Chvění Petra Zusky

(TV film)
  • angličtina Tremble by Petr Zuska (festivalový název)

Jeden rok českého tanečníka a choreografa. Cesta Petra Zusky za vrcholným tancem a choreografií vedla od Pražského komorního baletu přes Balet Národního divadla, Mnichovský balet, Les Grands Ballets Canadiens až na místo šéfa Baletu Národního divadla, kde působil patnáct let až do roku 2017. Negativní i pozitivní chvění se vine životem i tvorbou Petra Zusky stále – jako tenká červená nit. Dokument ukazuje průřez jeho prací během posledního roku v čele Baletu Národního divadla. Z nejrůznějších stran i pohledů sledujeme zkoušky i slavnostní premiéry jeho posledních, nejzásadnějších děl, ale i – pro něho tak zásadní – rodinné zázemí. (Česká televize)

=woody=

Ahojte! Ano, jsem předujatý. Ano, obdivuji Petra Zusku, ano, obdivuji jeho talent. Ano, dokázal toho neuvěřitelně moc! Ano, tento dokument vzniknul z jeho vlastního popudu. Ano, je to na něm znát. Ano, Zuska je muž s velkým M a nemusí si na něho hrát. Ano, Kubala je zkušený dokumentarista a ano, byla to nejlepší volba. Ano, z těchto pánů se za rok natáčení stali přátelé. Ano, pomohlo to k větší autenticitě. Ano, i k hlubšímu nahlédnutí do soukromí. Ano, Zuska si po všech úspěších zaslouží takový portrét. Ano, i vy budete chtět vidět jeho choreografie. A ano, i vy dáte pět hvězd, protože sledovat tento dokument je čirá radost. Ano, sledovat tento dokument znamená "mít se filmově". ;-) Woo. ()