Minifilm k veleúspešnému hitu Michaela Jacksona sa považuje za prvý videoklip natočný cinematickým prístupom a ako v prvom sa tu vyskytujú herecké pasáže takže akoby sme sa nepozerali na klip ale na krátky filmový muzikál. Thriller v 90tych rokoch vyhral cenu MTV za najlepší klip a dodnes je jedným z najoceňovanejších videoklipov vôbec. (JohnFarst)

eraserhead666

Ještě předtím, než Jackson děsil malé chlapečky se rozhodl vyděsit své fanoušky. A nutno říci, že se mu to docela povedlo. Zkráceně - miluju osmdesátky, miluju osmdesátkový horror a tohle, nic jiného nenabízí. A navíc, zde jsou zombie ještě zombie a ne adrenalinoví atleti. Což kvituju s povděkem. Naprosto parádní podívaná. ()

Marek1991

Klasika, oficiálne prvý moderný videoklip, ktorý je doslova svetoznámy. Ja uprednostňujem a obľubujem iné Jacksonove, ale s týmto mám spojenú stužkovú. Nikdy som nechápal, prečo sa pozerá sám na seba v kine a prečo tá postava, na ktorú sa pozerá, teda on, najprv spečatí vzťah s dievčaťom prsteňom a následne ju ako obluda roztrhá. Taktiež to, prečo to dievča nebežalo preč druhou stranou ulice, ale išla do domu, či to, že sa tváril Michael zdesene, keď videl nemŕtvych a následne sa na také niečo premenil. Nie je to dokonalé, nezaraďujem to medzi svoje obľúbené, ale musím uznať, že to spôsobilo prelom, skoro by som až povedal, že revolúciu v hudobnej tvorbe. Je to legenda. ()

Mangano

Asi nejslavnější videoklip na světě. Téměř čtvrthodinový Thriller hrála tehdy začínající MTV denně 3x za hodinu. Titulní píseň z dodnes světově nejprodávanějšího alba všech dob jen utvrdila místo Michaela Jacksona na hudebním trůnu. Klip k písni ruinoval rasové bariéry jako rozjetý vlak a v 80. letech snad nežilo dítě, které by doma před televizí netancovalo legendární zombie choreografii. ()

Ondrej120

Když jsem býval malej kluk kluci já měl sen. Sníval jsem ho každý, každý den. A teď vážně, když jsem měl tak 3-4 roky tak jsem viděl tenhle klip a několik nocí jsem nemohl spát, bylo to hrozné. Pak jsem ale vyrostl do slušného věku a podíval jsem se znova. A musím fakt uznat že nic lepšího co se týče videoklipů není než klipy od Jacksona. Vždyť i po skoro 30 letech není žádný klip který by tomuto dosahoval aspoň po paty. Skvělé a jedinečné. ()

dANo

Osobne nepovažujem tento videoklip (resp. videofilm s prvkami hororového muzikálu) za ten najlepší, ako to MTV ohodnotila, ale úplne chápem to, aký radikálny vplyv na tvorbu hudobných videí ním Michael Jackson dosiahol... Billie Jean je aj tak jedinou a najlepšou pesničkou od neho, ktorá si zaslúži viac pozornosti. :o) R.I.P. ()

• V roku 2011 sa konala dražba na čierno-červenú koženú bundu, ktorú mal popový kráľ oblečenú vo videoklipe. Na jej rukáve sa nachádza odkaz so spevákovým vlastnoručným podpisom "Love Michael Jackson" a na podšívke venovanie pre Dennisa Tompkinsa a Michaela Busha, Jacksonových dlhoročných návrhárov kostýmov, ktorým spevák bundu venoval. Bola predaná za 1,27 milióna eur. Časť zo zisku z predaja išla na konto rezervácie Shambala v Kalifornii, ktorá je od roku 2006 domovom tigrov Thrillera a Sabu zo spevákovho ranča Neverland. Vydražená bunda je jednou z dvoch, ktoré mal Jackson oblečené počas nakrúcania legendárneho videoklipu, pričom tá druhá je vystavená v Rock'n'rollovej sieni slávy v Clevelande, v americkom štáte Ohio. (Raccoon.city)
  • Film byl pro domácí videa vydán pod názvem The Making Of Michael Jackson's Thriller a stal se nejprodávanější hudební VHS. (TomikZlesa)