Arizona Dream

• slovenský

Arizonský sen

Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Komedie / Drama

USA / Francie, 1992, 141 min

Až na to, že já si myslím, že sny je lepší snít, než si je plnit.(30.8.2008)

Skvělé! Nádherné! Uplně film jak z jinýho světa! Lili Taylor a Johny Depp jsou uplně dokonalí! Citace z filmů, které předvádí Vincent Gallo mě naprosto odbourávaly, Eskymáci taky neměli chybu! Prostě uplně jinej film!Kouzelnej!(30.5.2006)

Létat jako ryba s očima na jedné straně sice neumím, ale Bregovićovu hudbu si užívám víc, než Kusturicovy postavy své šílenství.(17.7.2012)

Filmy E. Kusturicy nejsou zrovna z kategorie normálních. Točí filmy, nespíš proto, že ho to baví. Mě baví taky. Arizona Dream je plný ulítlých nápadů. Různé kamerové šílenosti jsou doplňeny až absurdními hereckými výstřelky a mezi tím se plíží, občas zamaskován děj. Člověk musí mít na něco takového náladu, protože to není úplně snadné ztrávit. Johnny Depp je skvěl a ještě lepší jen Vincent Gallo a jeho citace kultovních italských filmů. K pěti hvězdičkaám chybělo možná jen trochu té normálnosti.(16.1.2007)

Snít je tak krásné, ale žít se musí!... Výborný fantaskní film, takový kusturomantický americký sen...;-) Ještě lepší hudba! Skvělý soundtrack mistrova dvorního skladatele Gorana Bregoviče (s Iggy Popem - a že to není žádný pop! :-) Tenhle film - za čtyři a půl hvězdičky - a zaokrouhleno nahoru - to za všechno to snění - a taky za všechny ty Cadillacy... Život je totiž krásný. Ale snít se musí...(20.1.2006)

• - Verzia, ktorá bola distribuovaná do európskych kín je o dvadsať minút dlhšia než tá, ktorá bola uvádzaná v USA. [Zdroj: ASFK] (Raccoon.city)

• - Snímek vznikal v Douglasu (Arizona), White Mountain (Aljaška) a v New Yorku. (Tygrys)

• - V alternativním závěru se Axel (Johnny Depp) a Millie (Pavlína Pořízková) vezmou. (Tygrys)