Ale už som s toho vyrástol. ()

neoBlast

Pamatuji si to jako dneska, kamarád měl VHSku s tím super cool obrázkem kde vybuchuje Kapitol na pozadí sluncem ošlehaného blonďatého svalovce. A já dvě pak třetiny života přemýšlel, co to tenkrát byl ten film s tím Dolphem Lungrenem. O dvacet let později sleduji mé oblíbence Red Letter Media jak se vracejí k trashi let devadesátých a je to ta VHSka, kterou jsem hned rozpoznal. Konečně. Zjišťuji, že tahle osmdesátka nemá Slye, Dolpha ani Arnieho, ale nějakého fotbalistu s náušnicí což jenom umocňuje 80s feeling (a trochu pomrkává na Carpentera). Spouštím... A jo, dočkal jsem se. Je to retro pecka. Studený jako kámen je ten nejlepší prefabrikát tehdejších "tupých" svalovců, který si zaslouží místo po boku Kobry, Harleye a Marlbora, nebo Tanga s Cashem. Tohle je prostě díra do minulosti, kterou jsem se radostí velmi rád propadl.   80 % ()

Lacike

Jedna sa o jedno z tych beciek, ktore ma nebralo ani, ked som bol maly chlapec. Zmenilo sa nieco odvtedy? Nic. Stale ma tento film neberie. Sice uznavam, ze sa evidentne jedna o jediny Bosworthov kinofilm so slusnym rozpoctom a kvalitne spracovanou technickou strankou oproti tym jeho ostatnym podfinancovanym slabym videofilmom. Dokonca aj samotny Bosworth, tentoraz posobi impozantne a cool. Ale film má az prilis vela hluchych miest pocas, ktorych sa autori snazili rozvijat serioznu zapletku a prilis sa im to nepodarilo, pretoze posobi nezazivne a nudne. A akcnych scen, ktore by zahnali tú nudu tu az tak vela nieje. Vlastne poriadne akcne je len finale. Tiez ma sklamal Lance Henriksen v ulohe hlavneho zaporaka, lebo nema vela scen vdaka ktorym by poriadne vynikol. Takze na super parchanta, ktoreho stvarnil napridklad vo filme Hard Target sa absolutne nechyta. Trochu to vynahradzuje William Forsythe, ktore je dostatocne odporny, ale prilis rychlo ho vo filme odkragluju. A komicke figurky ktore sa tu objavia, su skor otravne. Takze sa sice jedna o najlepsi Bosworthov film, ale vzhladom na spomenute nedostatky je to stale len cisty priemer a z Boswortha sa opravnene ziadna velka hviezda nestala. 5/10. ()

Divočák

Brian Bosworth je tupé jalové tele, které nikdy nemělo stanout před filmovou kamerou. Tak nesympatického akčního hrdinu jsem snad ještě neviděl. Je mi jasné, že ve zlatých letech přelomu 80. a 90. let byla po nových akčních hrdinech poptávka, ale něco takového? Jinak ale Stone Cold není vůbec špatný. Scénář je "o něčem", špinaví fousatí motorkáři se na záporáky taky hodí (i když podobný plán jako tady by jim ve hlavě asi nikdy nevzniknul) a je potěšení je vidět umírat a ta hora hovězího masa jménem Bosworth mezi ně celkem zapadne. Lance "Bishop" Henriksen s tetováním, ďábelským smíchem a fousy až po triko je navíc opravdu kouzelný a i když by filmu neuškodilo trochu víc akce, rozhodně patří ve svém žánru mezi nadprůměr. 3,5*. ()

mzss1

Slušné béčko na pokraji devadesátých let. Herec Brian Bosworth mě silně zaujal. Nemá sice na mé oblíbence Van Damme, Lundgren atd ale fandil jsem mu. Akce je nejvíc především v třetí třetině filmu, což zas tak velký problém není. Ta akce ke konci filmu je celkem slušná, Bosworth se s nikým nemaže. No a první 2/3 filmu byla celkem zajímavá, kdy hlavní hrdina se snaží dostat se a získat důvěru k zločineckému gangu. Škoda, že zde nebylo více soubojů a akce, ale nevadí to moc. Bosworth zde působí drsně, má skvělé hlášky. Hlavní záporák Lance Henriksen hrál přímo výborně. Celkově je to dost dobrý film, který nezklame. Sice jsem ho čekal akčnější, ale aspon jsem dostal něco jiného. Hudba průměr. Hodnotím na dobrých 79% = **** ()

• Film původně obdržel rating NC-17 (nepřístupné mládeži do 17 let), proto musel být sestříhán, aby dosáhl alespoň na rating R (dostupné mládeži do 17 let pouze v doprovodu rodičů). (HellFire)
  • V čase 01:18:25 rozstřílí vojáci čelní sklo náklaďáku, ale v následujícím záběru je sklo nepoškozené. (HellFire)
  • Brian Bosworth v jednom interview uvedl, že jako motocyklový nadšenec si motorku, na které jezdí ve filmu, postavil už dříve. Byl na ni zvyklý a předpokládal, že se ve filmu objeví právě ona. (džanik)