Arizona Dream

• slovenský

Arizonský sen

Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Komedie / Drama

USA / Francie, 1992, 141 min

Emir Kusturica a jeho filmy - naprosto chápu, že někomu nemusí sedět - jsou přeci jen dosti jiné.. já se však řadím ke skupince, kterou jeho snímky zkrátka baví a Arizona dream není žádnou výjimkou. "'Come here, close to me. Feel better now? You feel better now? You like that? No, don't touch my face, okay?' 'Oh, c'mon!' 'No, no. No, I'm not kidding! We can make love but do not touch my face or my hair.' 'Oh, are all actors like that?' 'All the great actors are like that. Do you think anybody touches Brando's face?' 'No.' 'Do you think they touch Pacino's face?' 'No.' 'Do you think they touch De Niro's face?' 'No.' 'Do you think anybody fucking touches Johnny Depp's face?' 'No!' 'No one's gonna touch Paul Leger's face, okay?'"(9.2.2010)

90% - Kusturicovy pohyblivé obrázky podbarvené Bregovičovým jukeboxem... Překrásný filmový zážitek: Závažný, ale zároveň pozitivní. Výživný, ale zároveň lehký do žaludku. Jestli je něco, co mě na tomto filmu rušilo, tak skutečnost, že se děj odehrává v Americe. Patrně proto, že kromě filmových ukázek je ve filmu zastupována především neamerická kultura, což se ale jako zápor rozhodně brát nedá. Arizona Dream je film, co vám bude rýpat do podvědomí, a když už vám to nebude příjemné, v tichosti se rozloučí, a odletí.(22.8.2008)

Skvělé! Nádherné! Uplně film jak z jinýho světa! Lili Taylor a Johny Depp jsou uplně dokonalí! Citace z filmů, které předvádí Vincent Gallo mě naprosto odbourávaly, Eskymáci taky neměli chybu! Prostě uplně jinej film!Kouzelnej!(30.5.2006)

:::::::::::::::::::::: Jeden z mých nejoblíbenějších filmů ! Proč ? Podívejte se ! Že pořád nevíte ? Pak život nežijete, ale jen hloupě přežíváte ! ::::::::::::::::::::::::::::(4.3.2009)

Létat jako ryba s očima na jedné straně sice neumím, ale Bregovićovu hudbu si užívám víc, než Kusturicovy postavy své šílenství.(17.7.2012)