Arizona Dream

Arizonský sen

Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Komedie / Drama

USA / Francie, 1992, 141 min

Dokonale snový zážitek.(5.3.2008)

Bombastický začátek a skvělá hudba - to jediné by mě mohlo na tomto filmu zaujmout, kdyby ovšem nebylo takových maličkostí, jako scénka se želvou, tklivá píseň bratrance Paula a šílenství v očích Grace. Jen pro těchto pár okamžiků bych neváhala vidět to celé znovu, aniž tuším, o čem to bylo.(15.2.2009)

viděla jsem.. nechci o tom dlouze mluvit.. a slibuju, že se podle toho zkusim zařídit.. páč sny se mají nejenom snít.. a teď s dovolením odcházím.. mám o čem přemýšlet..:)(16.5.2007)

Uletený a súčasne veľmi poetický Kusturica s divotvornými postavami a výborným ešte mladučkým Johnym Deepom. Plné snov, iracionálnych presvedčení a túžob... u mňa za štyri:)(1.9.2006)

Krásna ukážka toho, čo vznikne, keď dostane talentovaný balkánsky rodák príležitosť zrealizovať svoj príbeh v amerických reáliách. Magický, snový a hravý počin oslavujúci slasti i strasti života pretkaný snovou mystikou a južanským entuziazmom so skvelým soundtrackom od dvorného Gorana Bregoviča (konečne viem, že skladba In The Death Car s nenapodobiteľným hlasovým prejavom Iggyho Popa je práve z tohto filmu). Arizona Dream je nádherný film, ktorý ma rozosmial i dojal zároveň, úžasných 140 minút strávených v poetickom snení a v dokonalej spoločnosti, obsadenie je kapitola sama o sebe a každý zo zúčastnených herecky exceluje, vždy vynikajúci Depp, krásna Lili, úžasne pôsobivý Gallo či legendárna Faye a jej oslavované nohy. :) Snímka pre tých, ktorí si vedia vychutnať krásu života i filmového umenia.(25.9.2009)