Arizona Dream

• slovenský

Arizonský sen

Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Komedie / Drama

USA / Francie, 1992, 141 min

:::::::::::::::::::::: Jeden z mých nejoblíbenějších filmů ! Proč ? Podívejte se ! Že pořád nevíte ? Pak život nežijete, ale jen hloupě přežíváte ! ::::::::::::::::::::::::::::(4.3.2009)

Emir Kusturica a jeho filmy - naprosto chápu, že někomu nemusí sedět - jsou přeci jen dosti jiné.. já se však řadím ke skupince, kterou jeho snímky zkrátka baví a Arizona dream není žádnou výjimkou. "'Come here, close to me. Feel better now? You feel better now? You like that? No, don't touch my face, okay?' 'Oh, c'mon!' 'No, no. No, I'm not kidding! We can make love but do not touch my face or my hair.' 'Oh, are all actors like that?' 'All the great actors are like that. Do you think anybody touches Brando's face?' 'No.' 'Do you think they touch Pacino's face?' 'No.' 'Do you think they touch De Niro's face?' 'No.' 'Do you think anybody fucking touches Johnny Depp's face?' 'No!' 'No one's gonna touch Paul Leger's face, okay?'"(9.2.2010)

....."Nemůžeš sny chytit do dlaní, protože nemůžeš chytit, co skutečně nevidíš. Když ale ve sny věříš, můžes si být jistý, že žádná síla, tornádo, sopka - ti nevezme lásku, protože ta si žije po svém.".......... Okouzlující film, který doporučuji vidět, než o něm dlouze mluvit, a pak se podle něj (aspoň někdy v něčem ) zařídit.(1.5.2005)

Bombastický začátek a skvělá hudba - to jediné by mě mohlo na tomto filmu zaujmout, kdyby ovšem nebylo takových maličkostí, jako scénka se želvou, tklivá píseň bratrance Paula a šílenství v očích Grace. Jen pro těchto pár okamžiků bych neváhala vidět to celé znovu, aniž tuším, o čem to bylo.(15.2.2009)

Skvělý , Úžasný , Geniální , smutný , legrační , dojemný , podivný , s Johnnym Deppem a skvělým Vincentem Gallem(1.12.2004)